Prírodná kozmetika - Skúsenosti

Príspevok v téme: Prírodná kozmetika - Skúsenosti
Fleur-de-lis

Ahojte,

tí, ktorí ste prešli na prírodnú kozmetiku, môžte sa podeliť o skúsenosti, teda či vám nejak pomohla? Napríklad pri akné, príliš suchej pleti, príliš mastnej, ekzémoch, či iných problémoch. Teda či ste priamo zbadali nejaký rozdiel.
A môžte samozrejme odporučiť značky.

Ďakujem

PS: práve mám na tvári vzorku krému od Annemarie Borlind, teda, to je krásna vôňa :)

Moireal

Dobre Gerin,dobre. Ten rychlo zbuchany mail je urcite lepsi ako dotahovanie sa tu so mnou o prevahu. Pravdu mame v niecom obaja a VZDY zalezi na tom ako ju podas.

Gerin

Maj si svoju pravdu :) :) :) A ak by tu niekto chcel postup vyrabania kozmetiky, respektive rady ako rozlisit skutocne prirodnu kozmetiku, mozete mi napisat na taky zbuchany a neoficialny email - messprice@azet.sk :) Caute

Moireal

Negeneralizuj a nesnaz sa ma analyzovat. Pokial viem, si chemik,nie psycholog. :-)Tato tema nieje o mne. A teda to nieje pre mna osobny utok. A to ze sa snazis manipulovat a prekrucat slova,to je len tvoja taktika,aby si "vyhral" v argumentacii. Ja si stojim za tym,co som povedala.:-)

Jedine co mi nesedi,je,ze ak by si chcel NAOZAJ pomoct,posles hned alternativu a neberies zas vsetko ako "utok na tvoje kompetencie" a spochybnovanie a urazanie tvojho vzdelania aj samotnymi kozmetickymi firmami. Ludi,firmy nezmenis,tak sa ukludni a prestan to cele brat tak vazne lebo ta z toho klepne.:-)
Kazdy ma slobodnu volbu, tak zi a nechaj zit. Svet nezmenis ked budes stale bojovat ale ked das pozitivny priklad,ktori si ludia zacnu vsimat. Mna tiez stve ked v zlozeni najdem az privela tej chemie a je to vraj "prirodne" a este k tomu drahe. Jednoducho si to nekupim a ide sa dalej. Aj tak sa riadim heslom:"menej je viac". Kludne aj cavemen regimen si dam.

Gerin

Moireal, neviem kto ti co urobil, ze vsetko povazujes za osobny utok. Nikde sa nevychvalujem svojim vzdelanim, schvalne nepisem pre laikov tazke pojmy a slova, lebo si to budete musiet googlit. Nesmial som sa "tvojmu" zlozeniu, cestou obycajnych otazok som sa snazil ta priviest k tomu, ze firma, co krem vyraba, zavadza, lebo zo zlozenia realne nie je mozne vyrobit krem. Ak si toto vsetko brala ako vysmech, chvalenie sa mojim vzdelanim a osobny utok, ja za to naozaj nemozem :) Priklad dokonalo prirodneho kremu si dostala. Viac uz k tebe naozaj nemam co napisat :) A nie, nebudem si vytvarat vlastnu temu. Je tu tato tema. Ktora pojednava o prirodnej kozmetike. Pokial tu niekto skopiruje zlozenie vyrobku a uvidim, ze to nema s prirodou nic, tak mu to napisem. A je uz na nom, ci bude vyhadzovat peniaze za nieco, co si v skutocnosti moze doma vyrobit/kupit od dobreho malopredajcu a nebude to fake :)

Moireal

Heh,gerin. No zlaty si. :-) Viem ze je zbytocne na teba plytvat energiou lebo rovnako ako ty "hadzes hrach na stenu",hadzem ho aj sama. Moj prispevok si uplne odignoroval. Smial si sa konkretne mne ked som ti poslala zlozenie kremu,ze taky krem sa neda vyrobit. Pritom som laik a ty jedine co vies je vysmievat sa z tych co nestudovali co ty. A aka neochotnost poslat priklad ozaj dobreho kremu. A ja uznavam ze si studoval,ved kazdy nieco studoval,ziadna velka veda.
Ak chces pomoct,zaloz temu kde bude ozaj cista prirodna kozmetika, trebars nech sa zdruzia ti co si sami vyrabaju. Lebo ludia ,opakujem,nemozu zato ze firmy klamu a ty tu utocis ako by za to mohli. Ved ked je niekto laik,najlahsie sa da oklamat ale to by si musel vystrcit svoj nos z vlastneho zadku.:-)

Cakam na dalsiu vlnu invektiv z tvojej strany,lebo len to vies.:-)

Gerin

Diidi, to je vsetko fajn, pouzivaj si co len chces. Ale potom si v nespravnej teme :) Ak si v teme prirodna kozmetika, je vysoko pravdepodobne, ze sa tu ta prirodna kozmetika aj bude rozoberat :) A kazdy opisany vyrobok, pokial zlozenim presahuje "medze" prirodnej kozmetiky, tak by bolo fajn o tom diskutovat.

Gerin

Moireal, ja som sa nikde nevysmieval laikom! To kde si vydedukovala, z coho? A vlastne, je to jedno. Mna niekoho dedukcie nezaujimaju :) Opakujem, pouzivajte si na tvar to, co si myslite, ze je spravne a prinesie vam to vysledky. Len to probuh nevolajte prirodna kozmetika, ak to tak nie je. Na to, aby ste vedeli preco to tak nie je, tu musi napisat niekto, kto sa do toho aspon trosku vyzna. To nie je ziadne chvastanie sa, to je fakt. Ked si ty lepsia v niecom ako ja, dam "klobuk dolu" a necham sa poucit. Ked som lepsi v niecom ja, tiez skor cakam, ze to niekto prijme, ako si bude pisat svoju pravdu :) Tak snad sme sa uz pochopili, co kto myslel.

diidi

urazky tu podla mna nie su celkom na mieste, myslim si, ze kazdy pouzivame to, co si myslime, o com sme presvedceni, ze je pre nasu plet najlepsie, pre mna je dolezite to, aby mi kozmetika, ktoru pouzivam priniesla vysledky

Moireal

Defcon, pravdu mas. Prirodne veci zvyknu dost zapachat. Mam dva propolisy. Jeden cisty a jeden s primesami olejov. Ten cisty smrdi ako grcka po pive a moc a pot dokopy a este ma aj dost stipal na tvari. :-(

Tak to je inak mile, ze mas taku sikovnu maminu. Vacsina ludi je lenivych si vyrabat. Tiez som dlho neriesila, co si patlem na tvar ale potom sa mi zhorsilo zdravie a tvar mam dost zlu, takze uz nad tym zial musim rozmyslat. Avsak nijaky topicky krem ci olej mi este nepomohli, to je proste zvnutra. Ked som ale zbadala tie sachera-med kremy kde povodne som pre mamku zo sibircanky chcela objednat krem no neslo to, lebo platba zo zahranicia sa nedala previest, tak mi napadlo, ze to aspon ja vyskusam.

Cestovaniie je super ale z vlastnej skusenosti uz autom dlhe vzdialenosti nepreferujem. Skoda len, ze lietadom sa toho neda vela prevazat, to by sa ti tak mohli aj veci poskodit.

Defcon

A mimochodom ,vzdialenost asi nie je problem. Teraz sa vraciam z kontraktu v Taliansku a v pondelok prasim do Amolsasefu, ci tak nejak. Asi 200 km za Barcelonou. Nanestastie autom, beriem par dolezitych a rozmernych veci ktorym skodi zmena nadmorskej vysky a navyse su krehke a drahe.....takze autom napriec europou. Kto sa ma lepsie ? -((((