Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?

Príspevok v téme: Starostlivosť o kučeravé vlasy - rady, typy?
zoe92

Zdravím, od malička mám kučeravé vlasy, ktoré samozrejme prešli fázou žehlenia a fénovania, čo sa skončilo ostrihaním vlasov, lebo boli poriadne zničené:-( ale odvtedy sú to zhruba už tri roky, čo mi vlásky dorástli, vôbec nefénujem (alebo len málokedy), vyžehlím tak raz za 4 mesiace (pričom zakaždým používam aj ochranné prostriedky pred a po žehlení), takže moje vlasy sú na tom celkom fajn a vyzerajú zdravo a lesklo. Raz do mesiaca si dávam aj olivovú masku na vlasy, po umývaní vôbec nerozčesávam ale iba s pomocou kondicionéra prehrabnem prstami a zmyjem. Donedávna som na vlasy používala šampón od elseve s materskou kašičkou, ale už sa mi zdá slabý a vlasy mám po ňom hneď mastné. Takže sa chcem spýtať aké prípravky (cenovo prijateľné) používate vy - kučeravé kolegyne:-) Uvítam rôzne dostupné typy na krotenie tejto hrivy a tiež kozmetiku na kučeravé vlasy.

zoe92

ja zas poslednych par dni robim tak, ze na umyte vlasy si nastriekam ten ochranny spray got2be cierny a necham vlasy normalne vyschnut. nie su potom vobec zatazene ani lepkave a drzia si svoj tvar:-) pouziva sa to sice pred zehlenim, ale ako vravim nelepi takze ho pouzivam na miesto tuzidla...a vcera som si kupila este olejcek elseve na konceky..ten si davam ked su tak polosuche a musim povedat ze je fakt super:-)

sona30

inak teraz som si kupila Wella Pro-Series Frizz Control leave-in cream a dala som si ho ako finalny styling a celkom v pohode zatial. uvidim, ako to bude pokracovat :-)

zoe92

no tak potom napis ci sa vyplatilo a vyskusam aj ja:-) a este mi mozes povedat cenu zhruba? len v DM-ke to maju ano?

sona30

ahoj, ten aussie mam z DM drogerie. kupila som si sampon a 3 minute miracle reconstructor kondicioner, tak uvidime, ci pomoze na tie suche konceky, teraz to pouzivam prvy tyzden. a na konceky nepouzivam ziadne specialne serum, len ten antifrizz lotion aj ako zaverecny styling.

Slecna A.

ja pouzivam ten krem na kucerave vlasy od balea a otras....Mastne vlasy, ako keby som si ich pol roka neumyvala, bez objemu, pruznosti, pevnosti, kucery nedrzia, staci, ze zafuka vietor a ja nemam kucery ale "rozcuchane" vlnite vlasy...Nuz, kazda sme ina, ale ja sa rozhodne k tomuto pripravku nevratim. Ja pouzivam od Loreal tuzidlo na kucerave vlasy. S kremami na tento typ vlasov vobec nemam dobre skusenosti. Moja kadernicka ma tiez kucerave vlasy, preto chodim len k nej :D Vie sa mi o ne pekne postarat, ale tiez ked mi aplikuje krem namiesto tuzidla, idem od nej, ako zmoknute kura. Neviem co sa mi to porobilo za posledny rok s vlasmi, papam uz aj vitaminy, ale nie su take krasne ako kedysi :(

zoe92

ahooj:-) ten aussie miracle moist dostat normalne v drogerii? ci len nejakom specialnom obchode/lekarni?..o tych sulfatoch som ani netusila...idem to radsej hned skontrolovat:D lebo teraz pouzivam nejake nove od balea na kucerave vlasy...citala som kdesi recenzie na nete a vraj fajn...aj mne sa zda ze su vlasy po tom super...a navyse neobsahuje ani silikon:-)a got 2 be pouzivam aj ja je skvely:-)...a mozem sa spytat pouzivas nejake serum na konceky? olejcek alebo tak?

sona30

ahoj, sranda s tym elseve, mne sa presne stalo to iste, zacali sa mi po nom mastit vlasy. tak som presla spat na ten ruzovy elseve nutri gloss a striedam to s novym samponom u nas "aussie Miracle moist". zatial celkom v pohode. ale citala som na nete, ze na kucery treba vyberat sampon, ktory ma menej sulfatov ( su tri: Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauril Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate ), lebo vlasy vysusuje a to kuceram nesedi :-) a nakoniec pouzivam Schwarzkopf GOT 2 B, Anti frizz lotion aj po umyti, aj ako konecny styling a vyborne. takze ja takto, ale aj ja som za kazdu dobru radu :-)