Štítna žľaza?

Príspevok v téme: Štítna žľaza?
LiS

Ahojte. Už dlhšiu dobu mám zdravotné problémy. Veľmi sa potím (v lete nosím len čierne veci, lebo som v momente ako vyjdem na ulicu cela mokra, dokonca sa potim aj v zime v autobuse! , som neustále unavena (spim aj 9 hodin denne a stále len polihujem), som nervozna, mám vysoký krvný tlak (160 na 110) , tep mam okolo 95 pritom športujem takmer každý deň. Zhoršila sa mi kvalita vlasov, su suché a vypadávajú. Jednoducho vyzerá to, ako by som mala zvýšenú funkciu ŠŽ. Lenže čo ma trápi, že pri tejto diagnóze je jeden zo znakov aj rapídne ubúdanie kíl - teda chudnutie napriek prejedaniu sa. Ja stále cvičím a upravila som stravu a nie nie schudnúť, naozaj je vidieť keď zjem malý keksík a potom zhodiť to je naozaj ťažké. Preto mi nejde do hlavy, že by to ta hypertyreoza nebola? Už mi robili krvné testy na hormóny ŠŽ lenže výsledky budem mať až o pár dni a stále na to myslím, chcela by som už vedieť, kde majú pôvod všetky tieto moje problémy. A ešte by som chcela vedieť, či sa z liekov ktoré sa nasadzujú na liečbu priberá, lebo som čítala, že áno a veľmi sa toho bojím. Budú mi neskôr ŠŽ aj úplne vybrať, či to nie je nutné? Ďakujem za odpovede a skúsenosti

olivienka

LiS, fajn, tak uvidíš... ak bude všetko ok, problém bude v niečom inom
inak ja idem tiež teraz k endokrinologičke, ale až pozajtra :D

LiS

No mne brala krv na hormony obvodna.. A v pondelok u endokrinologicky som bola zaniest vysledky, ku ktorym mi sestricka nepovedala nic, ale sama som videla ze tie hodnoty su asi v poriadku. No ale povedala mi, ze zoberie aj te protilatky aby sme to mali kompletne.. Uvidim, budem mudrejsia po zajtrajsom vysetreni asi, povie mi nieco aj k vysledkom krvi a asi mi aj bude robit to sono, ci nie? Kazdopadne dakujem dievcata za rady, cenim si vas cas straveny riesenim mojho problemu ktory mozno ani neexistuje ako sa dozvedam :D

olivienka

LiS, to ja neviem, ja som o tom len náhodne čítala, už som to aj pozabúdala, už vyše roka a pol som bez šž a nemusím riešiť :D zatiaľ...
ešte mi napadá, hovoríš, že ti merali tsh, t3 aj t4, ale merali ti aj protilátky? (www.toplekar.cz). tie bývajú zvýšené pri autoimunitných ochoreniach šž, akurát neviem, či sa stanovujú aj bežne (skôr asi nie), alebo až keď sa zistia rozhasené hormóny. ale pamätám si, že mojim sestrám to endokrinologička zisťovala, a to len na základe toho, že keď to máme v rodine (tj. ja), tak si to majú dať stanoviť, a že len samotné stanovenie hormónov by nemuselo stačiť na vylúčenie problémov so šž.

Lulita

tak, vraj tri hodnoty moze len endokrinolog, ze obvodak nemoze...tak to akokeby som bola zbytocne :(

no a ked to mas ok, tak ju mas ok, tvoje problemy hladaj inde, keby si ju mala chybnu, apson jedna hodnota by bola zle

LiS

A to je ako mozne? Ze ti len jednu hodnotu zobrali? No ja normalne, to TSH a tusim T3 a T4 ci take nieco.. Vsetko som mala v norme :-/ Ale aj tak sa neitim byt zdrava...

Lulita

a brali ti len jednu hodnotu? ci vsetky tri? mne povedal dr. ze oni beru len jendu, tak som sklamana, lebo 1 moze byt ok a prave tie dve nemusia

LiS

Je to časte alebo je mala pravdepodobnost ze to mam? A nevedela by si mi povedat co to presne je? A ako sa to lieci? Dakujem inak velmi pekne za rady