Dnešná doba

Príspevok v téme: Dnešná doba
plachta

Má pre mladého človeka vôbec význam v tejto dobre začínať? Idem do maturitného ročníka a zovšadiaľ počujem iba negativizmus, ako sa svet rúti do záhuby, krízy a neľudskosti, žiaden úprimný cit, odhodlanie, odovzdanie sa nejakému poslaniu... A nezamestnanosť. Ako si mám vybrať povolanie? Pre ľudí ako ja (s kreatívnym, humanitárnym zmýšľaním) už tu akosi prestáva byť miesto.. iba podradné práce, ľudia ich považujú za menejhodnotných, kto nevie manipulovať s počítačmi alebo ľuďmi je odsúdený na ťažké pretĺkanie sa životom.. Nemáme istoty, že to nebude ešte horšie.. a na každom kroku, v každej diskusii, všade toľko cynického pesimizmu.. Veď ten nás ničí, nie nejaká kríza. A nie je možné, aby všetky deti a mladí, čo mali nejaké srdce a túžbu pomôcť postupne nenasiakli týmto myslením a stali sa zatrpknutými a podozrievavými. Načo sa všetci navzájom presviedčame o tom, že všetko je zlé, bolo lepšie a bude bezpodmienečne horšie? Akú máme vlastne perspektívu?

Mimulus

,,pár nenažrancov,,??? Dovoľ aby som sa zasmial veď v tomto svete vládne len a len materializmus a ľudia sú v depresii už len z toho, že nemajú najnovšie technické vymoženosti, nové auto alebo len to, čo má sused. Závisť - to je to čo teraz vládne svetu. A hodnoty - nájsť ľudí ako je plachta je problém, pretože mnohí ani nepremýšľajú ako veci zmeniť ale premýšľajú len nad tým ako sa mať čo najlepšie - narodiť sa, ,,žiť,, a prispôsobiť sa svetu a umrieť bez toho aby....

xxy

bohuzial, realita je taka aka je, cim skor sa s tym zmieris, tym lepsie pre teba. je pravdou aj to, ze dnes mas vela moznosti, ako si zariadit zivot. je na tebe, ci budes dalsi sebec, akych je na maraky, alebo ci sa budes chovat ludsky a mat charakter. a este z vela veci v zivote ti pride zle, tomu ver. a ta3 ma pravdu. je par nennazrancov, co ziju na ukor inych, peniaze a moc maju nadradene nad vsetky hodnoty.

Mimulus

penta.g - súhlasím skoro so všetkým v tvojom príspevku ale súhlasím aj so zakladateľkou témy. Obdivujem, že sa v tejto dobe ešte nájde niekto, kto nad ňou premýšľa, kto si uvedomuje vlastné emócie, niekto koho táto doba natoľko neskazila a chce preto niečo urobiť.

khan a ta3 - nesúhlasíte? Áno cestovať človek môže, môže nachádzať miesta kde to ešte nie je také skazené a nasiaknuté negativizmom ale dokedy??? Kým na tejto planéte nebude také miesto? Čo ak naše deti také miesto nenájdu, nie v ČR ale nikde inde? Prečo by sa mali ľudia radšej odsťahovať? prečo by mali pred dnešným svetom utekať - veď nech sa mu postavia - nech prejavia emócie a vlastný názor. Viem, ľahšie je ísť z dobou a povedať si, že tento svet je takto nastavený ale prečo potom existujeme na tejto planéte? Rodíme sa len preto, aby sme umreli? Mne sa veľmi páči táto téma a tiež by ma veľmi zaujímalo prečo sú tieto vaše príspevky také zbabelé a stádovité?

plachta - rešpekt :)

ta3

Penta
bezodkladne. otazka teda je - ma vobec zmysel hrat to divadlo na dobruckych ludi ktori si navzajom pomahaju?
ci tzv. sucit a empatia s druhymi, co nie je zas nic ine, nez lutost so sebou samym
vychodisko z toho nie je, aj keby ludia mali neviem aky zaujem to zmenit - je to tak nastavene samotnou prirodou.

nesuhlasim s Tvojimi nazormi

Khan
suhlasim s Tebou, je to v mentalite naroda, nadavat, ale nic nepodniknut, radsej pokorne zohnut chrbat a necinne v tej polohe zotrvavat, Penta zlu situaciu dava za vinu prirode, vesmiru, ale ten s tym nema nic spolocne, pricina je v ludoch, par nenazrancoch, ktori stratili mieru pretoze vacsina sa necinne prizera a suhlasi so svojim zbedacovanim

khan

Skoro vo vsetkom s Pentou zdielam nazor. Len jedna vec Plachta...hovori z teba slovenska natura. Zazivala som roky tu mizeriu, cynizmus, apatiu a nekonecny negativizmus celeho okolia. Akonahle budes moct tak cestuj, spoznavaj ludi, zazi ine zmyslanie. Ja som sla na VS do Ciech a uz tam som videla rozdiel, ludia su kusok pozitivnejsi. Po VS som vycestovala este dalej a nemozem si to vynachvalit. Navraty domov potom byvaju zvacsa zarazajuce, hlavne vtedy mi bije do oci ako sa vacsina slovakov oddane trapi, dokaze o tom neustale rozpravat a nic s tym nerobit. Chod na vysku a spoznaj tam vela tebe podobnych ludi a naleju do teba tuzbu sa venovat tomu co si myslis ze je spravne.

penta.g

ludia su cynicky, zvacsa negativny a bezohladny, pretoze aj zivot samotny a svet v ktorom zijeme je cynicky, zvacsa negativny a bezohladny. proste je to dzungla kde sa vsetci zereme navzajom, pricom vychodisko z toho nie je, aj keby ludia mali neviem aky zaujem to zmenit - je to tak nastavene samotnou prirodou. vsetko sa to totiz toci okolo obmedzeneho mnozstva energie - energia sa neda vyrabat, len menit jej formy a z tohto faktu sa odvija aj vsetko ostatne. napr. obmedzena energia = obmedzene zdroje pre zivot. chladnemu vesmiru v ktorom fungujeme ani za mak nezalezi na formach hmoty ktore v nom menia podoby. jednou z tych foriem si docasne aj ty, alebo ja. to, kto z nas tu ostane dlhsie, zalezi na mnozstve energie ktore si pre svoju existenciu vieme uchmatnut. a to je to jedine na com aj skutocne zalezi. spravodlivost, ci dobro, alebo zlo su len prazdne, bezrozmerne, abstraktne, imaginarne pojmy ktore existuju len v hlavach ludi a ktore vznikli umelo za ucelom udrzania ludskej spolocnosti pokope. v prirode vsak nemaju vobec ziadnu realnu reprezentaciu; priroda nepozna ziadnu spravodlivost, nanajvys by sa dalo hovorit o prave silnejsieho/schopnejsieho. dobro a zlo su vysostne subjektivne, relativne hodnoty, ktore sa mozu menit aj od cloveka k cloveku, od jednej situacie k druhej (raz sa nam nieco zda ako "dobre", inokedy, za inych podmienok sa nam to iste uz moze javit ako "zle") a v skutocnosti je to nedelitelny, ten isty jav.
mozeme pocuvat kydy o dobre a zle, o moralke, pravde, laske, miere a pokoji v dusi, no ked dojde na lamanie chleba - teda kto z koho, kto prezije a kto nie, ide vsetko bokom. bezodkladne. otazka teda je - ma vobec zmysel hrat to divadlo na dobruckych ludi ktori si navzajom pomahaju? nezabudaj, ze kazda ludska cinnost vychadza z cireho egoizmu. ci uz vyroba lieku ktory zachrani miliony ludi (ego sa citi dolezite pretoze ludia ho obdivuju), alebo zena ktora sa "rozhodla" stat matkou (materinska laska je len dalsie z tych "spolocensky prijatelnych" vysvetleni - pravy dovod je geneticky predprogramovany pud zeny ktory v nej vyvolava tuzbu vlastnit a ovladat dieta), ci tzv. sucit a empatia s druhymi, co nie je zas nic ine, nez lutost so sebou samym... vsetko je to len hra "v zaujme spolocnosti" ktora sa ale rozpadne ako domcek z kariet pri kazdom silnejsom "zavane reality".
Aku mame perspektivu? Taku istu, ako akekolvek ine organizmy vo vesmire. vznikli sme, urcity cas tu budeme, potom vyhynieme.. co viac od toho ocakavas? zi pre seba, snaz sa toho uchmatnut co najviac kym sa da a uzit si. na nicom inom nezalezi