Sťažnosť na zubárku. Máte skúsenosť?

Príspevok v téme: Sťažnosť na zubárku. Máte skúsenosť?
01Macatko

Dobrý deň. Pred pár dňami v piatok som bola u svojej zubárky, na vytrhnutie 2 zubov, kvôli strojčeku. Prišla som aj so svojim dedkom, pretože zu zubárov mám panický strach.. Dedka poslala preč so slovami, že tam kráča ako tiger v klietke, nech ide von pretože vraj budem viac rozcitlivelá a budem viac plakať. Čo mi nejde do hlavy, prečo by som mala plakať, keď vraj trhanie zubov nebolí po anestéze? Zaujimavé.. Po vyhodení môjho dedka, mi pichla injekciu na 2krát. Nepočkala ani 5 sekúnd, vzala nástroj na rozkývanie zubov. Všetko robila BEZ SLOVA. Nevedela som čo ide robiť.. povedala som jej že to všetko cítim že to bolí, nech prestane.. zubárka povedala že to musím len vydržať a mám byť ticho.. keď som od bolesti plakala, kňučala zavíjala a začala skrčať kolená, zbliakla na mňa že ich mám vystreť, že si nemá kam dať ruku. Samotné vytrhnutie ku koncu som už necítila pretože injekcia začala účinkovať až vtedy.. Chcem na túto pani úžasnú zubárku podať sťažnosť na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Neviem či moje vyšetrenie súvisí s jej sympatiami, alebo s tým že ona je maďarského pôvodu... Myslíte, že podanie sťažnosti bude mať nejaký význam? Máte s podobnou vecou už skúsenosť?

smutnaSR

dreamer - k sukromnikovi? ved dnes su vsetci zubari sukromni... rozdiel ci ma zmluvu s poistovnou

Ovecka - tak tak, stazovat sa treba tam kde to ma zmysel - bombardovat urad pre dohlad, ministerstvo zdravotnictva, vedenie nemocnice, medializovat, zverejnovat sirit informacie o problemoch ktore nas palia, nielen na internete alebo v krcme. ak kazdy len mavne rukou nad nejakym problemom tak sa nezmeni nic a to neplati len o nasom zdravotnictve (avsak slovenske zdravotnictvo je v sucasnosti zo vsetkych oblasti nasej krajiny v tom najviac dezolatnom a najnevyhovujucejsom stave. na jednej strane sa blizime k stavu zdravotnictva v rozvojovych krajinach, na strane druhej sa vytvara drahe sukromne zdravotnictvo len pre vyvolenych)

dreamer

Tiež som odišla k sukromnikovi, platím sice jak Rockefeller ale viem že je to kvalitne spravene, že nemám kazy pod plombami, vždy spraví rtg, všetko vysvetľuje, venuje sa, injekcie sú samozrejmosť a tiež slušne správanie. Len tam vždy nechám minimálne 70 eur.

smutnaSR

ked sa ludia nebudu poriadne stazovat na grazlov v bielych plastoch tak sa nase otrasne zdravotnictvo asi len tazko moze zmenit k lepsiemu.

01macatko

Orol, a nebola by to hovadina žiadať ospravedlnenie alebo finančnú náhradu? Keď som celý ten priebeh takto opísal tak to znie hrozostrašne ale niekto kto si to bude čítať tak si možno pomyslí že je to hovadina len koli injekcii chcieť náhradu..

amanda23

moj muz teraz chodi stale zubarke, zmenil, lebo mal neschopnu , v ustach samy kaz a ona nic nevidela a ked aj spravila zub, do tyzdna vypadla plobma.. teraz chodi k sukromnej, vsetko plati, ona robi vzdy len s injekciami od bolesti, aj ked vrta, vravel, ze po injekcii caka 5 minut kym zaberie, specialne som sa ho to pytala, lebo som si spomenula na teba. Ze ti nezabrala injekcia tak rychlo ako inym nie je ale tvoj problem, zubarka mala cakat, kym nebudes nic citit..

orol

Podnety, staznosti na „zubarku“ v pripade nespokojnosti zrejme mozes podavat aj riaditelovi, resp. na kraj ( vyssi uzemny celok ), urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, ministerstvo zdravotnictva a v odovodnenych pripadoch zrejme aj podanim oznamenia na prokurature. Za sposobenu ujmu mozes ziadat ospravedlnenie, prip. financnu nahradu skody, atd ... v zavislosti od miery, druhu a zavaznosti veci atd... P.s- inak dnes su aj rozne poradne pre ludske prava atd , kde ti daju informacie ako, akym sposobom postupovat atd...
-maj svoju hrdost a nenechaj sa poslapavat, si predsa clovek
-treba byt slusny, ale tvrdy a nebojacny
-kto sa „nebije“ o svoje prava, nezasluzi si, aby vobec nejake mal-

orol

Pokial su ludom porusovane prava a Ty si sa stretla s neprofesionalnym pristupom, ktory je v prikrom rozpore s moralnym a etickym kodexom lekara, ako aj ostatnymi zakonmi, tak si treba uplatnovat svoje prava formou podnetov, staznosti a v odovodnenych pripadoch aj podanim zaloby. Tak by mali robit vsetci slusni a normalne uvazujuci ludia a len tak moze byt poriadok v state. Ked nic nerobis a neuplatnujes si svoje prava, tito ludia maju stale zelenu a budu poslapavat nielen teba, ale aj dalsich. Preto sa nenechaj poslapavat a konaj, ked uz nic ine aspon ju trochu vystrasis za to, co ti urobila.

P.s- kto sa nebije o svoje prava nezasluzi si, aby vobec nejake mal.