Len hádka alebo koniec?

Príspevok v téme: Len hádka alebo koniec?
Mano123

Dobrý deň. Často chodím na toto fórum keď potrebujem v niečom poradiť ale toto je prvý krát čo píšem.

Mám 23 rokov a mám/mal som priateľku čo má 31 rokov. Od kedy smne spolu, čo je 9 mesiacov tak bývame spolu. Posledné dva mesiace sme sa začali stále častejšie hádať ale s tým, že keď sme sa kôli niečomu pohádali, väčšinou to bolo kôli maličkostiam, no vždy sa to obrátilo na mňa, aj keď ja som nebol príčinou hádky ale chybu urobila ona. Len ja som ten typ že som sa s nou snažil udobriť tým že som za nou prišiel, pohladkal ju, povedal jej niečo pekné atd... Niekedy sa aj celý víkend so mnou nebavila ale ja som to už nevedel vydržať tak som sa snažil o udobrenie "aby už bolo dobre"...

Pred asi 5 dňami sme sa dostali do zaujímavej hádky (kôli blbosti ako vždy)... Už ani neviem presne o čo išlo ale samozrejme ona mi chcela spraviť naschvál a začala doliezať za chlapmi v podniku v ktorom sme boli a sadla si k nim a tvarila sa že som vzduch. Tak som sa zobral a odyšiel som preč. Potom som jej volal asi o hodinu asi 5 krát (samozrejme zas ja som to chcel dať do poriadku všetko) ale nedvíhala mi. Keď som prišiel naspäť do spomínaného podniku tak tam stále sedela pri stole s 3 chlapmi ale že by si ma všimla tak to nie. Mobil mala na stole, musela vidieť že jej volám. Tak som sa zas zobral preč sklamaný. Potom som jej volal lebo mala kľúče od bytu ale stále nedvíhala. Nevedel som čo mám robiť tak mi neostávalo nič iné (bola hlboká noc) ako ísť spať ku rodičom. Odvtedy sa mi vôbec neozvala a ako ju poznám tak zas čaká že za nou doleziem a ja to všetko spravím, ona zo seba spraví obet a ja sa zas ponížim. Odvtedy prešlo 5 dní, neozvala sa, ani ja jej... Nechcem byť zas ten čo sa snaží na niekoho úkor.

Mám u nej veci do práce po ktoré si musím dnes pezpodmienečne ísť a rozmýšľam či jej navrhnúť či sa chce o tom porozprávať, alebo len si zobrať veci a byť pasívny tak ako ona alebo sa jej mám ospravedlniť (aj keď som nič zlé neurobil) aby sme sa udobrili. Nechcem byť zas ten čo nespravil nič zlé a jediný sa snaží o udobrenie...

Poradte mi prosím, každá skúsenosť s niečim podobným je vítaná. Čo mám robiť? Vopred Ďakujem!!!

Agnes999

Ty vies o vasom vztahu vela, my o nom nevieme v podstate nic. Z jednej veci ktoru si napisal sa neda usudzovat aka je a aky je vas vztah. Pises, ze ste sa pohadali na blbosti, ale vobec nekonkretizujes, ta blbost moze byt pre niekoho smrtelne dolezita vec. Nepises kto hadku zacal, preco, ako ste sa hadali, kto co povedal. Z tohto sa naozaj neda napisat jednoznacne stanovisko "ostan" alebo "odid". To musis vediet najlepsie ty. Pises, ze isla za chlapmi, pises to v takom vyzname, ako keby sa isla kurvit, pritom dalej opisujes, ze sa len rozpravali, boli to mozno jej pribuzni alebo znami. Mohli sa bavit o normalnych veciach. Ze ta ignorovala, no evidentne bola na teba riadne nastavana ale neda sa posudit, ci na to mala aj dovod. Rozmysli si co chces, lubis ju alebo ti vyhovuje ze tam mas lacne byvanie a nemusis byvat s rodicmi. Inak je divne, ze po 3/4-te roku co u nej byvas nemas ani kluce od bytu. To zrovna nesvedci o zdravom vztahu. No v kazdom pripade, ak sa chces s nou porozpravat tak sa porozpravaj, na tom nic zle nie je. Obaja ste uz urcite vychladli a mozte sa vklude bez emocii o sebe porozpravat. Ak odmietne, tak nie je o com.

vitali

Ahoj Mano. Pripájam sa, ako inac k ostatnym. Neozyvat sa za ucelom udobrenia! Aj tvoja snaha o udobrovanie ma hranice a treba sa naucit ju spoznat. Ze odisla za druhymi muzmi je velmi drze a uplne neuctive voci tebe. Ale cudujem sa ti, ze si sa dal do vztahu so zenou, u ktorej ostatni muzi pochodili zle. Na druhej strane to nevadi, lebo vsetci potrebujeme mat aj zle skusenosti, aby sme boli obozretnejsi. Zasluzis si lepsie dievca, tato zena by sa ti stale len urazala, ked jej to tak velmi vyhovuje a skor ci neskor by si to nevydrzal.

ambrozia

Mano, vôbec nerozmýšľaj a odíď od nej. Si mladý, depresie prídu a odídu, a určite si nájdeš dievča, s ktorým budeš šťastný. Ja som podobnú chybu urobila v nevydarenom manželstve, zostala som v ňom a teraz mám depresie a nemám pri sebe človeka, ktorý by mi bol oporou v ťažkých chvíľach, keď mi zomrela dcérka. Zostalo mi peklo na zemi.

Mano123

No viem o nej že v minulosti už pár bývalých partnerov tak psichycky zdeptala že si chceli siahnuť na život a do teraz sú "mimo"... Len som neveril že dokáže byť naozaj taká lebo všetko klapalo ako po masle. Ale tak, viac reakcií tu odznelo ale všetky rovnakého typu tak asi dám na Vás. Aj dobrá kamarátka mi tak radila. Aj keď sa budem ešte dlho spamatávať a ostane vo mne prázdnota ešte dlho ale to bude najlepšie :/

james bond

presne tak, zenska vie ze ta ma omotaneho a bavi sa tym ze prilezies, chapem ze si zalubeny ale cim skor to ukoncis tym lepsie pre teba, v buducnosti si budes dakovat

winki

Ona v tvojej prítomnosti odišla za cudzími chlapmi??? Nehnevaj sa, ale to akú morálku má dievča? A ty si schopný sa jej za to ešte ospravedlňovať? Keby si to urobil ty tak verím, že do hodiny máš vyhodené veci vonku pred barákom na ceste.

Mano123

Ambrozia:

Asi je to pravda len si to nechcem pripustiť lebo o ňu nechcem prísť. Raz som už zažil podobný rozchod a znášal som to veľmi zle. Depresie, nespavosť, nechuť jesť, nechuť čokoľvek robiť a hlavne stále myslieť len na nu, kde je s kým je čo robí atd... Dlho mi trvalo kým som sa spamatal. A cítim že teraz budem na tom rovnako, toho sa bojím. Veď to, zo začiatku som bol mimoriadne spokojný, to že bola staršia bolo super, bolo to vidno že je rozumnejšia vo väčšine veciach ako 18 - 20 ročné baby. Vedela mi poradiť, pomôcť, držala pri mne, ja som jej pomáhal ako som vedel, strážil som je dcéru vždy keď bola dlhšie v robote ale teraz mi pripadá jej správanie ako keby mala 15 a menej...

ambrozia

Ona ťa rada nemá, len sa na tebe baví. Vie, že keď sa pohádate, ty prídeš ako poslušný psík a to sa jej páči. Si dosť mladý na to, aby si vo vzťahu mal takéto problémy. Zober veci a vykašli sa na ňu.

Mano123

No ved to že ani hádka nič, len sa ofučí a čaká že za ňou prídem. Keby že sa pohádame tak by sa to určite vysvetlilo všetko. Ale tak, pomaly si začínam myslieť že keby ma mala naozaj rada tak by sa ozvala a netrapila ma takto. Ani ja by som takéto správanie vystáť nevedel ale proste mi na tom všetkom záleží. A myslím že v našom vzťahu som to aj dokazoval patrične.

soffa

ak vies ze si nic zle neurobil,tak to nechaj tak.nestoji ti za to,tvrdohlavost je jedna vec,priznas si obcas chybu druha.kontaktuj ju len koli svojim veciam,aby si si ich vyzdvihol.na svoj vek by ona mala mat rozum a nespravat sa ako male decko.mala 2 krat moznost ta kontaktovat a porozpravat sa s tebou,ale ona radsej sedela s chlapmi v krcme...mas na lepsie,ver mi..