Mozem v šošovkách spat?

Jessi_1111

Keď si chceš oddýchnuť a na 5 minút meditovať (zavrieť oči) tak fajn, ale nie spať určite nie, lebo nie sú nočné...

olivienka

tak extra vhodné to nie je, ale keď si dáš tesne pred spaním kvapky, tak v pohode (mám vyskúšané :D). inak ja som za tých 10 rokov, čo nosím šošovky, už postvárala kadečo, raz som si šošovky večer zabudla vybrať, inokedy sa mi zas vylial roztok z puzdra (išla som niekam len na 1 noc, tak som nechcela vláčiť celú fľašu), a nevedela som vymyslieť nič múdrejšie, než že som tie šošovky dala do vody (podotýkam, že som mala 13 rokov) - ale to je naozaj lepšie si ich nechať v očiach, po tom uskladnení vo vode sa mi celý deň hýbali :D a raz som šošovky vyťahovala z koša, lebo som ich omylom vyhodila a nemala som rezervné. nikdy som nemala žiaden zápal. takže hodinový spánok ti nič nespraví :D ale možno len ja mám extrémne necitlivé oči

lochness

mne sa parkrat stalo ze som s mesacnymi sosovkami na chvilu nechtiac zaspala (tiez tak na cca hodinku) a nevysusili sa mi oci, skor som mala opacny problem - sosovky sa mi akoby "pricucli" na oko :)) normalne som ich mala problem vybrat, drzali jak pribite, ale po chvili sa to dalo -len pri tom treba davat pozor a neposkriabat si oko. takze ja osobne spat so sosovkami neodporucam, ak na to nie su urcene

fffff4

Ahoj,
ak mas mesacne sosovky, vklude v nich mozes hodinku-dve spat vo vlaku, autobuse, ale nie kazdy den.
Ak mas denne sosovky, tie prepustaju menej kyslika preto v dennych by si spat nemala.
Mm to vyskusane.
Umele slzy su fajn, tie nos so sebou :-)
Ale existuju aj kontinualne sosovky.
Teraz som na ne presla, a mam ich v oku aj 5 dni bez prestania, potom vyberem, vycistim a zas...a nikdy som zapal ani nic podobne nemala..
Ale treba dodrziavat hygienu, nebyt humusak a nepchat si do oka hnusne prsty :D (ale to je kazdemu snad jasne :-)

Iba Katka

No ja osobne, keby som mala ísť vo vlaku tak dlho, že by som si tam plánovala aj pospať, tak na tú cestu by som si dala okuliare (myslím, že každý užívateľ šošoviek má nejaké záložné škulky)

ververka

no ale ides vo vlaku a budes si vyberat sosovky? :)
je jednoduchsie nosit v kabelke umele slzy.
spavat sa neodporuca, pretoze ti vysycha oko a tym sa sposobuje nedostatok vlhkosti a vzduchu v oku.

ververka

Ak nie su urcene na spanie, nemala by si z nich spat.
Ak planujes hodku-dve si zdriemnut, odporucam pred a po dat hned umele slzy