Tajná svadba!

Príspevok v téme: Tajná svadba!
Dejkana

Čo si myslíte o tom, keď sa dvaja ľudia rozhodnú zobrať, utajene, len s 2 svedkami, lebo nechcú robiť zbytočné halo so zbytočne predraženou svadbou, vybavovačkami.... je to bláznivé, alebo až príliš drastické, keď sa o tom potom dozvedia rodičia a najbližšia rodina? :D Boli by ste takého niečoho schopní, alebo zazlievali by ste to, keby to spravili vaše deti??
Vďaka za každú radu a názor:)

Maoam

a este ohovoria, saty zle, uces blby, nevesta divna, kvety nevhodne, jedlo na storaky sposob nevyhovie, pitivo detto,lokalita, cestovanie tam-spät, nedajboze ubytovanie hosti

prosimta, daj si s tym pokoj, vyrazte si daleko a poslite fotky a mate klud, dovcu inclusive a vysmiati poslete fotky

red....

Ale nepocuvaj nikoho kto si misli ce je to neuctive voci rodine..praveze je to super..a ziadne milion hosti atd..za tie prachy si kupim poriadne male divy:-)super napad...vdaka za inspiraciu:-)

Maoam

moja byvala profesorka sa vydala v USA a mala vybavene, zaroven si urobili svadobnu cestu a nikoho nepozyvali :D, akurat fotky poslali :D

Rita786

Novacikt este mi daj radu ako sa zbavit tak rychlo fobie,ked sa jej neviem zbavit 15 rokov a vezmem tvoju radu vazne:)...ale nad tou svadbou daleko niekde v zahranici tiez rozmyslame..ci by to nebol dobry dovod

joro

V prvom je to každého osobná vec, ale po rokoch ťa to môže mrzieť ale aj nemusí. Ja som sa ženil bez rodičov boli tam iba súrodenci aj to iba s tej druhej strany a doteraz ma to mrzí bolo to ako na nejakej žurke. Takže si to dobre rozmyslite nemusí byť velká ale budeš na to stále spomínať a peniaze tie boli aj budú

novacikt

zbav sa fobie..
vyhrate vsetci.

alebo sa zoberte DALEKO a (klamlivo) sa vyhovorte na NAKLADY (cestovne).

ale tym myslim VELMI daleko.. tam kde si to uz nemozu hostia dovolit...

mozno ale trochu morbidna rada. a moze vela ludi urazit.

Rita786

Agnes989 nejde vôbec o to že ich tam nechcem, toto som vôbec nepovedala. Ide o to žeby som to nezvládla asi veľmi. A keby vedeli že sa berieme bolo by im to ľúto keby vedeli kedy a neboli by tam.Nebolo by lepšie rovno prísť s tou správou?

Vieš kebyže nejak zabojujem a dovolím aby tam boli, potom nebude ľúto súredencom? A ked povolím surodencov tak čo ich partneri a deti podotýkam aj zo strany priateľa. A dostanem sa tam kde som nechcela kvoli fobii.

Agnes989

Rita786 svadba je len tvoja vec a tvojho priatela, koho tam pozvete alebo nepozvete sa rozhodujete vy. Ale myslim, ze rodicia by to mali aspon vediet ze sa idete brat, predsa len, vas vychovali a bolo by to voci nim trocha nefer. Ak ta respektuju, tak to nejak prijmu ze tam nikoho nechces. Koniec koncov vsak ta poznaju, vedia aka si, ze nemas rada okolo seba vela ludi, tak to snad pochopia. Ja by som svojim rodicom neurobila to, ze by som im ani nepovedala ze sa vydavam a potom im povedala len, ze som vydata.

Rita786

A čo by ste poradili mne? Riešim teraz to isté, ale s tým rozdielom že mám sociálnu fóbiu a byť stredobodom pozornosti, resp. svadba je pre mňa nočnou morou. Ak by sa dalo ani svedkov by som tam nechcela :) Ale nedá sa tak. Najviac mi robí starosti čo s rodičmi.Moji sú tiež veriaci a mojim sestrám spravili veľké svadby so všetkými zvykmi. No nevedia sa zmieriť s tým že ja nezvládnem ked tam budú. Na silných liekoch nechcem byť, bola by som len omámená a to nechcem.A priateľovi rodičia nemajú šajnu čo mi je takže tam to bude ešte ťažšie. Myslíte že by to bol riadny úder pre nich ak by tam neboli prítomní? Mohli by sme potom spraviť nejakú oslavu už aj s rodinou(ale tiež menšiu)....to by som už mohla zvládnuť...jedine ten samotný obrad kde by som bola stredobodom je pre mňa najväčším problémom..ďakujem za rady a ospravedlňujem sa že som použila cudzí príspevok...

Dejkana

Patrilo to mne :) a niektori ludia si tu len vsetko domyslaju aby tu dochadzalo k zbytocnym hadkam a konfliktom. Agnes, nic o mne nevies, samostatnost nie je len o tom byt uplne financne nezavisly, mala by si to vediet, lebo ten tvoj prispevok mi pride hlupy a detinsky. Koncim skolu a pracu som nikdy nemala problem si najst, ci uz cez leto, alebo aj popri skole. Neznamena, ze rodicia mi platia UPLNE vsetko. Aj ked mam tazku skolu, takze nikdy som nepracovala zvlast vela. Ale zas nechcem tu o sebe pisat uplne vsetko... ALe aj tak ste mi fakt pomohli a uz mam v tejto veci jasnejsie ;) Vdaka...