Wellbutrin - skusenosti?

Príspevok v téme: Wellbutrin - skusenosti?
andm

Zdravim,
Prednadavnom som zalozila temu ohladom Alventy - brala som ju ale asi len 10 dni 37,5 mg. Nemala som pocit, ze mi zaberala, tak som ju vysadila a dostala predpisany Wellbutrin.

Neviem, ci to bolo placebo, no zo zaciatku a to dost skoro (asi 3-4 dni po) som mala pocit, ze som aktivnejsia. Spatne si myslim, ze to mohlo byt sposobene aj tym, ze som chcela so sebou opat nieco robit.

Je tomu asi mesiac, a mam pocit, ze moje stavy su rovnake, ak nie miestami horsie. Wellbutrin by mal nabudit k cinnosti, ale mam pocit, ze som rovnako unavena, len pre zmenu nemozem spat alebo sa casto budim (predtym som v pohode zaspala), viac ma boli hlava, uzkosti su tiez neni lepsie.

Velmi rozmyslam, ci to ma teda vobec vyznam brat, tak som chcela vediet vase skusenosti predtym ako si to namierim k psych.

Diky!

andm

homarik: Dakujem za prispevok. Vsak to je to, ze ja som si vedoma toho, ze to neni o tom, ze hodis si nejake AD a vsetko bude fajn. Ale myslela som, ze to trochu pomoze, kedze uz neviem co dalej.

Vcera som sa odhodlala zavolat psych. ze co mam robit, kedze po mesiaci uzivania Wellbutrinu necitim rozdiel a skor miestami to ma este horsi efekt, povedal mi, ze "tak ho neberte". Proste len tak. Ja na to, ze ci ho mozem teraz len tak vysadit (150 mg rano), a on ze ho mam tyzden brat ob den a potom vobec (ale to mi povedal az potom ako som sa opytala). Je to v poriadku? Kazdopadne som mala pocit, ze ho otravujem, tak preto sa pytam, mozno niekto poradi.

RNG: Ako som uz spominala, u mna su tie prejavy najma fyzicke (nedostatok spanku a unava to cele zhorsuje): stazene dychanie, pocity na odpadanutie, citim sa strasne slaba, tak nejak "mimo", tazko sa mi robi takmer cokolvek... Je to velmi neprijemne, ono sa to tazko vysvetluje, takze si uz pripadam ako hypochodner, kedze ani neviem poriadne vysvetlit, co mi je. Nejake vysetrenia mam za sebou, ale okrem skoliozy mi nic zistene nebolo. Co teda pochybujem, ze by malo az takyto efekt. Obvodna mi odporucila akupunktura, a v zasade bola dost prosi AD. Co sa tyka psychickej stranky sama si pripadam skor uzkostne ako depresivne, ale v poslednom case ma deprimuje to, ze nech robim co robim, efekt to nema takmer ziadny.

Nejaky napad?

RNG

Wellbutrin nie je typicky SSRI, viac okolo neho najdete na
en.wikipedia.org
Celkove efektivita AD liekov je dost mizerna, , dokonca viaceri lekari dnes uz pochybuju o ich naozajstnej dlhodobej ucinnosti a uzitocnosti
healthland.time.com
Preto radim kazdemu najprv skusit neskodne potravinove doplnky v dostatocnych davkach na napravenie hladin neurotransmiterov, nez pouzivat umeliny, tj latky ktore nemaju v mozgu miesto a ktore maju skodlivost a navykovost casto privelku.
Poznam plno ludi, ktorym pomohli, takze reci okolo toho, ze su prislabe alebo nanic su v mojich ociach bezpredmetne. nakoniec nic na svete nie je 100%-tne, a ako vidite, to sa tyka najma antidepresiv

homarik

zaklad je, ako si sama napisala v uplne prvom prispevku, " spatne si myslim, ze to mohlo byt sposobene aj tym, ze som chcela so sebou opat nieco robit. "
Presne o tom to je :)
wellbutrin nie je liek, po uzivani ktoreho sa nieco radikalne zmeni pokial sama nechces.
tento druh AD (SSRI) ti ma pomoct sa rozhybat a hlavne, nemozes sa nan spoliehat :)

andm

crepinka: On mi dal akoby "na vyber" (co mu asi tiez vela kreditu neprida :), ze si mysli, ze by mi mohli stacit len terapeuticke sedenia + mi necha neurol alebo mi da este raz Alventu (predpokladam, ze myslel vyssiu davku). Kedze som mala ten pocit, ze Alventa mi nezabera, navrhol Wellbutrin.

Ja som uz davnejsie AD brala (asi 4 roky dozadu), s prestavkami mozno rok a pol, a asi mi bolo fajn, kedze som ich potom brat prestala (neurol ostal). Ale unavena som bola stale a spatne nemam pocit, ze mi je teraz az o tolko horsie, skor je to o tom, ze ma to uz prestalo bavit stale riesit, co mi je, 80 percent casu sa citit zle a prekonavat sa do vsetkeho.

Dufam, ze to dava aspon aky-taky zmysel :)

andm

crepinka: Ked si to povedala takto, uz to hned inak znie :)

Na druhej strane sa mu az tak necudujem, ze si to mysli, kedze mam tendenciu sa tvarit, ze som na tom neni az tak zle. A tiez sa k nemu vyberiem, az ked mi je aspon o nieco lepsie.

Teraz mam teda 150 mg Wellbutrin rano + neurol, ale zmeny, co som postrehla su skor negativne (tazko sa mi zaspava, casto sa budim, bolest hlavy...). Myslim, ze za mesiac by som uz citila nejaku ulavu, ci? Ach jo...

crepinka

mimochodom-ked je psychiater presvedceny o tom, stav nevyzaduje AD, ale postaci Neurol, preco tie AD predpisal? Tomu nie celkom rozumiem, pretoze rozprava ine a kona ine a to zavana diletantstvom

crepinka

zhrnme si fakty:
- je ti zle
-nelepsi sa to
-male davky AD nepomahaju
-psychiater si mysli, ze ti v podstate nic nie je a predpisuje ti neucinne davky AD
-mal by "stacit" Neurol, ale nejako "nestaci"
-chodis k psychiatrovi, ktory ti vlastne tvrdi, ze ti nic nie je a mas sa zle
Stale mas pocit, ze vie, co robi?

andm

crepinka: Nemyslim si, ze by nemal sajnu. Skor mam pocit, ze si mysli, ze to nie je az take zle, ale ja sa pritom citim hrozne (vacsinou najma fyzicky, pricom samozrejme vsetky vysetrenia zatial dopadli ok). Vlastne mi povedal, ze si mysli, ze sa to da zvladnut, ze "staci neurol", ale ja viem, ze nie som ok.

Kazdopadne pri Wellbutrine ziadny velky pokrok, ja uz neviem...

crepinka

andm, davka Alventy 37,5mg je doslova smiesna, to akoby si ani nic nebrala. Skor by bol zazrak, keby ti to bolo aspon minimalne pomohlo.
najdi si psychiatra, ktory ma sajnu o tom, co robi

luciano

Ja mám s wellbutrinom špatné skúsenosti. Vôbec nezaberal a navyše, zle sa po ňom spalo, tak ako tebe. Asi si urobila chybu, že si prestala užívať Alventu. Dávka 37,5 je hrozne malá. Mala si zvýšiť dávku aspoň na 150 mg a účinok by sa určite dostavil.