Chcem dať preč psíka..

olivienka

vieš, ono pohnúť mozgom a zamyslieť sa nad niečím, vidieť aj trochu za oponu, to nie je zvlášť typická ľudská vlastnosť :/ platí to vo všeobecnosti. tak ako veľa ľudí berie bez otázok to, čo povedia v telke ako absolútnu pravdu, tak berú produkt v obchode proste ako produkt. a to, že ľudia s úplnou samozrejmosťou zaobchádzajú so zvieratami bez akejkoľvek úcty k životu ma tiež už ani neprekvapuje, keďže tú úctu nezvyknú prejavovať ani ľuďom. za všetkým sú prachy
nehovorím, že musia byť všetci teraz vegetariáni, ale dá sa žiť aj bez toho, aby sme spôsobovali zbytočné utrpenie iným živým tvorom. a dá sa aj chovať sliepky, kravy, prasatá atď bez toho, že by boli zavreté v klietkach, kde sa nemôžu ani otočiť, to je ale samozrejme nepraktické a drahšie

GoFruit

Olivienka prave preto. Si to vystihla. Ale to je krute. Preco v inych zvieratach vidia ludia len produkt? To s tymi bielkovinami je aj tak len myt...

olivienka

veď ja sa nehádam, ale vyplýva z toho, že nikto sa nestará o prasatá, tak sa nemusíme starať ani o psov? a slovo produkt by som v súvislosti so živými tvormi radšej nepoužívala
inak veľa ľudí ani netuší, v akých podmienkach tie zvieratá žijú, a za kusom mrazeného mäsa v supermarkete sa vidí živá bytosť o dosť ťažšie, než v očiach psa, ktorého veľmi veľa ľudí aspoň pár rokov za život malo
a ja priznávam bez mučenia, že som posratá zo psov :) ale z ostatných zvierat dosť podobne, preto ani nejem mäso (okrem kuracieho, to jem z lenivosti vymýšľať iný zdroj bielkovín do jedálnička)

GoFruit

Presne to som chcela napisat. Ovecka velka pravda. Zo psov su ludia posrati ale prasiatka zeru jedna radost a pritom su inteligentnejsie a rozhodne rovnako vnimaju utrpenie a bolest na bitunkoch ci v miniaturnych klietkach.

0vecka

podla mna je to produkt ako kazdy iny... sliepka sa chova na meso a v tomto pripade pes prinesie trochu radosti a ked je po nej tak sa ho clovek zbavi... podla mna je stale na tom ta sliepka horsie... a ked sa ti sliepka nezda tak take prasa ... to je inteligentnejsie ako pes urcite si cely zivot pretrpi... mi pride humannejsie psa utratit potom ako ta prestane bavit ako chovat prasa v chlieve a potom ked bude unudene k smrti ho zabit...

olivienka

Ovecka, asi je rozdiel, či niečo chováš na to, aby si to potom zožral a nielen že ty nemáš žiadnu väzbu na to zviera, ale ani ono na teba. Sliepkam v kuríne je úplne jedno, kto si ty. Ale ak si ešte nevidel, čo spraví so psom, hlavne ak bol chovaný v byte, nie iba niekde v búde, ak ho predajú, tak si to skús aspoň predstaviť. Naše psy sú hotové už len keď je niekto z nás dlhšie preč, po návrate dotyčného sa idú zblázniť. A to sme ich extra nemaznali, od mala bývali aj samy doma, ale rozoznajú, či idem preč na hodinu alebo na týždeň.
A to, že sliepky chované v halách celý život trpia, tiež niekoho trápi, neboj sa. Len sa tie tisícky sliepok ťažšie "zachraňujú", než pes vyhodený na ulicu.