Rakovina - pravdepodobnost

freyya

otec hrubeho creva, stryko jazyka, stara matka z maminej strany pluc,.. rozne.

ps. prispevky predtym menom sheila. som tiez ja len som sa pomylila. :D

lilyianka

no ak je rakovina v genetike, tak sa mám na čo tešiť.. moja babka ju mala, jej sestra, môj strýko, teta, jej muž a aj ich dcéra (sesternica) ... z týchto všetkých žijú už len dvaja ľudia ..smutné... fakt by ma zaujímalo, či sa to dá zdravou stravou ovplyvniť, aj keď tiež neverím výrobkom, ktoré majú nálepku 100% bio ..

kabel

nirv, mylis sa, rakovina nebola zriedkava. bola najdena aj v egyptskych mumiach, a to tito ludia umierali pomerne mladi. len sa o tom nehovorilo, pretoze sa nevedelo poriadne, o co ide a neexistovala vcasna diagnostika.

sheila.

nirv. poznamenala by som len tolko: co je to kedysi? kedysi nedavno bol priemerny vek o 20 rokov nizsi ako je teraz, vtedy ludia NESTIHLI dostat rakovinu... a navyse,vtedy neboli MRI? CT ,takze ludia zomierali a nevedeli ze maju rakovinu, takze mozno preto sa moze zdat ze je jej viac... Nie?

sheila.

Iveta Michael, velmi zaujimavy nazor, to s tym zistenim suhlasim aj s tym rozsirovanim.. No nemam rada mudrlantov ktori by zakazali chemoterapiu lebo je to jed.. Vedia vobec ako to funguje? su to krute latky, ale zatial su najviac funkcne v liecbe rakoviny, nikto zatial nenasiel lepsie, ci sa mylim? Su rozne monoklonalne protilatky, si mysleli pred par rokmi ze problem vyrieseny, cielena terapia LEN RAKOVINY, no bumm,vyslo najavo ze nie,dokonca aj voci cielenej terapie su tie bunky rezistentne... a chemoterapia vacsinou zabera, len je velmi dolezite aby sa ta choroba zistila VCAS - preto preventivky atd.

nirv

Kedysi bola rakovina zriedkava. Týkala sa len malého množstva ľudí. Teraz je ohromne rozšírená a to aj u mladych, aj u zdravo žijúcich ľudí. Čím to asi je? Nemá v tom prsty len genetika a životný štýl, ale aj iné faktory. Žijeme v znečistenom prostredí. Pred 25 rokmi za kopcom vybuchol černobyl, ozaruju nás mobily, mikrovlnky a všelijaké iné žiarenia, o ktorých ani netušíme. Lekári roky rakovinu študujú a k ničomu prevratnemu okrem ozarovania, ktoré je často neúčinné a smrť len urýchli, na nič neprišli. Len hádajú, čo je príčinou.

sheila.

Dakujem zatial za nazory, aj ked niesu jednoznacne - kedze co studium to pise ine, ...jedine v tom sa zhodujete ze rodiny v ktorych sa vyskytovala choroba u predkov,sa vyskytuje aj u potomkov. Tazko sa da teda predpovedat ci u mojho priatela sa vyskytne ,ci nie,ked mal tolko chorych v rodine. Nemyslim si totiz ze si dava dostatocny pozor, neje len zdrave veci, nehybe sa uplne idealne mnozstvo... Trochu sa onho bojim.

Este by som uvitala nazory.

alfonzo,prajem vela sil a hlavne uzdravenie.

alfonzox5

neviem ako som sa sem dostal ale ked uz som tu tak odpoviem...
moj stryko zomrel na rakovinu, stryna, starka, pra starka, a teraz mam rakovinu ja. Dufam ze som dost mudri na to aby som sa od nich poucil, tak odkedy mi ju zistili {cca rok} som zacal jest velmi vela zeleniny, kysle jedlo len na obed.. uplne som vylucil cukor a citim sa skvele.. radim urobit aj tebe, najlepsia preventiva podla mojej genialnej onkologicky

ambrozia

No v mojej rodine z otcovej strany každý zomrel na rakovinu vrátane mojej sestry a v matkinej rodine tiež sa vyskytla rakovina, bohužiaľ, aj tam to nevyzerá na vyliečenie.