Ako schudnut na trvalo, pomoc proti bulimii

Príspevok v téme: Ako schudnut na trvalo, pomoc proti bulimii
coraline

Ahojte.
Prvý krát v živote sa takto verejne zdvôrujem a aj keď je to anonymné je to pre mňa ťažké. Mam skoro 15 rokov(o mesiac presne) a posledné dva roky popri každodennom živote riešim svoju váhu. Začalo sa to keď som mala 13. 15. júla 2011 som sa prvý krát vyzvracala. Až do konca leta som to robila veľmi často. Potom som si povedala dosť a snažila som sa prestat čo mi nevyšlo ale aspoň som to obmedzila. V polovici novembra sa mi v priebehu 5tich podarilo prvy krat úspešne schudnúť na 48,5 kg. Mám 162 cm a moja normalna váha keď jem normálne je asi 53-54 kg. Jasné že prišli Vianoce a všetko som nabrala späť. po dvoch mesiacoch neúspešného snaženia,ktoré spočívalo v tom že pondelok-piatok som zvládla ale cez víkend sa to vždy zlomilo sa mi na jar za 5 týždnov podfarilo schudnúť z 53,5 kg na 46,5 kg(pri mojej terajšej výške najmenšia moja váha). Potom som sa márne snažila opäť ale kedže sa mi nedarilo vracalo sa mi zvracanie no nie často maximálne 10 krát za mesiac a to už preháňam. Cez dalšie leto(2012) som zvracala asi iba 5-6 krát a podarilo sa mi schudnut na dákych 51 kg ale na konci som už mala 54. Potom som nezvracala až do decembra kedy som od 4.11.2012 zažila dalšie chudnúce obdobie a pred Vianocami som mala 48 kg. Od vtedy sa mi nič nepodarilo a mám teraz tak 55kg ked vkuse žerem a občas sa vyzvraciam. Cez týžden niesom doma vtedy je to v pohode ale cez víkend sa to vždy pokazí. Prosím dajte mi nejakú radu ako sa definitivne zbavit bulimie ktorou trpim a na trvalo schudnut na 45 kg,viem že sa musim hybat a zdravo jest to aj robim ale potrebujem radu ako sa ovladnut a prekonat víkend. Ide leto prosim pomoc.Dakujem :(

doremi

a este,vaha 45 kil jednoducho nie je tvojmu telu prirdzena a dosiahnes ju iba tak, ze sa budes extremne tyrat, zvonku aj zvnutra. nepovysuj nejake blbe cislo na svoj jediny zmysel, zivot, skutocny zivot nie je zalozeny na tom, kolko ma kto kil, ale ak to je pre teba dolezite, tak sportuj, stravuj sa zdravo, ale nie takto.

doremi

na 162 cm chces 45 kg? tak ty hlavne ries psychiku a dovod preco chces mat tolko kil. ked budes mat takych 51-2 kg tak budes vyzerat stale stihlo a teda ak mas teraz tych 55, tak tie 2-3 kila zhodit mozes aj bez zvracania, boze, ved preco sa tak nicis? preco si tak zbytocne ublizujes? co sa tym poriesi ked budes mat tych 45kg, co zasadne sa zmeni v tvojom zivote okrem toho, ze budes vyzerat jak na pokraji zrutenia, vystresovana, vysilena, ratajuca kazdy gram, co zjes. neviem preco pri chudnuti hlada kazdy lahsiu cestu, vsak je jednoduchsie sa obzrat a ptm to vyvracat, ako dodrziavat v starvovani nejaky system! takze v prvom rade vynechaj zvracanie, bulimia je vazny problem a v 15tich to je des, nechcem si ani predstavit, co budes robit o take 4roky neskor, ved sa uplne znicis, stopni to zvracanie, kym sa to este da, ale pre seba, pre svoje zdravie, to vazne nie je sranda. a nie kvoli postave, kvoli sebe samej a kvoli vlastnej psychike