Nepravidelná stolica

Príspevok v téme: Nepravidelná stolica
abcEF

Je to dosť nepríjemná téma, ale keďže toto je anonymné foŕum tak to sem napíšem.

Problém je ten, že stolicu mám cca každé 3 až 4 dni tj do týždna cca len 2 krát. Nemám žiadne bolesti brucha a podobne. Je pravda, že odvtedy ako som nastúpil na vysokú (mám 20) moje stravovanie nie je najzdravšie.(bagety, pizza- keď som v škole, doma sa snažím zdravšie- ovsené vločky, mlieko, tvaroh, ryža, maso atd) Jem cca 4x denne. Čo sa týka hmotnosti tak nechudnem, dokonca skôr priberám ( jem asi málo krát za deň, ale za to dosť kalórií). Pohybu mám tiež dosť málo, takže by som očakával častejšie vyprázdňovanie

Vie mi niekto poradiť v čom by mohol byť problém ? nemôže to byť pásomnica alebo nejaká iná potvora ? ďakujem

RNG

Creva sa musia do niecoho zapriet na pohyb, tekutiny treba zahustit mikrovlakninami.
A vymastenie criev tiez zvysuje "smykanie sa" stolice.
V nasej diete je zialbohu hanebne malo mirovlaknin, preto ich odporucam kazdemu si kadodenne doplnat.
Heslo"smrt zacina v hrubom creve" je uz dost stare, nechapem, preco si to ludia uz vyse 40 rokov od tejto "hlasky" nechcu uvedomit.
Hnacky po niekolkych dnoch bez stolice su z toho, ze sa premnozia rozne mikroby v stolici, mnohe aj skodlive a preto sa to snazi telo za kazdu cenu vyhodit,
A pri tak nasilnom vyhadzovani stvrdnutej casti stolice riedkou za nou a plynami samozrejme dochadza casto k poskodeniu creva a dokonca aj zvieraca.
A to clovek naozaj nepotrebuje, lebo rany sa v tak spinavom zamikrobovanom prostredi hoja velmi zle.
Nehovoriac o podstatne zvysenej pravdepodobnosti rakoviny hrubeho creva....

Ak je stolica nepravidelna, telo sa zamoruje zbytocne a bez dostatku absorbujucich mikrovlaknin to zamorenie sa len stupnuje. A pocet probiotik klesa, a s tym imunita.
A pocer skodlivych mikrobov, najma hnilobnych a plesni, co produkuju toxiny sa zvysuje na ukor probiotik.
A toxiny otravuju telo a vsemozne mu skodia. Preto ta hlaska "smrt zacina v hrubom creve" by sa mala brat smrtelne vazne.

Eamon

kamarat, mam momentalne rovnaky problem. Preto momentalne, lebo ma to trápi nieco okolo 2 tyzdnov, prekonal som aj prechladnutie s teplotou, boli aj 2x hnačky.
Stolica pride az po 3 dnoch (teda tá posledná) a spravila mi aj trhlinky na konecniku.
Konzumujem všetko, ovocie a prijem tekutin mam viac ako dost, noc citim sa plný, jest mi chutí, ale niekedy jem aj vtedy ked nie som hladny - to uz asi zo zvyku.
Cital som o tom, bud je problem spomalenie pohyblivosti criev alebo problem mozu robit aj tie trhlinky.
Trosku aj plet mam zhorsenu (akné). Ked to bude trvat dalej,pojdem to riesit. Vela zdaru!

RNG

Potrebujes nielen "dost vlaknin" ale dodat extra mikrovlakniny(15 gramov zmesi) a pripadne aj enzymy.
A ako hovorila moja stara mama," creva si treba vymastit"

abcEF

ešte som zabudol dodať, že z hladiska pocitu hladu mi stačí jesť len cca každých 5 hodín( samozrejme závisí to aj toho čo som jedol)
aj vlákniny jem dosť, takže som z toho dosť zmetený