Operačný zákrok

Príspevok v téme: Operačný zákrok
Majča

Už od januára čakám na operačný zákrok a neviem či sa dočkám. Keď som mala prvý termín v marci som dostala teploty týždeň predtým a všetko sa muselo zrušiť. Zajtra mám ísť znova, ale necítim sa úplne fit. Škrabe ma v hrdle a a trocha sa mi upcháva nos. Vie mi tu niekto poradiť či môžem ísť aj napriek tomu na tú operáciu v celkovej anesteze, alebo ma zase preložia. Tento zákrok je len estetický, takže zrejme musím byť úplne fit. Budú mi robiť zajtra ešte nejaké vyšetrenia ked im poviem že nie som úplne fit? poradte mi prosím dakujem.

Sonjaa

ok, je to možné, ja som opísala svoj prípad... Možno sa každý operačný zákrok, ako aj každý pacient posudzuje individuálne, neviem...
Ja som mala zákrok menšieho rozsahu, inak som zdravá, iba na tie virózy v chladnom období dosť trpím....
Ja som to skôr v mojom prípade zhodnotila tak, že lekári sa dopredu istia, aby náhodou nedošlo k nejakej nepredvídateľnej skutočnosti pri narkóze... A vôbec sa im nedivím....
Vidí sa mi rozumné, eliminovať akékoľvek riziko - aj to najmenšie...

amarica

Sonjaa, nesúhlasím s tebou, ja som brala ATB 3 dni pred operáciou, aj v deň operácie, aj po nej. Takže narkóza sa môže podávať. Nechcem tým povedať, že Majča má ísť na operáciu, to jej povedia lekári.

Sonjaa

Ja som mala ísť na zákrok pôvodne v októbri min. roku a kvôli infektu v hrdle mi padol potom aj ďalší termín. Zákrok bol v celkovej narkóze a absolvovala som ho až na 3. termín. Vo vlastnom záujme nezataj pred lekármi škriabanie v krku. Určite ťa pošlú na ORL a ak budeš mať infekt, tento musí byť najskôr vyliečený.... Ak budeš mať ATB ako som mala ja, tak počítaj s tým, že po ich dobratí sa cca 10 dní nemôže dávať narkóza