Zlomenina zápestia a zvláštne chovanie doktorov

Príspevok v téme: Zlomenina zápestia a zvláštne chovanie doktorov
Pistaaaa

Mojej mame sa podarilo dopadnúť na zápästie. 4 hodiny som s ňou behal po doktoroch.
Najprv na úrazové. Vypísali ju na RTG a potom, že na pohotovosť nakoľko už na ambulancií mali záverečnú.
Z RTG sme teda šli na pohotovosť. Tam fungoval doktor, ktorý taktiež už končil.
Ten jej musel zápästie naprávať. Pichol jej injekciu a tak dlho jej ho naťahoval, až sa v ambulancií ozvalo nie hlasné \"rupnutie\" v kosti.
Na otázku, či je to vážne odpovedal \"nie, nie je\".
Hodil ruku do sádry a poslal na kontrolné RTG.
Keď sme sa vrátili, už tam fungoval iný doktor, ktorý jej povedal, že má trieštivú zlomeninu a že to je na operáciu.

Čo mám teraz akože robiť? Z tohoto vyplýva, že ten prvý doktor bol buďto
a/ neschopný a nespozoroval, že sa jedná o vážnu zlomeninu
b/ jej ju spôsobil on, keď jej zápestie akože naprával
c/ bol flegmatický k poslednému prípadu, čo mal a teda povedal len pacientke to čo chcela počuť.

Tak či tak mi to zaváňa zanedbaním zdravotnej starostlivosti. Ak nie rovno poškodením zdravia.

ebi777

hanka na Teba sa vyjadrovať nebudem, na tvoju úroveň neklesnem, čítajúc tvoje "rozumné" príspevky z iných diskusií..
a súhlasím s ovečkou...

0vecka

2 hanka9 ty by si mu predpisala nejake to homeopatikum a poslala domov... sa divim ze tu mas taketo poucne reci po tom ake hovadiny tu pises na fore...

co sa lekarov tyka neni mi stale jasne ze dokial viete ze chybu nespravil ten druhy ale ten prvy to je prva vec a druha ze to fakt moze byt nejaky hranicny pripad teda nieco medzi a ani jedno riesenie nieje spravnejsie

hanka9

ebi

staci si pozriet ETICKY KODEX LEKARA

a hned v prvom odseku a dalej sa clovek dozvie, vsak

P.s- resp. dalsie zo zdrav. legislativy, vsak ...

hanka9

Ebi777 (19:54)
nevykladaj si to v zlom, ALE
ty mas mandat, resp, si hovorkyna zdravotnictva , ked hovoris za vsetkych chirurgov? Nemas pravo hovorit za vsetkych a vyjadruje to len tvoju nemohucnost..Preto trochu etiky a kultury z tvojeje strany by bolo namieste, nemyslis ?

kde ist

MOJ SYN MAL PO AUTONEHODE TRIESTIVU ZLOMENINU PREDKOLENIA.ZOSROBOVALI MU JU SKRUTKAMI CHODIEVAL PRIEBEZNE NA KONTROLY AJ NA RENTGENY,MAM ZAZNAMY NA CD.PRIMAR PO JEDNEJ NAVSTEVE USUDIL,ZE VRAJ SKRUTKY TREBA VYBRAT.TAK MU ICH AJ VYBRALI,BEZ TOHO ZEBY MU TO TESNE PRED VYBRANIM RENGENOVALI.DO POOPERACNEJ SPRAVY NAPISALI PLNA ZATAZ KONCATINY.PRI DALSEJ KONTROLI SA ZISTILO,ZE FRAKTURA NEBOLA ZHOJENA A KOSTI SA CHODENIM POSUNULI A JE TAM VELKA MEDZERA.VYHOVARALI SA LEKARI,ZE VRAJ NEBOL DODRZIAVANY LIECEBNY REZIM.SYN NA NOHU PAJDA,ZACINA MU CHRADNUT SVALSTVO A OSETRUJUCI CHIRURG NAVRHNUL DOCASNY DOCHODOK A KONTROLA O POL ROKA.V DNESNEJ DOBE,KED SA DRUZICE SPAJAJU VO VESMIRE ZA CHODU,NEVEDIA CHIRURGOVIA Z NASEJ NEMOCNICE DOBRE SPOJIT ZLOMENINU,A KED NIEJE ZRASTENA KOST,VYBERU SKRUTKY.TREBA MU TO URCITE NANOVO ZOPEROVAT,NEVIE MI NIEKTO PORADIT KDE SU DOBRI ODBORNICI NA OPERACIE NOH?KDE SA MAME OBRATIT?

LajciKE

Ahoj Pista, my sme sa takto natahovali na pohotovosti s dedom ked si zlomil pravu ruku. Kym mu to poriadne osetrili, poslali na RTG... hotova kovbojka. Bali sme sa aby sa mu to dobre zahojilo, vsak uz ma svoj vek. Bol som rad ked nam po prijati na chirurgiu poradili na podporu hojenia wobenzym. Super sa mu to zahojilo, celkova doba liecenia 5 tyzdnov a dedo zase spokone masti karty :)

ebi7777

dajsadokopy, pistaaaa
vidno,že v týchto kruhoch sa vôbec nepohybujete, a nevidíte do toho, ak by to tak bolo, videli by ste druhú stranu mince!! ďalej bez komentára...
bežný ľudia nepochopia isté veci v istých kruhoch, presne tak ako je to s politikou, to čo sa deje v telke, to je úplne inde ako realita. proste nie je očom rozprávať... je to môj názor a stojím si za tým, mám úplne iný uhol pohľadu!

Pistaaaa

Ja samozrejme nechcem ist nikomu po krku bez priciny.
Moja mama sa doktorov boji. Dalo dost prace ju nahovorit aby to riesila.
Ja doktorom nezavidim, LENZE.
Mesacne odvadzam poistovni nemale prostriedky a ked uz idem k doktorovi raz za 5 rokov (raz za 10 v pripade mojej matky) tak ocakavam, ze si ten doktor najde tych par minut aby sa pozrel na kazdy pripad dostatocne triezvo!

Ci su/nie su unaveni nie je v mojej kompetencii riesit. Ludske zdravie je prilis cenne na to aby sme len tak mohli mavat rukami a zhadzovat to na system.
Ked strajkovali - mali si okrem platov pytat aj lepsie pracovne podmienky.

dajsadokopy

Sťažovať sa.

ebi7777, napíš to až keď Ti jeden doki zabije rodinného člena. Alebo sa môže mýliť aj pilot, z času na ćas?