Stojave zamestnanie - bolest chrbta

Vojtoo

no ja neviem, co tak nejake cviky na spevnenie postavy / postoju tela ? (chrbat ak boli chrbat..) alebo nie je mozne to striedat? ze ist niekam do sukromia tam si pocvicit 5 minut? :) jogu alebo podobne? :D heh, ale to je asi scifi, ze/co? :)
ak nemozes odist, tak vyzi kazdusituaciu na "zohnutie sa"
napriklad, nieco "upadne" alebo pride doobchodu (ak v tom pracujes) dieta tak sa k nemu zohni, detto pes/zvierata.. ked som ja vzpriameny velmi dlho, pomoze "pohrbenie sa" :D napr sa zonut, sadnut si atd.. ale to nemusi byt nutne dobre riesenie..
podla mna plavanie alebo tie cviky ako pilates? plus, niektori ludia maju rozdielnu dlzku koncatin a preto ich tiez moze boliet chrbat, treba patrat po pricine :)
good luck.
ale URCITE s tym nieco ROB a to OKAMZITE !!
zacni googlovat, co moze byt v probleme, alebo navstiv ortopeda, ale seriozne, ihned.. chrbat mas len jeden a aj keby ti platili 2000eur, nestoji to za to
(ver mi, rozpravam z vlastnych skusenosti..)

repka

tak ja som rada, ze robim, ale vyse roka som mala prave sedave zamestnanie, tak teda asi ako som predpokladala to mozu byt prave tie oslabene svaly - da sa s tym nieco robit - ake cviky, alebo su na to nejake kremy atd.?
.. praveze nedviham nic take velmi tazke, len stojim, chodim, nosim oblecenie...

hogo fogo

bud rada ze aspon robis :D
inak treba si davat pozor aby sa clovek nehrbil a ked nieco dviha, aby nedvihal chrbatom/trupom ale nohami. ak mas inak v poriadku chrbticu a ziadne problemy s platnickami tak to su cisto problemy oslabeneho chrbtoveho svalstva. bud to casom prejde pretoze si zvykne, alebo treba zacat cvicit vhodne cviky na chrbat a sportovat