Vracanie, hnacky, teploty treba atb?

Príspevok v téme: Vracanie, hnacky, teploty treba atb?
jar-jar

Ahojte, cez vikend som vracala, po vracani hnacky, horucka 38,5, dnes uz len okolo 37, ale stale pretrvava nechutenstvo, nejedla som od piatku, vcera len pol flase vyzivy a 2 vydlicky suchych zemiakov, aj to som sa musela nutit, bola som u dr. crp mi vyslo 13, lekar mi chcel dat atb, ale proste ked nic nejem a po tom zvracani a hnackach mi az prislo mdlo, co by so mnou atb urobili, tak som povedala, radsej endiaron a hylak, malo by to stacit nie? v lekarni mi povedala, ze teraz je toho vsade a staci viac tekutin pit, no nechcem nieco zanedbat

sob rudolf

Myslím, že liečiť antibiotikami hnačku, pokiaľ nie je dlhodobá ani nevyšli žiadne "potvory" z kultivácie zo stolice nemá zmysel. Treba sa šetriť, oddychovať, po malých dávkach popíjať čaj, ešte po menších jesť a určite sa z toho dostaneš:). A s tým endiaronom by som to tiež nepreháňala - teda pokiaľ nesedíš na toalete nepretržite. Hnačka ti z tela (okrem iného) vylučuje z tela veci, ktorých sa chce zbaviť - baktérie, vírusy, ich toxíny a keď tomu budeš brániť.... Ja osobne by som to riešila skôr probiotikami:). Prajem skoré zotavenie.