Zničená svadba

Príspevok v téme: Zničená svadba
matia

Chcela by som vediet, co si myslite o tomto...pred dvomi rokmi sme sa s priatelom zasnubili. Asi pred rokom sme zacali s pripravami svadby. Ja som nechcela velku svadbu, pravdupovediac najradsej by som sla niekam na dovolenku a zosobasila sa na plazi. Priatel s tym ale nesuhlasil, pretoze on chcel svadbu na Slovensku. Tak sme sa dohodli na tom, ze bude tu, ale ze pozveme len najblizsiu rodinu a ze si mozem vsetko zariadit podla svojich predstav, lebo on ma len tu podmienku, aby to bolo tu. Tak som to aj chcela, ved svadba je dnom D novomanzelov a mala by byt podla ich predstav, nie? Lenze zacali sa do toho miesat jeho rodicia, robit zoznam hosti. Ked som im povedala, ze budeme pozyvat len najblizsich, povedali mi ze oni(!!!) musia pozvat vsetkych, lebo sa to patri. A ze by to malo byt v ich meste, lebo tam je krasny kostol a ze to musi byt v evanjelickom kostole (lebo oni su evanjelici) a taka a taka hostina a urcite biele ruze a saty musim ist vyberat urcite so buducou svokrou a pod. Tento pristup ma dost vyviedol z miery a preto som sa najprv porozpravala s priatelom a pripomenula som mu, na com sme sa dohodli. Neviem co im povedal, ale nepomohlo to. Lebo ked som si pozrela zoznam hosti z ich rodiny, bolo tam 60 ludi vratane bratrancov z 15 kolena, v podstate cela zijuca rodina. Nakoniec mi povedali, ze svadba je predsa na to, aby sa zisla cela rodina. Ked som im povedala svoj nazor, povedali len, ze nemozem byt taka a ze oni maju ine predstavy a ze predsa sa musim prisposobit aj im. A dorazilo ma, ked mi povedali ze mnou vybrane menu musime upravit, lebo to bude drahe (platime si sami) a ze saty si nakoniec hadam nebudem kupovat, ze svokra mi ich usije. Priatel sa aj snazil vysvetlit im to a on na to nakoniec doplatil, lebo oni rypali do neho a my sme sa zbytocne hadali. Ked mi zacali vnucovat druzicky z ich rodiny (hoci ja som uz mala vybrate svoje), moja trpezlivost umrela a zrusila som svadbu. Priatelovi som to vysvetlila tak, ze ho milujem a chcem s nim zostat, ale neobetujem taky dolezity den v zivote ako je den svadby len preto, aby boli spokojni vsetci okrem mna. Je z toho strasne nestastny, ale chape to. Jeho rodicia si myslia, ze si robim srandu a ze sa nic nedeje. Neviem preco to robia, moji rodicia tiez mali urcite predstavy ale ked som im povedala, ze ja to chcem inak, povedali mi, ze je to moj a priatelov den a ze si to mame spravit ako chceme, ze radi pomozu. Tak neviem, co robit.

Veronika L.

som velmi rada, ze ste to nakoniec nezrusili a svadbu planujete dalej.Myslim, ze si sa rozhodla uplne spravne a preto ti drzim palce nech ti to-tada VAM dopadne uplne super a hlavne podla VASICH predstav. Potom daj vediet ako to cele prebiehalo. Vela stastia!!!!!!

edna

Mati, len to vydrzte,drzim paste, nech puknu od zlosti. su to zlomyselni ludia, ja mam obavu, ze caka daco podobne aj mna,sak nech sa tesia,len im povieme,ze zajtra sa oblecte slusne, :)) Drzim paste a potom sa ozvi ako to dopadlo, som velmi zvedava :) vela stastia trpezlivosti a predovsetkym chladnu hlavu :)

matia

Ale ano, on sa s nimi aj pohadal. Problem je v tom,ze maju strasne silny vztah a on bol velmi nestastny koli tym hadkam. Oni mu aj povedali, ze dobre, vybavte si ako chcete a napriek tomu sa do toho aj tak miesali. Uz sme sa stretli, s vaznymi tvarami mi dohovarali, ze zrusit svadbu sa nepatri a ako im to mozem urobit, tak som im povedala, ze ju rusim preto, lebo sa do toho starali a nedali mi dychat a ze ked nemam mat svadbu podla svojich predstav, tak nebude ziadna. Odvtedy su ticho. S priatelom sme sa dohodli, ze to nerusime, takze pripravy pokracuju, ale nepovieme to nikomu a dva - tri tyzdne pred svadbou posleme pozvanky.

ariela

Mna by este zaujimalo, co na to vsetko hovori tvoj partner.To nie je schopny im to vysvetlit a dohovorit???Ved kto iny by si s nimi mal o tom pohovorit, ak nie on??????

sjella

no, ja by som sa vyprdla na celych svkorovcov a svadbu si naplanovala bez ich pritomnosti.. ved je to vas den a nikoho ineho.. ide o vas a nikoho ineho.. mozno si svadbu rusit nemusela, mozno len sadnut si s priatelom a naplanovat si to bez nich a ich potom postavit pred hotovu vec. No a co si o tom myslim.. No.. je to ich syn a myslia si ze maju plne pravo do toho zasahovat, bez ohladu na to co si vy dvaja myslite.. ale to je ich problem.. nevravim, ze by nemali zasahovat ale toto je uz uplny extrem... proste to naplanujte mimo nich.. teda to by som urobilaja. aj keby som riskovala, ze ich to velmi nahneva, ale casom by im to hadam doslo... tak tak :) vela stastia

kklari

Zlatko, svatba je len Tvoj deň a ničím si ju nedaj pokaziť.Ja som trvala na tom,že nepozývame ani rodičov, moji sú rozvedení a keď pozvem otca ,vzal by svoju manželku, s ktorou sa neznášame,keď pozvem len matku, otec so mnou neprehovorí a oboch som pozvať nemohla.Sami sa vyšachovali,ja som si stresy robiť nemienila.Bola to moja i manželova druhá svatba a bola som už v 4. mesiaci tehotenstva a on povedal, že súhlasí so všetkým, čo si budem želať.On svojich rodičov miluje,ale oni to nakoniec pochopili.Vzali sme si len svedkov-moju priateľku s mužom a dvomi deťmi a manželovho priateľa so ženou a dieťaťom a bol tam s nami ešte môj syn.Manžel nevravel nič ani svojej dcére z prvého manželstva, lebo robila veľké scény a plače,aj keď má už 20rokov.Bolo nás teda 6 dospelých a 4 deti.Bolo to milé posedenie, plné zábavy, decká šantili a o pol 10 sme boli doma spolu v postieľke,čo mi maximálne vyhovovalo,keďže som bola na rizikovom.Na druhý deň sme zašli za každým z rodiny s fľaškou šampanského a krabičkou koláčikov a oznámili,že sme svoji.Nik nevedel ani presný dátum a robili sme to v inom meste,aby sa nik neurazil, že nejde na večeru.Jeho rodičia to vzali v pohode,aj keď mali určite iné predstavy, nestresovali nás a ani nič nevyčítali,aj moja mama bola super, môj otec mi to dodnes pripomína,a na fotky hľadel s iróniou v hlase,ale to je jeho vec.A jeho dcéra?Na druhý deň jej to oznámil a ako sme predpokladali, robila cirkus, slzy a tak, vraj to nečakala tak skoro...asi si myslela, že budem chodiť s bruchom po svete ako slobodná-teda rozvedená mamička.Ja som bola spokojná,manžel tiež.Máme krásne zdravé dvojročné bábo a som mu vďačná, že si to pred všetkými takto vedel obhájiť. Milujem ho za všetko, čo pre nás robí a aký krásny život mi ukázal, po tom strašnom, čo som s malým synom prežila.

tania

moja milá neviem, či ti pomôžem nakoľko som v takej situácii nebola, určite ak ja niekoho milujem, tak svadbu by som nerušila, nakoľko aj ja som mladá a veľmi túžim potom aby už aj mňa môj priateľ požiadal o ruku a dal mi prstienok, mám síce teraz narodky, ale viem, že ho to nenapadne, ale u nás je to iné, lebo on je rozvedený a sú tu aj jeho deti, môžem ti však povedať, že ak sa miešajú teraz budú vždy, a to viem o čom hovorím, neviem koľko má ten tvoj priateľ rokov, ale určite vy dvaja máte hlavne rozhodovať o tom aj ked nevravím aj rodičia sú tu a sú tiež dôležití,život máte pred sebou, nekazte si ho- rušením svadby - lebo viac nemusí prísť...

matia

Evula, ja som to s nimi nepreberala. My sme im oznamili, ze sa planujeme do roka vziat a tym to haslo. Oni sami sa zacali do toho miesat, robit zoznamy a dokonca priatelova matka bola aj za nejakym knazom .... vsetko bez nasho vedomia. Ja som ich o nazor neprosila ani o nic ine. Povedali sme im, ze vsetko si zariadime sami. Ale zjavne si to vysvetlovali po svojom a ked sme k nim dosli na vikend, vychrlili co vsetko si uz rozmysleli a zariadili.

anonymka

matia,
boze ti jeho rodicia su naozaj velmi divni, ich nazory su strasne ale kazdy sme nejaky...No, verim ti ze by si si predstavovala uplne inych svokrovcov ved kto by takychto chcel...
Keby ste sa vzali aj tak sa vam podla mna budu miesat do zivota a daj si velky pozor aby vas vztah nestroskotal na hadkach ohladne jeho rodicov,tiez zalezi na partnerovi ako sa k tomu postavi ak by ta zacal nutit tak ako jeho rodicia tak by to veru nebolo dobre,mal by sa jednoznacne postavit na tvoju stranu,ved ako povedali tvoji rodicia je to len vas den a je na vas koho si tam pozvete.to,ze si svatbu zrusila si urobila najlepsie a to ze jeho rodicia si myslie ze si robis srandu je ubohe z ich strany.musis dat najavo co chces a stoj si za kazdu cenu za tym,nesmeis polavit ani povolit,nic len si stojte s partnerom na svojom to je na tom co ste sa dohodli na zaciatku a treba aby ste sa spolocne porozpravali s jeho rodicmi nech pochopia ze je to vasa svatba a ze tam chcete mat len tych co si sami pozvete je to predsa najdolezitejsia udalost vo vasom zivote a zasluzite si aby to bolo podla vasich predstav a nie niekoho ineho aj ked su to jeho rodicia cize tvoja buduca rodina a o o viac by sa mali prisposobit uz len preto ze si to platite sami.

evula

Aj mna ako prve naspadlo, co tu uz niekto pisal. nechapem, naco taketo veci, ktore sa tykaju len teba a partnera preberas este s niekym inym (aj ked su to jeho rodicia). Pozri ja zijem v USA, do vztahu sa nam nikto nemelie, nasi povedali-ked sa budete chciet vziat, len nam to oznamte:)) Nie si male decko hadam, aby si vsetko musela preberat s niekym inym...