Vojna medzi obéznymi a tými, čo chodia cvičiť

Príspevok v téme: Vojna medzi obéznymi a tými, čo chodia cvičiť
Lumia

Nedávno som mala možnosť prečítať si diskusiu na jednej nemenovanej WEB stránke a nevychádzam z údivu
Rozpútala sa tam vojna medzi "obeznými" a ľuďmi čo sa o seba starajú čiže chodia cvičiť a podobne
Bolo tam spomínané "nesúďme tučných ľudí , možno sa tak cítia fajn " proste , myslíte že je normálne propagovať že obezita / obžerstvo a nič nerobenie je zdravé ? tak ako nieje správne propagovať na kosť vychudnuté modelky , tak je nenormálne vyzdvihovať aké je cool byť tlstá a ukázať to svetu , že je to odvážne a podobne ... a keď tam človek napísal že treba sa pohybovať a jesť zdravšie tak mu tam dali akože mínuska že nie :) toto je chorá spoločnosť , napíšte mi názor o tom , čo je ok a čo nie je byť vyžratá sviňa in?

odpovedam

michael, rada si precitam zdroj tvojho tvrdenia, ze "Žiadne genetické predispozicie neexistuju". Pretoze ja mam inu informaciu. A mimochodom, hmotnost zien do velkej miery reguluju hormony. A s tym hocikto len tak nepohne...

odpovedam

trochu silne slova, ze vyzrata svina. Moja mamka ostala po porodoch pri sebe, za slobodna mala sotva 50 kil. Stara sa o celu rodinu, maka, aby nam nic nechybalo. Ale v zivote by som jej nepovedala, ze je vyzrata svina a ma ist cvicit, lebo ma 90 kil. Skutocne sa niekto moze citit dobre a uzitocne pre druhych, hoci nema idealnu vahu. Mozno su takito ludia vyrovnanejsi ako ti, co sice cvicia, behaju, posiluju, no nikdy nebudu so sebou spokojni. budu upriameni len na to, ako vyzeraju a ked dosiahnu idealnu hmotnost, najdu si pre istotu iny nedostatok. Tak ako niekto nema vztah napr. k umeniu alebo vareniu, tak niekto ho nemusi mat k pohybu. Podla mna je zase chore si mysliet, ze zdravie je len o kondicke...

michael

Chudnúť je veľmi jednoduché. je oveľa jednoduchšie ako pribrať.Prosím vás ľudia, žijeme v 21 - storočí dnes sa už presne vie od čoho ľudia priberajú! Nerobte, vy viac "okruhlejší" z nás ostatných väčších hlupákov ako sme.Vínimky sú pre tých ktorí snád majú chorú štítnu žľazu a pod. Žiadne genetické predispozicie neexistuju- to už je dávno zistené.Dnes sa dá schudnúť bez toho že by si musel(a)nejak obzvlášť namáhavo cvičiť, alebo že by si musel(a) hladovať AKO? jednoducho. (pokračovanie podľa ohlasu na budúce)

doubledog

nie, nie je normalne propagovat, ze obezita a prezieranie sa je zdrave.

ale podla mna to nikto ani nerobi.

to, ze sa ludom casto nepaci, aki su a reaguju potom podrazdene, snad netreba tak vazne riesit.

nirv

Ked sú deti tučné, je to chyba ich rodičov. Pokiaľ ide o mňa, zrušila by som fastfoody a dala extra daň na zdraviu škodlivé potraviny, ako to majú tuším vo Švédsku. Na vsetky sladké malinovky, sladkosti, fastfood, lebo to tým deťom ťažko vysvetlis, prečo iné deti chodia do Mekaca a ono nemôže lebo je to hnus. No vláda serie na ľudí. Hlavne aby megakoncerny mali zisk.

sweater*

podla mna sa nestaraj do druhych, maj svoj nazor nato, ked sa ta nan niekto spyta, daj najavo co si myslis, ked sa ta niekto opyta na rady ohladne stravy alebo cvicenia porad mu ale inak nehladaj odpovede na hlupe otazky co je normalne a co nie. ja to vidim rovnako, ked vidim ako obzraty clovek do seba tlaci prepecene polotovary obliate pol litrom nejake silikonoveho omackoveho humuse, dobre ze sa nepoblijem. ale je to jeho zivot, kazdy mame volbu, a ked o to nestoji ja do neho nebudem pindat. vsetci mame volbu...

Sella.sam

Neodsudzujem ľudí , čo majú pár kíl navyše to nie , dokonca mi je to jedno , myslím si že Lumia sa nesnažila urážať alebo starať sa do nich .. je to ich vec , to v prvom rade , nuž ale povedzme si pravdu , tu nieje reč o 70kg ženách , tu je reč o 150 kg a to je už moc , a často sú to pubertiačky 13 ročné / 17 ročné o to ide že tých mladých teda keď sú už teda pri sebe k tomu nevedieme , že je to nesprávne a radšej danú problematiku neriešime a dieťaťu povieme , to je ok moja pekne papkaj mckáča veď chlapci ťa budú ľúbiť preto kto si nie čo si :) zachvíľu dopadneme ako v Amerike bohužial ...s takýmto prístupom , pohyb by mal tvoriť nejakú dosť dôležitú časť života a nájsť čas i keď v malom monožstve by sme si naň mali .. a ešte jeden taký malý detail , nepoznám vo svojom širokom okolí jednu tučnú ženu čo sa má rada a s obdivom na seba pozerá do zrkadla , len fňuká a nič nespraví lebo je lenivá bohužial , to sa samozrejme netýka chorých ľudí , kde sa tiež dá ale čo to redukovať

Agnes999

Neodsudzujem ludi co maju miernu nadvahu, nie kazdeho musi bavit a musi mat cas chodit do fitka ci behat. Ale ked sa niekto vyzere z podoby, to nie je normalne. Potom sa obhajuju, ze oni za to nemozu, ze su chori. Skutocne chorych ludi je uplne minimum a aj to sa da riesit, napr. na stitnu zlazu sa beru hormony. Min. 99% vsetkych obeznych chori nie su. Kolko krat som uz citala, ze nejaka celebrita co ma velku nadvahu vyhlasuje, jak super sa teraz citi. A za nejaky cas schudne na velkost XS. Ked sa tak uzasne citila, preco zrazu tolko schudla? No evidentne sa vobec dobre necitila, len klamala. Podla mna nikto sa neciti dobre ked je extremne obezny, nielenze to otrasne vyzera, ale predstavte si kazdy den nosit na sebe zataz 30 kg ci viac, niet divu, ze ledva spravia par krokov. Uplne odstrasujuci priklad je Katka Koscova, ta sa vyjedla teda paradne a to ma len 30, ako bude vyzerat v 40, 50?

veronicka2

tu proste dobre vidiet ze zakladatelka- a ludia jej podobny, nemaju na robote nic ine len riesit inych ludi.co je vas do toho prosim? ved vy sa starajte o seba ci ste tucny ci chudy a hlavne budte taky ako sa citite dobre, ked vam je dobre chudym tak budte chudy a ked sa citite dobre tucny tak sa tak to je len vase plus ze vam kila navyse nevadia. proste ja to poznam od maminy ona je kus pri sebe - sice nema 500 kil ale ked vidim ako sa mucila dietami a cvicenim tak bola len nestastna lebo nemohla to tamto, a teraz ked je ako bola tak je happy v pohode psychcikej a fyzickej. proste nestarajte sa do ludi niekomu je dobre tak ako je!

veronicka2

tu nikto nic nepropaguje. proste co sa starate do tucnych ludi. je to ich vec. oni nepropaguju byt tucny oni sa tak dobre citia a nemaju potrebu byt stihly, je na tom nieco? tak isto ako ti co cvicia tak to robia pre seba nie daku propagaciu. mne je tak total jedno ci je niekto tucny ci chudy ci aky, ked sa tak dobre citi tak preco tak byt nemoze? teraz co sa mam ako? ked niekto cvici a ,,propaguje to" tak mi je to tak jedno lebo ked ja sa citim s 2 kilami navyse fajn tak moze propagovat co len chce