Čo by ste robili?

Príspevok v téme: Čo by ste robili?
Vojtoo

V krátkosti by som to opísal tak, že sme sa stretli na internete. Obaja sme si písali viac ako jeden rok, potom sme sa pár krát stretli, išli si von sadnúť a ták podobne, vidávali sme sa zopár mesiacov. Časom sa moje city k nej prehĺbili, no od nej som nič necítil. Bola ako ľadová kráľovná. Pred časom som sa jej spýtal, čo chce. Nuž, ona nevedela a tak sme skončili. Prešli dva týždne a ja stále neviem čo robiť.

doremi

ano, je velmi tazke verit ludom, ak ta vela raz sklamu a ty im veris, ak ta ignoruju a ty by si pre nich urobil vsetko. je to tazke najma pre take povahy ako si ty (ja som na tom tiez obcas podobne), pretoze vacsina ludi zazije pocas zivota tiez dostatok kopancov, ale otrasie sa a ide dalej. nepreziva to, neanalyzuje...a pekne povrchne preziva svoj zivot dalej. ano, aj tato domnela povrchnost je isty sposob obrany a niekedy je dobre sa nou obrnit, aby sa cloveka veci okolo tak velmi nedotykali. aj ked, u intorvertnych povah to vzdy bude len povrchnost naoako. a vskutocnosti vsetky pocity budu ukryte vo vnutri a budu este intenzivnejsie. teda co z toho vyplyva? na nic sa nehrat, nepretvarovat, ze ta to nemrzi, pretoze vies, ze racionalne by si sa uz nemal trapit.... ale prijat to, povedat to nahlas, pretrpiet si to a ono to bude pomalicky slabnut. ziadne skratky nie su, ani otazky typu co mam robit, ked ma to se*ie...proste to prijat, ten pocit, ten hnev, sklamanie a vsetko s tym spojene. ak to nebudes zivit dalej, teda nebudes ju kontaktovat, vymazes ju z FB a pod., je sanca na rekonvalescenciu vacsia ;) vlastna skusenost :)

Vojtoo

cize ak mam teraz milion chuti cestovat, i ked logicky nedava to ziadny zmysel, tak mam proste ist z tym? :)
bolo mi povedane, ze mi to nepomoze, ale veci zhorsi (z coho mam tiez obavy), no ale sediet doma mi asi tiez nepomoze :D
proste na par tyzdnov (2-3) ist niekam do tepla (paradoxne ked sem pride vsak..), kde sa da nabrat energiu?
alebo skor hladat utechu v sporte (kedysi mi to pomahalo, nekonecny sport, take doslova celodenne bikovanie sa a tak :D ) tempom, ktorym sa energia mina velmi pomaly, ale ku koncu ma clovek moznost "sa dorazit" (teoreticky to prinasa hormon stastia tiez..).
alebo proste pokus-omyl do kym nepride opozitum umylu ?
no a tu knihu este mam stale na sedacke, len nabrat silu ju precitat, inak by som ju dal za den do hlavy (pravdepodobne), a bol happy :D len teraz je to ineee... mozno pri zmene prostredia to bude lepsie...
a hej, asi logicky bude lepsie sa spoliehat sam na seba.. 'co si neurobis sam, nemas' lebo iny ma moze sklamat, ale ja sam seba asi len tak lahko sklamat nemozem, pokial sa drzim pravidiel hry :)

Slecna A.

je to zle, ked clovek nema oporu ani vo vlastnej rodine. To neskutocne cloveka ovplyvni a casto velmi negativne. Zacinas nam tu pomaly odhalovat svoje rodinne zazemie, a mne je naozaj luto, ze pochadzas prave z takeho. Cez vsetky pismenka si nemyslim o tebe, ze by si bol vyslovene hlupucky, len nechapes hlbsi zmysel niektorych viet...Sebazdokonalovanie o ktorom pise anjlelik zacina v tebe, v tvojej hlave. Budes to mat skrz rodinne prostredie tazke, ale myslim ze to zvladnes, sudiac aj podla inych prispevkov, ktore som od teba citala. Nevrhaj sa vsak do vztahov strmhlav a hlavne v druhej osobe nehladaj svoje stastie. Ano, to stastie pride a budes ho citit a bude to cele uzasne....ale tvojou prioritou by malo byt najprv, aby si stastie nasiel sam v sebe. A k tomu ti pomoze spominane sebazdokonalovanie. Niekomu pomaha literatura, niekomu bojove umenie, niekomu nejaka kreativna cinnost, najdi si svoj sposob a skus sa rozvijat na inych urovniach. Mnohi ludia ziju povrchne, tak potom vyzera aj cely tento svet. Ale vzdy mozeme najst kusok raja/neba v sebe. A az ho najdes, budes okolo seba sirit nieco totalne ine. A v tom case sa v tvojom zivote objavi aj osoba, po ktorej tak tuzis...

Vojtoo

len ono je tazke verit ludom :) neverim vlastnej rodine (ic spravanie ma sklamalo, ako im mam verit, ak vyzradia hocico, s cim sa im zverim a neskor to ppouziju proti mne?)
ci uz mama, alebo brat, otec je este ako tak ok, ale neni to lahke, stale len rodina..
kamarati?
no paradox, verit cudziemu ale nie rodine :D ale hej, su nejaki, ale zase, nie s kazdym viem rozoberat osobny zivot, to su skor kolegovia na zivot a na smrt, nesmierna dovera, ale je to proti mojej povahe sa im zdoverit, potom dalsi taki kamosi, to uz je "nizsi level" tak tam to zas neni hned take ze, doverne.. jedine co zatial pomaha je relativne, ale co raz menej, ale stale, anonymny net :D
a hej, uz zacinam chapat, co pisete..
pomaly, ale iste :)

Vojtoo

tak jedna moja psriaznena dusa je moj pes :D ale mozno by t ochcelo dalsieho :D ale neviem no.. kazde sklamanie 1 pes, coskoro mam ZOO...

anjelik*

Pobavilo ma to, lebo som spriaznenou dušou nemyslela životnú partnerku. Ale inak sa nemýliš, tento svet je len a len taký...povrchný. Nechcela som ťa nijak zosmiešniť. Prepáč.

Dano00

Slečinka A teraz si len ukázala aká si netýkavka. Áno často mením nicky lebo tú chodím len občas keď sa nudím. Nojedno som zistil nemáš zmysel pre humor dalej už nebudem na teba reagovať a spamovat tému lostovi. Čau bejby :)

Vojtoo

no asi to, co sa pisalo v inej teme, ze (uz neviem kto), pokial je niekto ako aj, tj. bez skolya bez prace, extremne to znizi hodnotu a uz by na 2. stretko neprisli :D
viem ze je to relativne, ale aspon vidim, co si ludia SKUTOCNE myslia, pretoze to co pisu v anonymite na nete, je daleko vzacnejsie co by povedali do oci, podla mna, pisu na nete realnejsiu pravdu :)
lenze ked je to vyslovene nemozne nieco garantovat (istotu ako titul a praca), narozdiel od sudruha doktora, tak... tak nic nemozem :) teda preto som pisal, ze nemam co ponuknut, na ten "prvy dojem"
skor sa snazim ponukat nieco ine, ako doveru napriklad, myslim ze to 1 slovo objima vsetky ostatne a vystihuje pointu..
a zvysok?
ja osobne nepotrebujem titul ku stastiu (ani k praci), lenze v realite nejaky Ing vs "pan" je dost rozdiel :) i ked neviem, mozno to len vnimam extremne negativne.
lebo osobne titul a pracu ignorujem, je mi jedno, ze co kto co ako kedy preco ma,
ale zo skusenoti viem, ze nie kazdy je taky, tak som len opatrnejsi..
keby to bolo take lahke, ze zalezi len na karme, uz by som musel mat 77 zien, aj keby som neni moslim :D
lebo jednoducho mam pocit,
neviem ci je to nizkym sebavedomim..
alebo proste extremnym narokom na sam seba (v skole a v praci som toto zazival), je to super motivacne, ale neda sa ist exponencionalne hore naveky... stagnacia pride :D u mna mozno aj prisla.. a plachtim si a plachtim.. a je to prijemne, lenze.. nudne :) straca to pointu.. ked som tam hore na rogale (ci plachetnici?: D) a vidim ako ide zivot tam dole, ci v dialke a ja stracam cas..
neviem, ci som to vysvetlil dobre :)