Borelióza a otázky spojené s ňou

Príspevok v téme: Borelióza a otázky spojené s ňou
medik10

Ahojte, neviem na koho by som sa obrátil. Mám nejakú tú otázku. Vopred chcem napísať, že sa nejako špeciálne nesledujem a nepreháňam to. Chcem sa spýtať, keď som mal negatívne výsledky boreliózy metódou ELISA, zaručí mi to, že je to všetko v poriadku a borelióza sa vo mňe nenachádza?? Mávam bolesťi kostí, ale ono to má ako si nejasnú príčinu. Chcem vedieť, či by aj napriek negativite metódou ELISA bolo dobré spraviť testy metódou Western Blot?? Počul som dosť o metóde ELISA a čítal som, že neni senzitívna a že až 50% môže mať negatívne výsledky aj pri nákaze. Konkrétne na stránke borelioza.cz. Tak som z toho trochu jeleň po pravde.

katka333

ja si myslim, ze atb v chronickom stadiu nemaju uz vyznam, lebo viac poskodi ine organy a tie hnusoby borelie su velmi zivotaschopne, takze len co sa prestane brat atb, vylezu z cyst.
ja som brala atb dokopy asi 4 mesiace a urcite nie som vyliecena, kazdy den pocitujem priznaky
preto som sa chcela RNG opytat na nazor, minule pisal ze trom osobam z jeho rodiny zabral daky prirodny liek, len neviem kde ho objednat.

Wiera, a boli ste v tom Cham? pomohlo to?

RNG

Elisa aj westwern blot nie su ani zdaleka 100% testy na tuto nakazu. ATB su ucinne len na jes bakrterialnu formu, ale nie na formu vnutrobunecneho parazitu kam sa schova po utoku atb. Takze je jasne, ze atb su tak isto na nu len otazne ucinne.
Odmaskovanie NAC/ACC pomaha zvysit ucinnost nielen atb. ale aj nasej vlastnej telesnej ochrany aj antimikrobialnym prostriedkom z prirody, tj neskodnym potravinovym doplnkom.
Ja som mal uspech kedysi davnejsie s troma nakazenymi z rodiny, co sa im to vracalo stale spat po antibiotiklach, napadlo klby a dokonca sesternici aj mozog("neuroborelioza") s dlhodobym branim extraktu z olivovych listov, kde intenzivna davka aspon mesiac obsahuje 3 x 300 mg oleuropeinu a potom vyse pol roka davka 2 x 150 mg oleuropeinu. Su aj ine proostriedky ako napr Samento/Prima una de gato, davka 2 x 20 kvapiek, ale s tym nemam osobnu skusenost a na pouzitie je to drahsie, ako ked kupis extrakt z olivovych listov napr z firmy Swansonvitamins.com ktorych silny produkt(750 mg, 20% oleuropein=150 mg oleuropeinu na kapsulu)

wiera

Borelioza je velmi zakerne ochorenie,manzel sa lieci uz2 roky ATB a stale to nie je dobre, v krvi sa stale nachadza velke mnozstvo aktivnych bakterii, v letnom obdobii sa tieto bakterie chrania ,vyckavaju v cystach ,akonahle pride obdobie chladu a vlhka ,kt. im vyhovuje vyliezaju z cyst a daju zas organizmu poriadne zabrat, pocnuc bolestami klbov,unavou,podrazdenostou , nespavostou, atd....Najlepsie vysetrenie na pritomnost tychto bakterii je ,,DUNKELFELD MIKROSKOPI``robi sa v Rakusku aj Nemecku,neviem , ci aj na SK ?Pri tomto obbere , je pacient tiez pri mikroskope a spolu s lekarom v krvi sleduju cely proces, vidiet pohyb bakterii a ich zavrtavanie sa najcastejsie do cervenych krviniek , potom sa sleduje mnozstvo tych bakterii, pohyb bielych krviniek, atd. V Nemecku ,v Bavorsku v Cham je centrum pre toto ochorenie .Smutne , ale este stale je , ze nemame ziaden liek , kt. by nas z tohto ochorenia zbavil aj tu sa pouzivaju ATB dlhodobo, cesnakove kapsle, produkty na zvysenie imunity atd.

wyx

pamatam si, ze som sa strasne bala dat si to antibiotikum, lebo som samozrejme precitala cely letak. kamoška ma ukludnovala, ze neumrem z toho. :) no, na druhy den mi teda do smiechu nebolo. neviem, ci to neboli vôbec prve atb v zivote u mna. mozno na anginu ako dieta som mala. nempamatam. :)

wyx

hned ako som zistila, ze mam flak som utekala najblizsej lekarke, lebo svoju mam na trvalom pobyte, cize doma - 80 km. :) ta mi dala azytromicin na tri dni, lebo to bolo v piatok. rano vecer tusim som to mala uzivat. fuj, zle mi z nich bolo. v pondelok uz som sedela u svojej obvodnej, vzala krv a dala mi azitrox na dalsie tri dni, rano, na obed, vecer. o tri mesiace na kontrolu a dalsi odber. potom dalsie atb na tri dni, a zas kontrola o tri mesiace. vtedy som sa citila najhorsie. (neviem ci to bolo aj tym, ze som mala problem s kolenom a doktor mi dal uzasnu davku diclobene, ze som ich radsej dobrovolne vysadila). obvodna sa pytala, ze jak sa ma a som sa len tak zosunula na stolicku, ze na nic. :) tak mi dala na tri dni atb, potom tyzden pauza a dalsie douzivat na sest dni. kontrola o tri mesiace. a na kontrole mi vravi, ze to ma klesajucu hodnotu a je to dobré. vravela, ze mam prist o rok na kontrolu, prisla som a ona, ze nic take nepovedala. tak som tam uz ani na ziadnej inej kontrole ohladne boreliozy nebola. len som to povedala potom alergologicke. viem, ze ked mi brala krv, tak robili nejake testy na protilatky, ale nie na boreliozne. tak snad ich da v juni spravit.

medik10

Ešte k tej borelioze. Môj brat bol roky nakazeny, žiadne flaky sa mu nerobili ani nemal iné kožné prejavy. Nikdy mu nevedeli nič zistiť, len mu bývalo zle a párkrát aj spadol, proste sa mu zahmlelo a odpadol, aj keď nie úplne do bezvedomia. Liečil sa 2-3 roky, len antibiotiká, doktorka mu tuším vždy robila len Elisa testy, nikdy Western Blot a podla týchto testov ho liečila. Z hodnoty 800 sa dostal po milión vybratých ATB na 200. Odvtedy už nebral lieky a vraj je vyliečený a tým to skončilo.

katka333

wyx a na kolko tyzdnov ti dali vtedy atb? uplne sa to vyliecilo?

lebo ja som vtedy na zaciatku tiez bola s flakom u lekara, ale dal mi dake atb len na tyzden a to nestacilo a stal sa zo mna chronik. skoda ze som vtedy o chorobach nic nevedela, nedopadla by som takto

wyx

ved to, ze nej sa nezbavis nikdy, tie bakterie sa ti dakde skryju a bud bude klud navzdy alebo sa po case ozvu a môzu sposobit hociaku chorobu.
ja som mala tiez, pred dvomi rokmi som chytila kliešta. nastastie sa mi objavil flak, tak som rychlo kmitala k mudr.

katka333

mozno by nam RNG mohol nieco prirodne poradit? lebo 10 mesiacov antibiotik ja skratka nedam

na borelioza.cz som citala dokonca prispevok od pana, co po 12 mesiacoch antibiotika vysadil a bolo mu dobre len 4 dni!! na 5-ty sa priznaky vratili. cize cez antibiotika cesta k zniceniu borelii nevedie