Formular E111

dorka

na UK preukaz doma mame narok len na zakladne osetrenie ostatne sa plati.ale mozno sa mylim ked niekto vie nieco tak potesi info:))ma inak pripoistenie.no to sa netyka liekou a vysetreni....

dorka

hm no mi sme uz zistovali no vseliak taha za kratsie vzdy pacient:((kedze priatel:(kamarat som sa sekla)uz pracuje 5-ty mesiac nema este takzvane danove cislo len je registrovany takze zatial nema narok na statne bezplatne osetrenie:(tak vieme! no a moj priatel ako partner:)tan platil aj doma aj tu a ked sa vratil po roku domou tak musel urychlene!!!vratit karticku ale o tom uz rec nebola ze mu vratia peniaze!!asi mal aj on ziadat!!:((no stale pytali nejake tlacivo z UK ale tuto ani nevedeli co to je takze tak.ja zatial nerobim no nemozem ist ani k lekarovy ani utekat domou.no asi to vychadza tak ze som mala ostat doma:((((((no!!ked nemam vela penazi na lekara:(((takze neviem marfuska ked nieco mate nove dajte vediet vdaka.

marfuška

No naštastie ked bol syn doma nemal žiadne problémy,ale ako je to v takom prípade ako píšeš Ty veru neviem.Čo si spomínam tak mi v tej poist.vraveli,že ked príde domov bude norm.ošetrený na UK preukaz,alebo si može vyš.zaplatit a potom vymáhat od poist.v Anglicku.No neviem či syn má kartu,ale preukaz poistenca dostal hned,začal tam pracovat,poprihlasoval sa kde treba a dostal preukaz.Normálne si mi nasadila chrobáka do hlavy,budem musiet pozistovat ako postupovat v takom príp.že bereš dlhodobo lieky.Pozdravujem Vás a prajem všetko dobré.

dorka

Marfuska a potom ked dosiel syn na dovolenku domou tak ked mal problem tak ho doma osetrili?vlastne liecily.ked mam napriklad chorobu ktora sa musi stale kontrolovat a dlhodobo beriem lieky tak ako to mam riesit?priatel uz pracuje viac mesiacou ale este stale nema narok na zdravotnu kartu v UK v tom pripade co?dakujem:)

marfuška

Dorka do našej poist.som posielala synovu pracovnú zmluvu a niečo také ako výplatnú pásku,kde bolo uvedené,že v zahr.bolo odvedené poistné,alebo proste nejaké potvrdenie o tom že si platí zdr.poist.A museli sme vrátit aj preukaz.

dorka

tiez som v UK a mam mezdinarodny zdravotny preukaz vydany na slovensku.ja tak viem tiez ze plati len k statnym lekarom a ze plati len na zakladne osetrenie ostatne ukony si treba platit.no je zaujimave ze ked clovek co je v zahranici pojde domou na dovolenku napr tiez si musi vsetko platit(okrem prvej pomoci).totizto je protizakonne si platit zdravotne poistenie v dvoch statoch.sme nasli takuto info.hm?je to cele zahadne bo ked som sa ja info.ako to potom riesit tak pani v zdravotnej poistovni tvrdila ze v UK treba "zohnat"nejake tlacivo poslat do mojej poistovne a tym mi doma stopnu platenie.lenze nevedela aky formular a to uz vobec kde ho zohnat:(((

marfuška

Formulár E 111 už od nového roka neplatí,ale poistovne vydávajú europreukazy.Gabika pokial pracuješ v Anglicku a tam si odvádzaš na zdravotné poistenie formulár Ti netreba.Mala by si mat anglický zdr.preukaz.Malo by to tak byt,pretože ked mi odišiel syn pracovat do Anglicka,tam sa prihlásil v poistovni,dostal preukaz a ten platí u lekára.A pokial viem už aj navštívil lekára a nemal žiadne problémy.

adidaska

ahoj, E111 funguje v zahranici len u statnych lekarov, u sukromnych treba komercne cestovne liecebne poistenie. takze sa vyplaca mat obidve.