Praca na cierno

Príspevok v téme: Praca na cierno
katarinna88

dostala som prilezitost na zaujimavu pracu.. len je to vlastne nacierno... vysoka za mnou, 5 rocna prax tiez a predsa som ostala tristvrte roka na urade prace a vobec nikto sa neozyval...- moja chyba, nechcela som odist prec a hlasila som sa uz aj na upratovacku. a zrazu prisla prilezitost. praca par minut od domu, kancelaria, zaujimava kreativna praca... firma podla pocutia seriozna. problem je, ze sef mi najskor nukal zivnost ale potom sme to nejak dohodli, teda navrhol proste na cierno. takto mi stat plati zdravotne, kedze som stale evidovana na urade. a z ponukaneho platu si mozem dovolit platit socialne sama. nema problem ma niekedy pustat dokonca skor, piatky vzdy, dovolenka je samozrejma. proste vsetko ako naozaj len ziadna zmluva. zaujimalo by ma, ci by ste do toho isli. v pondelok mu mam dat vediet. som si vedoma samozrejme rizik, od pokuty, cez nevyplatenie mzdy a pod. mozno keby nie som tak dlho bez slusnej prace by som to zavrhla ale zit z niecoho musim.

katarinna88

dakujem za rady. zial z mesta, resp. z domu z rodinnych dovodov nemozem odist ale skusim to cez tu agenturu. zatial som takto mala len nejake brigady. este som rozmyslala nad strip tanecnickou. ked trocha schudnem, snad to nebude take zle.

JessicaI

katarinna88

urcite by som ja do toho nesla... tiez poznam ludi, kt. pracovali bez zmluvy a nedostali na vyplatu nic len sluby. Potom to po skoro troch mesiacoch nechali, pretoze peniaze boli v nedohladne. Radsej hlasaj nieco aj cez agenturu, pretoze sa stava, ze si zamestnavatel po case agenturnika necha ako kmenoveho zamestnanca. Taktiez ked si mlada mozes hlasat pracu aj v inom meste. Ved sa ubytujes na zaciatok s nejakymi studentmi alebo tak...
Treba mysliet pozitivne a nevzdavat sa.

Drzim paste.

0vecka

2 katarinna88 a saq prave o tom je zivnost ze si tieto naklady tiez zapocitas a samozrejme aj nieco naviac lebo ta mozu hockedy vyrazit

Mimulus

Určite nie a na 100% to nie je ,,seriózna,, firma, pretože ak by bola tak by ti toto ani nenavrhol a vyhodil by ťa aj s topánkami :)

katarinna88

hm, no je to riziko. velke.
ale nie je to praca ze co predam to mam. plat mam fixny, slusny celkom ani nic neponukam nikomu, nic neinzerujem.
na zivnost nechcem ist lebo tam si musim platit vsetko aj zdravotne odvody sama, danove priznania, poplatky a pod. dokonca som niekde citala, ze ak robim kazdy den, rovnaky pocet hodin, tak taku pracu nemozno vykonavat na zivnost v oblasti administrativy. a ta tiez spada do tej prac. pozicie. vobec neviem ci to vziat alebo cakat na nejake spasenie.