Ako sa vyrovnat s rozvodom

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnat s rozvodom
smutna2000

Ahojte, ako sa mam vyrovnať s rozvodom? S muzom sme žili dlho spolu, neviem sa vyrovnať s bliziacim sa rozvodom. Mam ho stale rada, aj ked mi ublizoval nemozem zabudnúť. Koľko času este potrebujem,som na dne. Chcela by som aby to bolo už vsetko za mnou, smútok, strach, beznadej. Naplakala som sa uz dost ale nie a nie zabudut, nic ma nebaví.

p.d.

A k tym psychickym utokom. Moja ex sa ma snazila psychicky lamat pocas manzelstva a ani po rozvode ju to neprestalo bavit. Raz napr. na mna zavolala policajtov za to, ze som jej zazvonil o deviatej vecer na byt:)))

p.d.

Ja ti poviem len tolko, na taku spinu ako je moja ex mozem zvysoka kaslat, kaslem aj na rozvod, ale s tym, ze ma mojho syna sa nejako vyrovnat nedokazem. Okrem toho vztahy su aj o plodeni deti a ja nejako netuzim mat jedni deti s modrymi ocami a druhe s ciernymi. S tym sa nemozem vyrovnat uz teraz a okrem toho som veriaci a nevedel by som sa vyrovnat s tym, ze po cely zivot by som musel zit v smilstve. Viem, je to nemoderne, ale ja som bol k tomu vedeny od mala. Jednoducho mi jedna ... dodrbala cely zivot.
Podla mna, ak s tymi vecami nemas problem, tak sa na neho vykasli a najdi si ineho.
Ja osobne by som zvolil na zoznamovanie nejaku fakt dobru agenturu, aby mi nasli taku, ktora bude mat aspon jeden podobny konicek ako mam ja:)

smutna2000

Díky nirv, urcite si to dobre rozmyslím. Ublizoval mi hlavne psychicky. Neviem, ci dokázem odpustit,ale urcite to nebude, tak, ze dnes mi povie, ze si uvedomil vela veci a ja mu skocim okolo krku...

nirv

To znie ako hlúpy nápad. Ako ti ublizoval? Prečo si myslíš že jeho sľub to vyrieši, ked to nechal.zájsť tak ďaleko? Ty ho pustis k sebe, chvíľu bude ako med a potom ti zas ublíži. A koho to bude vina? Tvoja. Lebo veríš v zázraky...ludia sa nemenia, a ak áno, tak iba ak sami chcú. A od chcenia po zmenu je velmi dlhá cesta. Ale ty si zúfalá z predstavy že budeš sama, tak si radšej necháš znova ublížiť, lebo teraz ťa to neboli, na zle sa rychlo zabúda, ked ťa hnev opustil. Ked si sama, začnú sa ti vynárať tie príjemné chvíle....dobre si to rozmysli.

p.d.

Ja som sa kedysi na psychologii ucil nejaku tabulku o nejakom bodovani za traumaticke udalosti. Myslim, ze rozvod bol pomerne dost obodovany. Vtedy som sa z toho smial. Podla mna to maju zeny po rozvode lahsie a to o dost, deti ostavaju vacsinou pri nich ... ...

smutna2000

...uvazujem nad tym, ze muzovi dam druhu sancu. Musím s ním par krat hovorit a ak to myslí uprimne,tak tu sancu mu dám....Neviem, ci to nie je hlupe ale asi budem chciet aj nejaký skutok, ze to mysli vazne a nie len slovne... On chce aby sme mali zasa komplet rodinu, ale rozhodnutie nechal na mne, ci uz sa rozhodnem ze sa rozvedieme alebo mu tu sancu predsa dám

nirv

Rozvod je druhy najtraumatickejsi zážitok po smrti blízkej osoby. Aký hlboký bol vzťah, tak velmi to bolí. Veď je to ako vyrvat si časť tela. Ale kým fyzická bolesť pominie, trauma a bloky z nešťastne ukonceneho a prezivaneho vzťahu sa liečia ešte dlho. Nezahojeny človek by sa nemal vrhat do noveho vzťahu, ale aj samota a izolácia sú zlé....

smutna2000

p.d. prosím ta s cim sa nevies vyrovnat? Po rozvode máš ako som pochopila 3 roky a nevies sa s tym vrovnať? Vztahy su komplikované a tazké.....Ak by si si chcel pokecat, tak by sme mohli mailom. Vies ja si rada precitam nazory a lahsie pochopim aj to muzské zmyslanie. Fakt je to tak ze zeny su z venuse a muzi z marsu...

p.d.

Ja si myslim, ze zeny riesia skor emocionalnu stranku a muzi sa na to divaju skor racionalne, pricom nepopieram aj mix toho vsetkeho, co je asi normalne. Aj u mna sa to zmixovalo a asi sa s tym nevyrovnam nikdy, uz sa vyrovnavam 3 roky. Ide aj o to, co sa bude diat po rozvode, to je podla mna este dolezitejsie ako to, co sa deje predtym. Moja ex ma dokaze z casu na cas tak vytocit, ze som uz uvazoval nad tym, ze na nu podam trestne oznamenie, ale aktualne sa jej stala hrozna vec, tak to neriesim, pravdepodobne by som to nechal tak ci tak tak.

smutna2000

p.d. nepochopila som, co si tym chcel povedat. Ak to myslíš, tak celkovo, tak to mas pravdu, nikto nemá ideálny vzťah. Vzdy su dajaké problémy, vsade..