Emocie a city človeka...

lost

vsetko co nenavidim, si ma najde,, take nieco mi poradil google.
no, to co mam v rukach a mozem ovplyvnit, to viem ovplyvnit :)
napriklad ak mam pohar v ruke ale nechcem ho pustit, tak ho nepustim :)
tazko povedat, lebo tu to moze ovplyvnit aj externy faktor..
predpokladam ze zivot nie je taky lahky, ako drzat zbran v ruke :)
napr, mam pistol a prst na spusti, ak ju stlacim, tak je to moja volba.
ale co ak ma niekto "postrci" a ja dostanem "krc" a vystrelim?
tym chcem povedat, ze ano, mozem mat teorie rozpravkove na urovni "1 zivot 1 zena" avsak ak mi to "ona" pokazi, tak si mozem ist "piskat" :D
ale preoc by to kazila?
stale si myslim, ze je to skor o tom ze ak je niekto vo dvojici a nedari sa, nie je to nikdy chyba len jedneho
ci uz dvojhra v tenise, alebo vo vztahu
ale ano, aj ked je toto splenene, stale moze nastast nieco, napr ze .. dostane nejaku haluz a zacne hladat inde :)
ale myslim, ze to je tak mala pravdepodobnost, ze to som ochotny risknut :D
to mas ako v realnom zivote.
vieme ze lietadlo moze padnut, ale predsa nim cestujeme, a preco?
lebo je riziko male :) (tusim ze 1k8 milionom :P )
a ak by som necestoval, tj. nerobil nic, lebo stale je tam risk ze moje teorie " a rozpravky" nevyjdu, tak by som sa mohol rovno odstrelit :)
tym len chcem povedat, ze niekto to mozno vzda na zaciatku a niekto nie :D
tazko povedat, to by som zase pisal na vela riadkov a nic z toho, lebo by usla pointa :)
ale mam pocit ze vies co chcem povedat :P ci? :)

lost

anjelik, co znamena to zapovedaného chleba najväčší kus.? :)
a na politika treba mat minimalny vek, i ked to uz asi mam :D
a hej, nemam na to, lebo nemam kontakty :D plus, nemam rad kamery.. i ked.. to by bolo trollovanie na hadam najvyssej moznej urovni :D lebo by som mohol trepat a trepat a mal by som cez milion ludi co to musi trpiet :D (lebo nevedia vypnut TV :P ) :D

lost

lycheer
hej, to je pekne, az na detail, ze ja som tu chut do bordelu ist nemal :P :D (zase aby som si nepokazil meno :D )
to som mal mozno v 15tich :D ked som dostal net, a samozrejme som ho "objavoval" :D ale za 17 korun by som toho vela nedostal :D

k tomu dietatu, napriklad si mozes zobrat poucenie zo zivota / dectva a vychovat dieta tak, ako by si chcel sam byt vychovany.. tj. neurobit chyby, ktore urobili na tebe a podobne :) podla mna to moze byt tiez cenny "zazitok" , i ked zase deectvto som mal dobre, az super, nemozem si stazovat, fakt nie :) len by som to na tvojom mieste asi takto bral ;)

anjelik*

Lost, ja to vnímam tak, že rozumná a vyspelá bytosť v sebe tie správne návody má, dokonale ich rešpektuje a sú pre ňu absolútne prirodzené. Ale. Ak to pre niekoho prirodzené nie je, a túži sa s niekym milovať, aj keď to z hľadiska spoločnosti správne nie je..povedzme sex s prostitútkou a urobí to, a potom sa následne tým trápi..tak toto je to utrpenie..o ktorom som písala a čo si ty mohol, ale aj nemusel vyčítať medzi riadkami. :o)) A zapamätaj si jednu vec...zapovedaného chleba najväčší kus...tak aby ťa to niekedy nedostihlo. :o)))
A aby si bol politikom, musel by si na to mať..a keďže ním nie si, tak na to nemáš...škoda nad tým špekulovať. :oP
A keď som mala psíka, tiež som po ňom upratovala...;o))

lycheer

Hm, keď je už tá debata a padlo niečo o tých vzťahoch. Mám 20, a žiadnej baby som sa ani nedotkol. Ono ako písal lost, ja som napr. mal tiež moc krát chuť a aj mám častokrát, ísť do bordelu alebo čo. Ale nikdy mi to svedomie nedovolí, je to zvláštne, aká je tá túžba obrovská, ale človeka zabrdzí vlastná mysel. Ale po pravde netúžim striedať ženy, chcem len jednu a mať normálny vzťah, ale napíšte to nejakej, vysmeje vás. Ako tu už niekto dole písal, ako by všetky túžili po skúsených, len po tých, čo už niečo zažili. Ale po takom, čo žiadnej nič neodovzdal už nie. Je to divné, práve toto by malo byť podľa mňa cenné.

A mňa už tiež pár krát vysmiali na nete, že 20 rokov a žiadnu som nemal, najlepšie ako padali odpoveďe, ty musíš vyzerať hrozne atď. No uvidíme, či sa im to nevráti do budúcna, predsa len, čím je starší človek, tým si podľa mňa viacej zakladá na vernosti a iných hodnotách. Čo je to za vzťah, keď by ste vždy mohli čakať, že svoju ženu objavíte v posteli z iným? Ale dneska sa celkovo nevera toleruje, príkladom mnoho spovedí na tejto stránke.

A čo sa týka dieťata. Mňe osobne rodičia veľmi veľmi ublížili, pokazili mi mladosť, ja by som dieťa asi v živote nechcel, aj keď by som možno mal mať raz tú možnosť. Ale mal by som obavu, aby netrpelo ako ja a tak.

Takže som v štádiu, keď čakám na tú pravú, ale viete, trpím sociálnou fóbiou a toto mi nepridáva zrovna body k dobru. Vyspať sa z niekym, zažiť pár pekných okamihov, neznie tak strašne, ale čo potom? Človek ostane len prázdny, vie, že tá druhá to robí za deň aj z desiatimi. To nevedie štastiu.

Ale ako písal tuším srdce, moja najtajnejšia predstava je raz niekoho mať, asi po ničom viac netúžim. Je to ako pre niekoho mať vysnívanú prácu, pre mňa toto. Asi po ničom viac netúžim.

lost

anjelik :D

este malickost

ak je nepozbieranie hovien po psovi na sidlisku pohodlne, bez ohladu na to ci je to moralne alebo nezakonne, tak to mozem robit? :D co tam po tom ze tam potom niekto stupi alebo sa rozsiria parazity a podobne, ci ako to vnimas? :)

lost

no ale ja nemam problem s tym co robia ini ludia, nie ze by som im musel nieco a chcel nieco zakazovat :D ale o to, ze ako vnimam ten "moj svet" alebo "moj zivot" ak teda je mi z nejakeho dovodu "proti srsti" robit nieco, co som si ci uz sam, alebo z kombinacii podnetov stanovil, tak to nerobim :)

konkretne:
mam istu moralku, napr nechcem si objednat prostitutku, len aby som sa "utesil" :D tak to neurobim, myslis ze na to nemam? :D ved to je dnes lahsie ako si ist kupit kvalitne potraviny do ahranicia.. (a aj lacnejsie ked uz sme pri tom)
tak isto ako nezabijem niekoho, kto ma nastval :D
alebo neokradnem niekoho, kto mi zveri nieco / zodpovednost a podobne..

v skratke, bez moralky by som sa nevedel pozriet do zrkadla ( i ked tak ja vyzeram divne cize neviem sa pozerat ani tak :D ale o to teraz a tu nejde..) ale proste, mam pocit, ze ak by som zil amoralne, nevedel by som spat celu noc :P (i ked to neviem ani teraz, ale to je uz jedno :D )

takze neviem, mozno to raz skusim, drogy sex a rock'n'roll :D a potom budem nejaky politik, myslim ze amoralnejsie to uz nejde a dam vediet, ci a ako sa mi spi :D

anjelik*

Lost, čokoľvek by som napísala, v tebe zarezonuje len to, s čím máš sám problém. :oP A u teba to vždy je tvoja vlastná utkvelá predstava, čo je správne a čo nie. Proste bytosť silno poznačená predpismi a návodmi, neschopná rozšíriť pohľad o to, čomu sa vraví tolerancia. ;o)) Vytváraš si tak v sebe obmedzenia a uzatváraš sa pred ostatnými. :o) A nemusíš mi písať teraz o tom, či by som tolerovala vraždu...:oP

anjelik*

Ak sa máš v živote lepšie cítiť, musíš najskôr pochopiť, ako vlastne funguješ. A prečo tak veľmi hľadáš tú druhú bytosť. My vždy žijeme pre pocity, a najžiaducejšie je, aby boli čo najpríjemnejšie. A to nám zabezpečuje rozvlňovanie našej duše, nás samotných. Je to spôsobené u niekoho dobrým jedlom, u iného sexom, koníčkami, alkoholom. Ale najpríjemnejšie je pre nás, keď nás rozvlňuje práve ten druhý. To sa deje, keď si vypisuješ s niekym na fóre. Ale je to vždy závislosť ..na tom druhom. Takže asi by bolo najlepšie, keď sa nechceš trápiť a nútiť sa chodiť do spoločnosti, ktorá ťa aj tak neuspokojí, byť samostatný. Vystačiť si sám a to sa deje tak, že sa snažíš čo najviac naučiť..o sebe, o svete, o ľuďoch. Potom sa prehlbuje a rozširuje tvoj vlastný vnútorný svet..ako jediný svet, v ktorom žiješ. A ten ťa potom podporí. Proste aj v zlej spoločnosti zostávaš sám sebou...iba ľudí pozoruješ, nie si závislý na ich pozornosti. Aby si rozumel..každý sa potrebuje prejaviť..inak jeho život nemá zmysel, lebo neprejavovať sa znamená nežiť..len nie vždy je to možné..tak sa potom treba obrátiť do svojho vnútra a tam stavať. ;o)
A čo sa týka toho, že nájsť si niekoho na jednu noc. Prečo nie? Platí to, čo som písala vyššie..je to len a len o rozvlňovaní a zážitkoch. Nikam ťa to neposunie, ale chemicky ťa to vyladí a pre telo je predsa dobré, keď sa cítiš príjemne. To len my do toho začneme pliesť kategórie ako svedomie a morálka a to je to, čo nás ničí..zase len a len my sami. :o))