Zaujíma ma nebezpečenstvo antikoncepcie

RNG

Inac kazdy pozna mechanicku antikoncepsiu a mnohi aj chemicku, tj nehormonalnu, ktora sa pouziva len miestne vo forme pien a kremov, ktore sa prakticky neabsorbuju, ako spermicidy vyjdu z tela pomerne rychlo/vytecu a tym sa ich posobenie v tele konci, tj ziadne velke zasahy do chodu tela, ani hormonov.

RNG

Antikoncepcie/HAK su vseobecne hrube zasahy do normalneho hormonalneho chodu,tj proti prirode, co ma samozrejme skodlive nasledky.
Naviac sucasne antikoncepcie/HAK nie su prevadzane prirodnymi hormonami, ale patentovanymi chemickymi umelymi nahrazkami, tj donasaju do tela rozne zamorenia

***Wellia***

Kazda jedna antikoncepcia je svinstvo najhurbsieho zrna!
Skusila som 2 druhy-chloe a yadine a zacali sa mi pri oboch neskutocne problemy- dokonca aj so srdcom!!
Baby naozaj zvazte, ci vam to za to stoji...ja by som to uz v zivote nedala do ust! Bohvie. Co by bolo, keby som to vcas nevysadila...

Lenka123

ja som brala Minervu, je to tiez generikum Diane35. Uz nikdy by som to nebrala!!! ano je pravda, ze sa mi zlepsila plet a menstruaciu som mala ako hodinky, ale posledneho pol roka uzivania bol zo mna doslova psychopat. Strasne podrazdena som bola, vsetko ma vytacalo, nervy som mala az sama na seba. Nehovorim o tom, ze sa znizovla chut na sex. Az som sa nakoniec s priatelom dohodla, ze to takto dalej nejde a vysadim ju. Momentalne som treti mesiac bez nej. Po psychickej stranke sa citim uzasne - som vyrovnana, spokojna a konecne sama sebou. A vlastne uz ani nemavam migreny. Dan ale napriek tomu platim, lebo sa mi tento mesiac meskali kramy (dostala som ich az na 40 den) a na tvari mam hrozne vyrazky, tak isto aj na dekolte a chrbe...mam lamave a rozstiepene nechty a strasne sa mi mastia vlasy...no a samozrejme uz zase nemam skoro ziadne prsia - vyfucali :-( ale antikoncepciu by som uz nikdy nebrala!!!! teraz sa snazim zdravsie jest, chodim kozmeticke a pijem ajurvedsky caj Nimba..modlim sa, aby mi tie vyrazky zmizli, lebo sa citim kvoli tomu strasne...ooo a v posledna vec: strasne ma bolievaju vajecniky..moja gynekologicka povedala, ze sa prebudzaju ako medved zo zimneho spanku...takze asi tak nejak odo mna k HAK

mari304

Ahoj..pytala si sa aj na vreyu..Brala som ju rok,sadla mi dobre, brala som ju ,koli ochrane ale aj proti akne. Ako vravim,nemala som s nou ziadne problemy, ale bolo mi povedane,ze sa nesmie brat dlhodobo.Preto som ju po roku zmenila na Karhlu.

kvietok232323

akukolvek aniku brat je hlupost, ja som brala skoro 9rokov, teraz som vysadila, kramy mi meskali tri tyzdne, pocas tych troch tyzdnov som mala doslova abstaky, busenie srdca a podobne, este stale sa necitim dobre. ked som tabletky brala, ziadny problem nebol, citila som sa zdrava a neverila som, ked niekto vravel, ze je to nezdrave.... ale ziadnu by som uz v zivote nejdela...

zdeni

Ja som uzivala HAK 4 roky.Vyhodou bolo ,ze mi upravila cyklus a mala som takmer bezbolestnu menstuaciu.Po urcitom case som vobec nemala chut na sex,bola som neustale podrazdena a tyzden pred menstruaciou neznesitelne nervozna.Vysadila som ju a teraz mam zhorsenu plet,objavilo sa mi akne,ktore som mala len v puberte,potom zmizlo,k tomu este zacali vypadavat vlasy. A uz su viditelne redsie.Ale aspon sa vratila chut na sex :)
Keby sa vratil cas nikdy by som s uzivanim HAK nezacala.

Ebi777777

Hak je zasah do hormonalneho systemu, a hormony medzi sebou komunikuju a riadia vsetky procesy v organizme,

Nemozes hak porovnavat s brufenom alebo paralenom

Slecna A.

to mne je uprimne jedno :) Absolutne mi nezalezi na tom, kto ako so svojim zdravim naklada :) Ja robim tak, aby som bola zdrava. A myslim, ze som dostatocne na zaklade SVOJEJ skusenosti odpovedala zakladatelke temy :)

Emily opat

Obrovske problemy moze mat lovek po akomkolvek liecive, aj po obycajnom ibuprofene ci paralene. HAK sa predpisuje nielen ako ochrana pred otehotnenim. A tiez neznamena, ze je vhodna, pre kazdu zenu. Teraz je taka moda, miesto honu na carodejnice, mame hon na HAK a ockovanie.
Kazdeho osobna volba.
Poznam niekolkych gynekologov, ktori HAK predpisuju svojim dceram, asi to teda celkom cierno-biele nebude.