Zničená svadba

Príspevok v téme: Zničená svadba
matia

Chcela by som vediet, co si myslite o tomto...pred dvomi rokmi sme sa s priatelom zasnubili. Asi pred rokom sme zacali s pripravami svadby. Ja som nechcela velku svadbu, pravdupovediac najradsej by som sla niekam na dovolenku a zosobasila sa na plazi. Priatel s tym ale nesuhlasil, pretoze on chcel svadbu na Slovensku. Tak sme sa dohodli na tom, ze bude tu, ale ze pozveme len najblizsiu rodinu a ze si mozem vsetko zariadit podla svojich predstav, lebo on ma len tu podmienku, aby to bolo tu. Tak som to aj chcela, ved svadba je dnom D novomanzelov a mala by byt podla ich predstav, nie? Lenze zacali sa do toho miesat jeho rodicia, robit zoznam hosti. Ked som im povedala, ze budeme pozyvat len najblizsich, povedali mi ze oni(!!!) musia pozvat vsetkych, lebo sa to patri. A ze by to malo byt v ich meste, lebo tam je krasny kostol a ze to musi byt v evanjelickom kostole (lebo oni su evanjelici) a taka a taka hostina a urcite biele ruze a saty musim ist vyberat urcite so buducou svokrou a pod. Tento pristup ma dost vyviedol z miery a preto som sa najprv porozpravala s priatelom a pripomenula som mu, na com sme sa dohodli. Neviem co im povedal, ale nepomohlo to. Lebo ked som si pozrela zoznam hosti z ich rodiny, bolo tam 60 ludi vratane bratrancov z 15 kolena, v podstate cela zijuca rodina. Nakoniec mi povedali, ze svadba je predsa na to, aby sa zisla cela rodina. Ked som im povedala svoj nazor, povedali len, ze nemozem byt taka a ze oni maju ine predstavy a ze predsa sa musim prisposobit aj im. A dorazilo ma, ked mi povedali ze mnou vybrane menu musime upravit, lebo to bude drahe (platime si sami) a ze saty si nakoniec hadam nebudem kupovat, ze svokra mi ich usije. Priatel sa aj snazil vysvetlit im to a on na to nakoniec doplatil, lebo oni rypali do neho a my sme sa zbytocne hadali. Ked mi zacali vnucovat druzicky z ich rodiny (hoci ja som uz mala vybrate svoje), moja trpezlivost umrela a zrusila som svadbu. Priatelovi som to vysvetlila tak, ze ho milujem a chcem s nim zostat, ale neobetujem taky dolezity den v zivote ako je den svadby len preto, aby boli spokojni vsetci okrem mna. Je z toho strasne nestastny, ale chape to. Jeho rodicia si myslia, ze si robim srandu a ze sa nic nedeje. Neviem preco to robia, moji rodicia tiez mali urcite predstavy ale ked som im povedala, ze ja to chcem inak, povedali mi, ze je to moj a priatelov den a ze si to mame spravit ako chceme, ze radi pomozu. Tak neviem, co robit.

jaja

ty brdo...urobila by som to isté na tvojom mieste, je to predsa váš den, a ešte k tomu si písala, že si to platíte vy, tak neviem prečo sa do vás tak starajú,mala som podobný problém...a aj s tymi šatami, len som s nimi vybabrala, lebo som si so segrou dohodla den...a išla som si do svadobky obzrieť šaty no a do prvých som sa tak zahladela, že som si ich nakoniec aj objednala a priatel prišiel zaplatiť zalohu...a moja terajšia svokra bola z toho mimo...že to mala ist predsa ona vyberať šaty...nedaj sa je to predsa tvoja svadba.Ja som velmi tvrdohlavá, ja sa postavím na nohy a dupnem si, oni si to aj všimli, no keby som nebola taká tvrdá aká som, inak by somnou zametala, hlavne ona... tak si postav aj ty hlavu a nedaj sa, ...aj tak som zvedavá, ako ste nakoniec dopadli

andie

ahoj, ja som si tvoju temu vsimla az teraz..v kazdom pripade je to sila a celkom ta obdivujem, ze si to zrusila..hoci od tej zlosti by som asi aj ja :) tak ako ste nakoniec dopadli? nerozmyslela si si to este ?

Aalex

Je to hrozné akí dokážu byť ľudia.. Na tvojom mieste by som to urobila presne tak ako si to chcela, len vy dvaja, nejaký ten svedok, na pláži... Má to byť o vás dvoch, nie o nejakých pratetách z druhého kolena. Mám taký hnusný pocit že mna to čaká tiež, žijeme v zahraničí,tiež by som brala svadbu bez stresu na dovolenke s kvetinkou vo vlasoch...lenže priatel chce na Slovensku, a jeho mamina je taká čudná. Už teraz sa do všetkého stará, čo sme jedli, kolko sme ušetrili,kolko stála moja kozmetika... ale vidíme sa s nimi tak dvakrát do roka... Teraz som prišla o prácu, a každý druhý den vyvolava "už robíš? prečo stále nepracuješ?" Mám z nej stresy! Nenechaj si to pokaziť! Myslím že aj keby ste to začali plánovať na neskor, aj tak budú do toho rýpať, do všetkého sa starať, a ak ich z toho vynecháš - hned všetko skritizujú... nič nebude dosť dobré.. Držím Ti palce!!! Je to len o vás dvoch!

meduska

Drzim ti palce, spravila si to najlepsie..ja uz som vydata, tiez bolo vsetko tak, aby ostatní boli spokojní, co ostatnym zalezalo, co chcem ja...teraz uz aj manzel vravi, ze sme sa mali vziat tajne, zobrat 2 svedkov a potom poslat oznamenie o svadbe
Hlavne, aby stal partner pri tebe, ak si ta zastane a podrzi a podpori ta, je to ten pravý...

Lenush

och boze.. ja by som na tvojom mieste spravila presne to iste, tiez by som zrusila svadbu.. ale raz sa predsalen rozhodnete zobrat sa a myslis ze to bude ine? ze uz do teba buduci svokrovci nebudu rypat? a zas na druhej strane..ak nebudes suhlasit s ich navrhami, pravdepodobne ti budu robit peklo do konca zivota.. mas to tazke, je jasne, ze to je den len vas dvoch, ale to by mala vediet aj svokra..
alebo este mozete spravit to, ze sa tajne zoberiete na radnici :)) svokru by to urcite zabilo :)

anajka

A ešte jedna rada pre všetky nevesti, v ten deň odísť do salóna kde Vás komplet pripravia, učešú nalíčia, upravia nechty. Nebudte doma v tom zhone lebo sa určite s niekym pohádate. A hlavne: zaplatiť si profesionálneho zabávača čo sa bude venovať ľudom a baviť ich. nech sa nemusí strápnovať niekto z rodiny a vymýšľať tie veršíky o tom ako sa mala.XZ ľúči navždy s rodinou bla bla...

anajka

Myslím si že nie sú zlomyselní ako tu niekto napísal, len si nevedia pomôcť a chcú to organizovať. Bolo už o ztom natočených x filmov aké nedorozumenia vznikajú pri svadbe. Treba si stáť za svojim, milo ale rázne im povedať takto to chcem. Mne keĎ niekto niečo chcel hovoriť ako to má byť tak som si rázne povedala ale ja som si to predstavovala takto a takto to aj chcem. Lietala som po celom Slovenksu kým som natrafila na tie svoje naj šaty, vybrali sme si oznámenia bez toho aby sa nám do toho niekto staral, tak to bolo aj z výzdobou a jedloma hudbou. želám Ti aby si si svoj de) nedala pokaziť ale aby si si ho hlavne užila, ja keď si teraz spomeniem by som nič na nom nemenila, lebo hlavné je aby sa tam všetci cítili príjemne a aby sa bavili. Darmo bude mať človek naj šaty keď mu budú ľudia pri stoloch sedieť a zívať. Takže hlavne rázne ale milo, sú to jeho rodičia a nemyslia to zle len Ti chcú strašne pomôcť až si neuvedomujú že toto je Tvoj deň a nie ich.

lienka69

v takyto den nie je dolezity vztah Tvojho priatela a jeho rodicov, ci Teba a tvojich rodicov, je to jedna z mala prilezitosti, ktore mozes riadit iba Ty a priatel, ... ak svokrovci neprídu, dokážu, že im nejde ani o syna ani o rodinu, ktorou sa tak vyhrazaju, iba o presadzovanie vlastnej nadvlady, jednoduchsie je vysvetlim im, že ste dospeli ludia, ktori radi privitaju ich pomoc, ale ze ju nepotrebujete, sama som podobnym "problemom" presla pred 3 rokmi a vsetko dobre dopadlo, hoci su to ludia, s ktorymi sa nejedna lahko a jednoducho, moji rodicia zo zaciatku tiez boli v soku, ale nechali si to prejs hlavou, par krat sme to prediskutovali a nakoniec boli spokojni, ... dalsia vec je, ze venovat sa velkemu poctu hosti si vyzaduje vsetok cas v ten slavnostny den ... a potom z neho nemas nic, iba nervy a smutok, nevychutnas si ho tak, ako sa v tento den patri

ariela

Fiiiha, tak nech sa vam pripravy podaria podla vasich predstav.Len nezabudaj na jedno, ak priatel ma silny vztah k rodicom, ten nikdy nezmizne...