Vraj takmer genialna

Príspevok v téme: Vraj takmer genialna
krumpel1111

ahojte, chcem sa opytat. Moja sestra ma 17 rokov a mala problemy s bulimou. Bola u psychologa a ten jej vraj robil testy a povedal že ma iq ako 1,5 % obyvatelstva na zemi a že je takmer genialna. Pritom mne vobec nepripada že by bola nejak zvlašt chytra. v škole ma trojky a robi blbosti. Može to byt pravda?

Maoam

inak je to superzaujimava tema, kto z uzivatelov vie, ake ma IQ? :D

mne robili viacero testov, ako decku, potom v puberte a aj dospelosti, pohybovalo sa to medzi 114-120 podla testov :D, ale v niektorych oblastiach mam asi IQ 70, lebo som v nich totalne tupa :D

Maoam

inak je rozdiel medzi talentom, nadanim a genialitou

geniovia su typicki najmä velmi originalnou, vlastnou produktivitou, vynalezmi, silnou a istou intuiciou, velmi casto ale maju aj psychozy, ci fazy, kedy su psych. mimo

ine je mat vyrazne nadanie a talent na nieco a mat nadpriemerne IQ - ale nejedna sa o genia

takze to, ci tvoja sestra je alebo nie je genius, treba riadne otestovat

p.d.

Raz sa k tomu vyjadrila v telke jedna psychologicka. Povedala, ze vysoke IQ je predpoklad, ale automaticky to neznamena, ze clovek aj nieco dosiahne. Ludia s nizsim IQ to kompenzuju najma svojou snazivostou. A potom sa netreba cudovat, ze koho mate nad sebou:)

Maoam

ak je genialna, moze mat napriek tomu v skole velke problemy, to je pre geniov typicke...

jej genialita sa v niecom ale musi prejavovat (nie ale na znamkach v skole)

idealne by bolo urobit opakovane testy a rozne testy, na zaklade jedneho IQ testu sa nedaju urobit konecne zavery

ak bude mat vo viacerych testoch vysoko nadpriemerne IQ, treba zistit, v com je genialna a posunut ju tym smerom

bude mat na nieco mimoriadne nadanie, bude v niecom vynimocna

ale moze mat naopak velke deficity v inych oblastiach, takisto problem zapadnut do beznej spolocnosti atd

Agnes999

Krumpel: to by si si mala vsimnut podla toho, ci si napr. lahko dokaze zapamatat telefonne cisla alebo tak. Ci sa rychlo uci cudzi jazyk. Mala som kolegu co bol nadpriemerne, mozno aj genialne inteligentny, prestahovali sme sa ako firma do noveho domu. Bolo nas asi 20 ludi, kazdy mal priradenu klapku pozostavajucu z troch cisel. Jemu stacilo raz pocut kto ma aku klapku a vsetko si zapamatal. Za chvilu vedel klapky vsetkych ludi, ked som niekomu chcela volat, stacilo sa jeho spytat, vedel vsetko. A to sme tam boli par dni. Mozno bol genius, ale chudak nedoceneny. Nie vsetci geniovia to aj niekam dotiahnu. Podla mna ak je tvoja sestra fakt genius, tak si to na takychto veciach musich vsimnut. Znamky o tom vypovedat nemusia, lebo moze byt leniva a mat kopu inych zaujmov ako skolu.

shy

Aj ja som nadpriemerne inteligentná (teda aspoň podla testov) a tiež som ani do školy nechodila, mala som zlé známky aj som prepadla a ani školu nemám dokončenú :D

ebi777777

aj Einstein v škole prepadával, napriek tomu, že mal extra napriemerné IQ

možný dôvod, že je problémová môže súvisieť s jej nadpriemerným iq, mnoho takýchto ľudí sa ťažko zaraďujú do spoločnosti