Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?

Príspevok v téme: Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?
Peter0000000

Ahojte, chcem sa zdoverit s mojim problem a mozno aj poradit co by ste robili na mojom mieste.
Mam priatelku Lucku 4r. ide o to ze tento vztah je odzaciatku taky aky ochvilu opisem, no len som si myslel ze sa to casom zmeni a bude to tak ako si to ja predstavujem. Problem je v tom ze moja priatelka pochadza z velmi katolicky zalozenej rodiny, co by ani nebol problem (ale tu to hranici uz s fanatizmom)
Ide o to ze sme spolu 4r. a nemali sme spolu zakladnu vec vztahu a to je sex, uz mi to proste dost vadi jej nazor je taky ze vraj je to hriech a ze to sa moze az po svadbe. Proste jej rodina je fanaticka a ona je uplne rovnaka, ked sme spolu zacali bral som to tak ze ved sa to urcite zmeni lebo sak sa este nepozname, spozna ma lepsie a bude mi verit, tak som sa snazil vselijako mozne byt k nej dobry pozorny lebo som ju velmi lubil a chcel som jej dokazat ze som zodpovedny clovek a moze mi verit. No po 4r. sa nic v tomto nezmenilo, uz vlastne ani neviem na co cakam. Dalsia vec okrem sexu je taka ze nas vztah nieje vobec spontany, proste ona sa vzdy stretne so mnou iba v rovnakom case nehrozi skor alebo neskor je to ako naprogramovany plan v praci, pride vzdy presne o 18:00 a odide vzdy v rovnakom case nikdy nie neskor, pretoze ona musi prist domov vzdy v rovnakom case inak by som mal problem ja ze som ju nedoviezol a uz by ju nikam nepustili. Len problem je v tom ze ona vobec nenamieta nehada sa s rodicmi ona to akceptuje a uplne berie to ako spravaju a to ma 23, pripadam si uz fakt ako debil a hambim sa pred kamosmi a kolegami radsej o tom ani nehovorim. Zo zaciatku sa mi trosku aj pacilo musim priznat, lebo nemam rad typy zien chodiacich po diskotekach a opijajucich sa vzdy som chcel a zelal si po mojom boku slusnu zenu ktora by mi bola verna. Ale taky extrem az nie Boze! Ja som tiez mal tvrdsiu vychovu som za nu vdacny rodicom ale nikdy nie taketo extremy. Dalsia vec je ze ja ani po 4r. nemozem ist s priatelkou na dovolenku lebo jej nedovolia nikde prespat mimo domu, vobec ani somnou ani s nikym...... proste som zufaly nikam, na chatu vobec len tak, nikam proste. A najhorsie je ze jej rodina si ma velmi oblubila a povazuju ma za dokonaleho partnera pre nu, myslia si ze jaky som dokonaly nepijem, nefajcim, a vzdy som po ruke ked ma potrebuje ona, ale aj oni nieco pomoct doma. A chodim do prace a zarabam tak uplne skvely dokonaly. Ale ja taky niesom Boze ved som normalny chalan uplne aj fajcim co nevie ani ona, a s kamosmi si zajdem aj na pivo a musim jej povedat ze som pil kolu lebo by som mal po chlebe a riadne nalozene. Je toto zdrave?? Ja niesom pri nej sam sebou musim sa stale len pretvarovat a hrat sa na chrumkaveho. Ako tak ma to este bavilo lebo som ju stale lubil ale uz mam akurat tak toho dost uvazujem nad rozchodom no asi to nedokazem proste. Len mi teraz nepiste ze sa mam s nou porozpravat lebo to som skusal uz davno davno, ona ma svoje nazory a hodnoty, takze nepochodim s tym. Co by ste robili povedzte nazor je to normalne?

xxy

je tak vychovana, ona taka aj ostane. to podla mna nezmenis, pokial to jej samej tak vyhovuje. sam seba sa opytaj, ci taky vztah chces, predpokladam, ze nie, ked si s tym prisiel az sem. ber ju ako kamosku a najdi si normalnu frajerku. a to, ci si ta jej rodina oblubila, nad tym sa netrap, mysli na seba. ide o to, ze to je jej zivotny styl a tvoj je odlisny.. proste idete po dvoch rozdielnych cestach. aj keby si to chcel silou mocou udrzat pokope, tie najdolezitejsie problemy estelen pridu - spolocne byvanie, sex, svadba, vychova deti, travenie sviatkov, dovoleniek.. tak si usetri cas a najdi si partnerku, co sa k tebe hodi viac a nebudes musiet riesit scestne problemy, jo?

Martina210

winki

inak by si si to mala ty poriadne precitat co Peter pise.
Hned na zaciatku uvidis ze sa stazuje ze mu kocka neda zapychat.

Martina210

winki
ked sa vo vztahu nebozkava,a neviem co este,tak to potom neni ziadny vztah.
S mamou,otcom,sestrou,bratom,babou,dedom.....si nedavam jazyckove predsa.

0vecka

neverim ze je to pravda... akoze viem si predstavit taku katolicku vychovu ale nie takeho trula ktory by to trpel... inaq uz to vidim ako by vychovavali deti ...

winki

Martina to o čom točíš? čítala si to vôbec? Jemu nejde o to aby ju pretiahol OMG. Ani by to Nikdy neurobil tomu dievčaťu. Ona je vnútorne presvedčená a svojej viere a je správnosti. Neni obrezaná ani chladná, len veriacia a hlboko veriaca a preto jej je uplne normálne existovať bez sexu. A určite mu nikdy nedovolila ani obchytkávať a hladkať a maznať. Je to viera, to treba pochopiť. Nie každý vidí v sexe základ vzťahu.

Martina210

Peter00000000

Na to aby si s nou mal sex nepotrebujes noc :-ooo To jej rodicia su nonstop pri vas ked si s nou???
Skus ju zacat bozkavat,obchytkavat,nezne bozkavat po krku,sepkat jej nieco sexi do ucha a ja si myslim ze sa podvoli.Ked ani po tomto nie.Tak s nou skonci,rozchod preboli.Ale to ako sa ty vo vztahu trapis toto je beh na dlhu trat.
ty musis vediet co ti vyhovuje.Bozee ludia ste dospeli,tak sa nehrajte na 10-rocne deti :-ooooo

Martina210

K tomu clanku uz davno neni o com.Neuraz sa ale ma napadlo ked ona je az z tak katolickej rodiny,ci nema zensku obriezku spravenu.Lebo inak si to neviem predstavit.
Pri dotykoch,objatiach,bozkoch,ked niekoho milujem,nezvladla by som urcite ostat iba pri tom.Musis to mat tazke :-((((

Agnes999

A toto vsetko si vydrzal 4 roky, wow, ty musis byt svetec! Nepoznam takeho muza ako ty, ktory by pre vztah tak strasne vela obetoval. Musi byt velmi pekna a musel si ju velmi lubit, ja ta chapem. Podla mna by si ta ona mala vazit, v tejto dobe najst chlapa, ktory sa ti vo vsetkom prisposobi nie je lahke, v podstate takmer nemozne. Ale ona si ta zrejme nevazi prave preto. Nikdy neprotestujes, na nic sa nestazujes. Ak si to aj skusil, ukazala ti, kam patris a ze mas posluchat a ty si posluchol. Ale vnutorne si s tym stotozneny nebol a uz sa toho nazbieralo strasne moc. Chapem, ze chces vo vztahu citit, ze tomu druhemu na tebe zalezi, ze si ta vazi, ze tiez urobi nieco aj pre teba, nie furt a vzdy len ty pre neho. To by nebavilo nikoho a ty si to teda vydrzal rekordne dlho. Neist vobec nikdy na dovolenku, boze, neviem si to predstavit. Ziju naozaj podivne. Ale ty si im to az doteraz akceptoval. Teda, aspon naoko, ked uz nie vnutorne. Chapem, ze pre lasku k nej si bol ochotny obetovat vela, aj to, ze ta boli, ze ona pre teba nie je ochotna obetovat a spravit nic. Ja ti nebudem radit ani rozist sa ani ostat spolu, to musis vediet ty sam. A myslim, ze ty to uz vies. Ak sa rozhodnes s nou rozist, musis ratat s tym, ze ona aj jej rodicia ta budu nenavidiet a ohovarat. Od nich sa urcite ani nic ine cakat neda. Mozno by nebolo od veci proste odist po rozchode na nejaky cas do zahranicia, aspon ich nebudes musiet stretavat. Predtym, ako to ukoncis, mozes jej skusit povedat svoje pocity, aspon niektore, napr. ze ta boli, ze stale len ty robis pre nu prve posledne a ona pre teba nic. Vyloz jej srdce, povedz jej vsetko, co ta trapi. Nehovor jej to ako vycitku, skus to povedat jednoducho tak, ze nie si stastny a ze ti nieco vo vztahu chyba. Ak sa ona preto s tebou rozide, budes mat aspon o problem menej, nebudes to musiet robit ty a tiez nebudes musiet vysvetlovat preco si ju nechal, lebo to uz vlastne bude povedane.

repka

ambrosia..a ty citas co pisem?.. ja hovorim, ze sa s nou ma poriadne porozpravat a ak to ona nepochopi a nejde to dalej inak tak nech sa rozide... a tiez ked citam dalej co on pise tak na to reagujem dalej..