Nadmerné potenie a iontoforéza

Príspevok v téme: Nadmerné potenie a iontoforéza
clayrfait

Ahojte, chcel by som sa spýtať, či niekto z Vás má skúsenosť s prístrojom na iontoforézu proti nadmernému poteniu (hyperhidróze).

Na okraj, moja štítna žľaza je v poriadku, u mňa sa jedná o emocionálnu hyperhidrózu, ktorá sa zhoršuje nervozitou atď.

Predajcovia daných prístrojov uvádzajú dobré výsledky po niekoľkých použitiach, ale keďže sa nejedná o úplne najlacnejšiu záležitosť (cca 400-600e), zaujímalo by ma, či ste ho niektorí použili a s akým efektom na dlaniach a nohách, príp. v podpazuší, ale tu mi relatívne dobre účinkuje Driclor...

ďakujem

lakomec

Môžem sa domáhať liečby iontoforézou aj u mojho kožného lekára? Veď keď je to tak báječný prístroj, určite by túto liečbu mala mať v repertoári aj naša Všeobecná zdravotná.No nie ?

Alenka22

Ahojte, po zvažovaní som si v apríli kúpila prístroj, lebo uz som bola zúfalá. Cena je vysoká, ale vzhľadom na garanciu vrátenia peňazí som si ho hned objednala, povedala som si ze uz nemám co stratiť. Ja osobne som ho musela používať viac ako tri týždne, aby sa dostavil účinok. Avšak poviem Vám, ze v júni som mala statnice ked boli tie 39stupnove horúčavy a krása, aj pri strese suché dlane. Nevýhodou je, ze musím aspon raz za tyzden-dva používať prístroj aby som udržovala účinok. Avšak odporúčam. Zvažovala som aj chirurgicky zákrok, sympatektomiu, avšak bojím sa vedľajších účinkov, navyše stav po operácii je uz nezvratný.
Len toľko.

larryKFC

Caute, teraz mate ten pristroj uz takmer pol roka. Mozem sa opytat,ci aj po opakovenom aplikovani je stale vsetko v poriadku? Chcem si pristroj zakupit,ale bojim sa,ze po opakovani sa zacne potenie nazad alebo ze nebude fungovat.

michaelaM

Milanesco: musím s tebou souhlasit. Mám Electro Antiperspirant přes měsíc a jsem štastná a spokojená. Pocení pryč po 7 procedurách. Neznám takový pocit, mít suché ruce a ještě když byla ta vedra. Souhlasím, stojí to za ty peníze! Bez debat

neste1

Dobry den, pozrite na internete komfort shop, pradlo so striebrom, nici bakt a plesne, zabranuje nadmernemu poteniu, a zápachu. Su tam tricka, spodne pradlo... Vyborná vec su aj ponozky proti zapachu a poteniu noh, moj manzel ich testoval a mal ich dva dni v kuse, podotykam cely den obuty v uzatvorenej obuvi, vobec nesmrdeli:) Diclor je vyborny, ale precitajte si to zlozenie... Vyskusajte jednu vec a sami uvidite, u nas to nie je take rozsirene, ale v cechach sa tieto veci velmi dobre predavaju.

Anka858

Chcela by som sa opytat, ci sa tento pristroj neda zapozicat. Ja ho zvazujem uz pol roka, ale nemam tolko penazi, aby som si ho mohla dovolit. Preto ma zaujima, tento sposob obstarania. Mne sa potia len dlane a chodidla a z materskej si ho nebudem moct dovolit este dost dlho.
Viete o nejakom sposobe?

Milanesco

Tak ako píšeš, "telesná záležitosť", proste zo mňa tieklo neustále. Stres to dosť zhoršoval. Ale zo stresu som sa potil viac v podpazuší.

clayrfait

Zdravím ťa, som rád, že píšeš, že ti to pomohlo; hej, poznám, ale že sa to volá palmoplantárna... stačí mi, že to zažívam...

určite si ten prístroj chcem zaobstarať, aj keď, tuším, nie všetkým pomôže, tak uvidím

ak sa môžem spýtať, čo bolo spúšťačom tvojho problému? stres/psychika alebo čisto telesná záležitosť, na ktorú sa psychika následne "nabalila" ako v začarovanom kruhu - teda že si bol v pohode, sedel trebárs na stoličke a i tak sa s teba lialo...

Milanesco

Čauko, ja mám palmoplantárnu hyperhidrózu, čiže sa potím na dlaniach a chodidlách. Sám asi vieš aké to je, ... ... nebudem rozoberať. Do iontoforézy som šiel a zmenilo mi to život, fakt, suché ruky, nohy, môžem normálne fungovať, radosť svetská :D . Mám Electro Antiperspirant, použil som ho 5 krát v "štartovacej" fáze, na ruky a nohy naraz, potom potenie zmizlo, zo dňa na deň. Teraz mi to stačí raz za mesiac udržiavať, v zime aj menej. Určite to stojí za tie peniaze :)