Dá sa náš osud ovplyvniť, alebo ho máme vopred predurčený?

Sejla

"Sme len výsledkom toho, čo sme boli a to, čím sme dnes, ovplyvní všetko, čím budeme v budúcnosti"
Buddha
Svojimi činmi a myšlienkami obplyvnujeme ďaleko viac, než si vieme predstaviť, nič nie je náhoda, ako učí Derren brown hehe, spoliehať sa na nejaky osud mi príde nuda, radšej rozmýšľam nad akciou reakciou a tak ďalej, všetko na seba krásne nadväzuje, len niekto si je toho viac a niekto menej vedomý a niekto to stále študuje :)

0vecka

toto su podla mna chore myslienky... pomaha to ludom vo flakani sa a nesnazia sa preto nieco dosiahnut a potom im je samozrejme ze nahovno

abcEF

život je z veľkej časti už predurčený ( človek si napr. nevyberie do akej rodiny sa narodí a ďalších X vecí ,ktoré človek nezmení aj keby neviem ako veľmi chcel)

kafe

Da sa ovplyvnit. Najviac vnimanim a myslenim. Dokazat vnimat krasu, radost, lasku v uplne vsednych veciach, v sebe, v beznom zivote a vediet to ocenit. A od toho sa odvijaju myslienky a ciny. I osud.
winky, ludia maju zranene vnutra (srdce) rodicmi, partnermi.. a vsetky taketo nezahojene zranenia ich nevedomky dotiahnu k osudu o ktorom hovoris, nech by sa tomu branili akokolvek. A naopak, ti so "zdravym" srdcom (alebo v niektorych oblastiach zdravym) nemusia ani prstom pohnut a maju, je im dopriate aj ked su "zly".

wyx

myslím, ze tomu sa potom hovorí karma. osud si mozes zmenit, ale karma, teda to čo sa ma stat, sa nakoniec aj zakonite stane. a mozes sa tomu snazit vyhnut akokolvek chces. ci?

winki

Je to diskutabilné....nikto nevie aký je jeho osud....keď si napr. chudobná a vtedy si myslíš toje môj osud a začneš bojovať a prepacuješ sa do vrstvy bohatých, ale odkiaľ vieš, že tvojím osudom nebolo byť bohatým????