"Nepríjemná" kolegyňa

Príspevok v téme: "Nepríjemná" kolegyňa
Cien80

Ahojte.. píšem lebo si už neviem poradiť a akosi nechcem ísť s týmto problémom za psychológom.. Snáď mi tu niekto bude vedieť pomôcť..

Pracujem v prosperujúcej firme, mám v tejto firme nejakú funkciu a do istého času sa mi pracovalo veľmi dobre. Bola som spokojná... až do chvíle kým k nám neprišla nová kolegyňa, ktorú som dostala na zaúčanie sa.. Veľmi dobre sme si rozumeli, všetko som jej hovorila, ako a na čo si dávať v práci pozor, čo a pred kým nehovoriť alebo pred kým byť opatrný a pod..proste také rady prežitia v zamestnaní. Zo začiatku mala pocit, že ju nikto nemá rád a začala sa mi na to aj sťažovať, že sa bojí ako ju kolektív berie a pod.. a vyťahovala zo mňa veci.. ja keďže som jej dôverovala som jej všetko hovorila..
Trošku to teraz skrátim...
Prešiel teda určitý čas a zrazu nastal obrat.. Ona teraz so všetkými vychádza dobre a proti mne začala dávať všetkých kolegov, dokonca bonzuje na mňa u vedenia..Intrigy, ohováranie, podrazy (ktorých nebolo málo) z jej strany voči mne sú na dennom poriadku a neprejde deň aby si ma nevzala do úst.. Keď spolu robíme a sme len dve tak je všetko v poriadku, bavíme sa o rôznych veciach a je ku mne normálna. Akonáhle však sme viacerí tak si vyhľadáva dôvody ako do mňa rýpať, ako ma zhodiť pred šéfom, od všetkého dáva ruky preč a všetko hádže buď na našich podriadených alebo na mňa.. Začala sa mi hrabať dokonca veľmi aj v súkromí.. ja som človek, ktorý si stráži svoje súkromie a nerozprávam v práci o rodine alebo o svojom partnerovi. Každý raz čo spolu robíme vyťahuje veci aby som zverejnila na facebook nejaké spoločné fotky, že ho chce strašne vidieť a pod.. Ja facebook-om nežijem a využívam ho iba na komunikáciu s priateľmi alebo rodinou, ktorí žijú mimo Slovenska a nemáme sa ako vidieť..
Som z nej naozaj psychicky vyčerpaná a neviem už ako sa mám voči nej obrniť.... Neviem a nerozumiem tomu, kde nastala tá zmena v jej správaní voči mne keď som jej nikdy nijako neublížila... neviem si to vysvetliť a veľmi ma to trápi, lebo pracovať za takýchto podmienok naozaj nie je príjemné..
Poraďte mi prosím čo mám robiť...ako sa k nej správať? ako jej dať najavo, aby s tým prestala?
ďakujem

Cien80

Myslíš, že v dnešnej dobe sa dá vôbec niekomu veriť?.... Okrem rodičov myslím.. Je taká zlá doba, ľudia sú čoraz horší a horší...

Maoam

Cien, ona ta ma nieco naucit, preto ti prisla do cesty, maj to na pamäti, to je cele. O nu samotnu sa nestaraj, ked seje zlo, zlo aj zozne, raz...to je ale JEJ zivot a jej problem potom.

Ty sa musis zmobilizovat a naucit nebyt submisivna. Musis sa naucit byt opatrna, urcit si hranice od-do a hlavne do buducna - NIKDY nedoveruj clovekovi, ktoreho nemas odskusaneho (hlavne) v kritickych situaciach a ktoreho dostatocne nepoznas a nedavaj veci von zo svojho sukromia v praci. Zasadne del pracu a sukromie. Je to rada nad zlato.

Cien80

Maoam, ahoj :)
Včera som si čítala tvoje príspevky a dodalo mi to čiastočne takú silu, že naozaj bude lepšie keď jej už nedám pocítiť, že som "slaboch"... Sľúbila som si sama v sebe že keď začne do mňa rýpať, budem jej to diplomaticky vracať :)... Uvidím aké ovocie to prinesie :)

Cien80

Karol, ďakujem :)
Raz mi urobila jednu nepríjemnosť, strašne som na ňu nakričala... 3 dni som sa s ňou nerozprávala, normálne som ju obchádzala a potom prišla a začala so mnou komunikovať ako keby sa nič neudialo..ale žiadne ospravedlnenie dodnes z jej strany neprišlo :)asi očakávam veľa :)

Maoam

neboj sa, jej karma jej to vsetko vrati...mozno vtedy, ked to bude najmenej cakat, mozno v uplne inej podobe a skrz uplne ineho cloveka ci udalosti

to ale neznamena, ze sa mas necinne prizerat, bojuj za seba, ale ver tomu, ze nikto si stastie na nestasti ineho nevybuduje trvalo a skor ci neskor pride nieco alebo niekto, kto mu to vrati

zakony neoklame ani tvoja kolegyna

Cien80

Mimulus...ako som písala ja som stále terčom jej narážok, alebo ironických poznámok ale len vtedy keď je s nami ešte niekto...keď sme samé tak sa ku mne správa úplne normálne... ako keby jej prítomnosť druhých ľudí dodávala nejakú energiu, alebo sebavedomie.. Odísť práveže zatiaľ nechcem, hoci si hľadám už pomaly iné zamestnanie a myslím si, že zo mňa už urobila takú hlúpu, že ma nikto ani nebude prehovárať aby som ostala.. vtipné ale kruté zároveň... Dozvedám sa veci ktoré o mne hovorí, že sa mi zastáva rozum.. ničí mi vzťahy s ostatnými kolegami... všetko vlastne čo som písala nižšie... Je to taký červ, skazený človek v ktorom nie je kúsok dobra... len možno dobra čo sa týka jej rodiny...

karol3

Myslim, ze od zaciatku vedela co robi.Chce sa dostat na tvoje miesto. Zrejme ma este stale nizsiu poziciu ako ty, aj ked paktuje so sefom. Kvalitne vypocitava mrcha, a asi aj pre toto ju vyhodili z byvalej prace.
Neviem co by som robil na tvojom mieste, mozno skor by som ostal taky ako predtym (prepac, taka "hlupucka" co vo vsetkom poradi), lebo ked na nu teraz vyvalis vsetky tie rady, tak si urcite vsimne, ze sa nieco deje a mozno pritvrdi. Skor by som na nu isiel pomaly, nieco hladal, aj z byvaleho zamestnania (mozno nerealne), a potom to vytiahol pred sefom (viem prizemne, ale musis bojovat podobnymi zbranami). Skus si vsimat s kym je kamaratka a koho mozes pouzit ty. Urcite jej uz nic nerad a ked tak ju naved na zle riesenie, ale pozor nesmie to byt prilis okate. Urcite jej nic nehovor o sukromnom zivote a ked tak zaklam. Skor sa pytaj na ten jej. No dost bolo kriminalky :-)
Tazka situacia a tazky boj. Drzim palce.

Mimulus

Cien80 - ja som mal takého nadriadeného, teda vedúceho od ktorého bol na vyššej pozícií len majiteľ firmy. A presne ako píšeš - otrasú sa a idú ďalej. Vieš čo som spravil ja - jedného pekného dňa som sa zobral a odišiel som. A netrvalo mi to ani minútu. Na druhý deň ma prehovárali aby som ostal, chceli mi zvýšiť plat, dať mi auto, povýšiť ma. Odmietol som - prečo? pretože tam stále pracoval ten človek a ja nepotrebujem byť denne pod neustálymi útokmi.

Cien80

AGARTIO... niektorí jedinci majú ale tak poškodený charakter, že aj keď im povieš čo si o nich myslíš, vynadáš im alebo ich budeš ignorovať...oni sa otrepú a idú ďalej...
Niekedy nepomáha nič iné len to, aby človek z daného prostredia odišiel... Bojím sa, že to bude môj prípad..ak nič iné z dole spomínaného nebude na ňu zaberať...

agartio

savox... to co za videa sem davas? to nieje nic, to je pre deti...ja ti ukazem nejake poriadne, pre dospelych
www.youtube.com
www.youtube.com
A ked chces riesit parazity, presun sa do temy parazity a precitaj si ju celu. Tam sa vela naucis, hehe
Z kazdeho, kto riesil parazity, sa stal taky bojovnik, ze uz mu ziaden parazit do oci pozret nevedel a bal sa ho. To potom aj takyto intriganti, ako opisuje zakladatelka temy, zdrhaju v panike.

A nie, v stredoveku nebol velky problem s parazitmi. Samozrejme kvoli zlej hygiene sa zda, ze mohol byt vacsi, ale je ine, ked ich mas 100 a 500. Oni mali silnu imunitu, ale hlavne guraz. V nich sa tak nepremnozili, ale v dnesnych ludoch ich je v priemere 500-1000, cize tak 1kg zivej hmoty parazitov.