Niečo je s mojím papagájom

Deria

no, jujuki nas uz neinformuje, skoda. dufajme, ze to nebolo nic vazne.
inac, ucila som sa davat fotky na forum a juchuuuu, klaplo to!
to je moja banda ale nevidiet ich tam vsetkych desat. dostali novu hracku-strom,tak sa vytesuju! :)

amanda23

je aj mozne, ze si ju niekde vykrutil, ked sa vesal po pletive. Najlepsie zajst veterinarovi, ci to nema zlomene..

Deria

ak je vtacik chory, snazi sa to vzdy za kazdu cenu skryt, lebo v prirode je taky vtak vyradeny z krdla, dokonca napadany.
a ak uz majitel spozoruje, ze nieco nie je v poriadku, treba problem co najskor riesit, lebo to vtaci hynu rychlo, ak je to nieco vaznejsie.
netreba zabudat, ze vtaci radi spia na jednej nohe. ale treba brat do uvahy celkovy stav: 1.zerie? 2.pije vela? 3.spi vela,resp.casto? 4.aky ma trus?
v prvom rade mu skontroluj nohu, ci ju nema poranenu. zober ho a prezri celeho. moze mat tiez otlak zospodu a to mozes zistit aj bez toho, ze by si ho chytal. ked bude stat na klietke, (dufam, ze ho pustas lietat?!)pozries sa na chodidlo zospodu. moze mat problemy vnutorne. napr. ladviny, ci pecen. tak ako moj. tiez sedava casto na jednej nohe, lebo ma zväcsene ladviny, to ho tlaci a preto si ulahcuje tu stranu dvihanim nohy a z toho ma aj otlak.
ak nema v poriadku perie, tiez to na nieco poukazuje. odkedy ma problem s tym perim a odkedy s nohou?