Nechcem poziciavat svoje poznamky

Príspevok v téme: Nechcem poziciavat svoje poznamky
milena90

Chodim na VS a navstevujem vsetky prednasky a pilne si pisem vsetky poznamky. Vacsina spoluziakov na ne nechodi a ak aj pridu, tak po podpisani prezencky odidu, alebo si vobec nepisu poznamky. Je tu skoro koniec semestra a uz si vypytuju odo mna poznamky, aby si ich scanovali a potom to zavesuju na celorocnikovy mail. Ani sa nepodakuju, nic a drzo moje poznamky siria dalej. Aj ja by som radsej lezala doma v posteli, alebo si citala na prednaskach casopisy, ale svedomie mi to nedovoli, taktiez moja dobrota mi nedovoli poslat ich do p***, aby som nevyzerala ako bezcharakterna krava... Ale uz aj moj pohar trpezlivosti pretiekol, hlavne ked ja som potrebovala nieco a neboli schopni sa mi revansovat(preposlat ulohu a pod.). Ako im mam taktne povedat, ze dany stav je neudrzatelny a ze im uz nic nepoziciam? pripadne, co si mam vymysliet?

milena90

ved to, ze si pripadam ako uplna hlupana, mame 10predmetov a musim si odsediet v laviciach o 300 vyucovacich hodin za semester viac, ako oni.. Este som ich minule pocula, ako sa medzi sebou dohaduju, ze kto si pojde odo mna poznamky vypytat tentokrat:D
cestovatel a mne minule jedna spoluziaka vracala poznamky a hovori mi: Tu mas zosit. Ani ziadne dakujem, nie to este cokolada. som myslela, ze jej ho otrieskam o hlavu:DDD

ako sa mam naucit povedat nie?

Dadula56

Bola som kedysi v podobnej situacii, tiez som ta povaha, co mala problem povedat nie, este ma aj svedomie tazilo, ze co ak to nespravia atd. ze to bude moja vina. Potom mi jedneho dna nejako udrelo do hlavy, ci som uz uplne sprosta, ze o com toto vlastne cele je. Je to presne ako opisujes, niezeby si to este vazili, oni este teba maju za idiota, lebo "bifloska chodi na prednasky", "nema aj tak co robit ine, tak nech pise" atd. Tak som jedneho dna povedala, ze nie. A bolo po probleme. Zrejme som bola za protivnu a neviem aku, ale akosi mi to uz bolo jedno. Jednoducho uz kopeme kazdy za seba, taky je aj realny zivot. Nech ti zaplatia, ked to tak chcu. Urob si taxu, kolko tam odsedis, kolko stravis editovanim a nech sa na to poskladaju ak chcu. A ak im to povies sebavedome, bez nejakych vycitiek, ktore ta tazia, tak ta mozno budu este viac respektovat, nez teraz, ked ta len a len zneuzivaju.

Cestovatel30

Ja som za poznamky daval spoluziackam rozne benefity, sladkosti, vecere, obedy ... zadarmo to nikdy nebolo. Nebud hlupa.

Kvety zla

no tak si mozes vybrat, povies nie, oni budu mat problem a budu ta nenavidiet za to ze si "skupa" a nechces im poziciat poznamky. povies dobre ale nieco za nieco a ze uz to nebude zadarmo ale za peniaze, s tym ze im v podstate davas moznost rozhodnut sa ako velmi tie poznamky chcu (nehovoris absolutne nie ale stavias ich do podobne neprijemnej situacie do akej stavaju oni teba). alebo budes nadalej rohozkou a nadalej im budes poziciavat poznamky len tak, ty sa budes citit blbo a oni budu stastni pretoze bez akehokolvek problemu sa dostanu k poznamkam.

milena90

Kvety zla to by na mna inak pozerali, ale pytat si peniaze je pre mna ako povedat nie, nepoziciam, mali ste chodit na prednasky a pisat si poznamky... Kebyze ma zrazi auto a nedostanete sa k poznamkam, tak 58 ludi vyhodia zo skoly?

Emily opat

Presne tak to je, ako pises teraz, nevies povedat nie, je ti to trapne, neprijemne...
Vies, raz sa to budes musiet naucit. Ak im ich nechces dat, nedaj im ich. Kasli na to, co si myslia, nechod proti sebe. Inak nebudes spokojna. Ak im chces vysvetlit preco im ich nedas, povedz im skutocne dovody, pravdivo a narovinu. Nie trapne klamstva a vyhovorky. Ak im to vysvetlovat nechces, nemusis, nie si povinna.
Z vlastnej skusenosti ti radim, nerob nic s cim vnutorne nesuhlasis, len preto aby si ulahodila inym, alebo aby si o tebe nebodaj niekto nieco zle nemyslel.

milena90

Emily presne, ja im ich nechcem pozicat, ako pisem vyssie, tiez by som vedela na prednasky nechodit a lezat cely den v posteli, ved to by bol super zivot, ale nepresla by som skuskami, lebo by som sa nemala z coho ucit na skusky,ked knihy na 80% predmetov nemame... Ale moja debilna vychova, svedomie mi nedovoli ich poslat do kelu(uvedomujem si dosledky, ze 58 studentov by si potom prenasalo predmety, lebo by sa nemali z coho ucit). A fakt ma to zoziera, lebo som ako male decko, co ma vysoky zmysel pre spravodlivost a vidim, ako ma zneuzivaju. No na druhej strane som pokrytec, lebo nechcem vyzerat ako ta zla...

Kvety zla

Povedz ze im pozicias ale len za poplatok. Nieco za nieco - ked oni ti nepomohli, tak aspon nieco nech mas z toho ze im pomozes, nie?