Hucanie a piskanie ci sumenie v usiach

Príspevok v téme: Hucanie a piskanie ci sumenie v usiach
sumienka1

Asi tak 2 mesiace si uvedomujem ze mi kontinualne \\\"piska a sumi\\\" v usiach(ci v hlave, proste vnutri (?). niekedy je to dost intenzivne a v lavom uchu je to miestami intenzivnejsie. najsilnejsie je to rano ked sa prebudzam(a to mi aj v tom lavom uchu huci viac)alebo vecer ked si lahnem do postele. mate s tym niekto skusenost? preslo vam to? co ste uzivali? a ake su mozne priciny? dakujem

sumienka1

no bol to burow alkohol specialne na usi, ale na usi som uz skusala vselico a nepreslo mi to...
a tiez to pocujem hlavne pri zaspavani a vstavani, ale aj cez den ked je ticho, ale najviac ked si lahnem a je to obojstranne aj ked na na lavej starne viac. a je to taky vysoky zvuk vnutri ako taky piskavy sum ci tak nejak-take skor vysoke(teda nie ako traktor). a tebe to ako dlho trvalo?

Deria

ale keby to vobec nepreslo (2 mes. je dost dlho) chod radsej este raz doktorovi. nieze budes mat tinitus. pokial viem, pri tinituse skor piska, nez sumi. a pre lekara je to zase ina situacia, ked mu povies, ze to trva tak dlho. mozno urobi zase ine vysetrenie.

Deria

alkohol a svedske bylinky je rozdiel! v bylinkach mas lieciace ucinky. ale teraz si spominam, ze pred viacerymi rokmi som to mala tiez. to som vzdy pri zaspavani pocula akesi zvuky, take....akoby zvuk traktora.:) mala som to tiez dlhsiu dobu ale neviem ti povedat, ako dlho. zaujimave, preslo to potom a tiez neviem, co to bolo. mozno stres?

sumienka1

Deria, u usneho som uz bola. vraj tam vsetko vporiadku u neho-teda usi pozeral a audiometriu robil, tak neviem, preto sa pytam. a ty ako dlho si to mala? a len na 1 uchu? mne vata v alkohole nepomaha a ked zapcham usi, pocujem to silnejsie. tlak som si merala-teda meriam si a ten mam tiez vporiadku, len pulz mam rychly a nepravidelnejsi

Deria

v kazdom pripade chod k usnemu, pretoze to moze mat viacero pricin. kedysi som to mala aj ja ale nastastie to preslo. dala som si totiz do ucha vlhku vatu, namocenu v svedskych bylinkach a pomohlo. ale mozno treba iba usi vycistit (myslim odborne!), neviem ale tusim aj pri zvysenom tlaku mozu byt take priznaky. a este, pri tinituse tiez pisti v usiach.

sumienka1

amanda, a potom ti to same prestane???kedy? hned ked dostanes menzes?alebo tak postupne? lebo ja to mam uz dlho a nepozorujem suvislost s menzezom