Hypotetická otázka života a smrti

Príspevok v téme: Hypotetická otázka života a smrti
hafhaf

Vezmite si hypotetický svet, kde by fungovalo všetko rovnako ako tu, len s tým jediným rozdielom, že smrť, resp. samotné umieranie by bolo bezbolestné a súčasne by existovala možnosť, že by ste mohli sami nariadiť vášmu telu, kedy to má prísť. Teda, že by ste sa mohli bezbolestne a kedykoľvek na požiadanie určitým spôsobom naveky "vypnúť" (napr. po tom čo odrecitujete nejaké zaklínadlo :)).
Otázka znie - využili by ste sami takúto možnosť, alebo by ste to nechali na vonkajšie okolnosti? Ak áno, skúste povedať aj kedy a prečo/za akých podmienok.

RNG

Svet vymiera aj tak. Sirenim sa sebectva a indiviedualizmu sa poltlacia materske pudy, zeny nechcu mat viac deti, sotva ze max jedno, mnohi vobec nic, takze az na staty, kam to este nepreniklo ostatne uz teraz pomaly vymieraju.
Na jednej strane je svet velmi premnozeny, mozno by sa ludom lahsie zilo, keby ich bola 1-2 miliardy miesto dnesnych 7, ale nie som za umele obmedzovanie ako dosledok antikoncepcii,sterilizacie a neplodnosti muzov alebo GMO produktov.

emha

Velmi dobra uvaha. Mna osobne smrt velmi laka- hoci som este dost mlady. Nemam ani depresiu ani ine podobne problemy, proste ma fascinuje ten zaujem co sa stane ak zomriem tu a teraz v takom veku aky mam.
V niektorych kulturach smrt beru uplne inak ako u nas... dokonca ju oslavuju :)

ebi7777

takýmto prístupom by sme prispeli k tomu, že by vymrel pomaly, ale isto svet, ľudia už pri prvom probléme, či už len v slabej chvíľke by dali so sebou KO

ta3

Drobo
tiez si myslim, ze medzi nebom a zemou cosi je a vela som citala o tom, ze samovrazdou sa vlastne nic neriesi, pretoze smrt nie je definitivny koniec a mna by velmi zaujimalo ake veci sa Ti to postavali, tak ak chces, napis aspon jednu

drobo

Ja kebyze som si isty, ze nic po smrti nebude, tak by som tu uz davno nebol. Predstavte si ten obrovsky vesmir a v nom tuto malu bezvyznamnu planetu v nom - no naco sa tu trapit? Nie som veriaci v nejakej cirkvi, ale citim, podla par veci co sa mi stali, ze nieco je nad nami a preto by som si nemal brat zivot, lebo neviem, naco som tu. Takze dozijem :)
Inak ludia, co sa boja bolesti - kaslite na to, telo je robene tak, ze ak je bolest naozaj silna, tak sa od soku vypnu receptory bolesti a clovek nic neciti - to je znama vec. Kamarat po nehode behal s vytrcajucou zlomenou kostou, normalne sa s nami rozpraval a fungoval. potom ho zobrala sanitka a ked sme za nim prisli po operacii do nemocnice, tak si pamatal vsetko iba po nehodu a potom az ked sa prebral po operacii, cize sok sposobil to, ze si to dokonca nepamatal. odvtedy sa nebojim nejakej velkej bolesti.

ta3

chvalabohu ze take nieco nie je mozne, lebo by nas tu vela asi nezostalo, ja vela vydrzim a nerada sa vzdavam a ci by som to vyuzila?, pravdepodobne ano a kedy?, keby som bola napriklad v stvrtom stadiu rakoviny, kedy sa v bolestiach uz caka iba na smrt, tak by som to urychlila, ale urcite by som to nevyuzila keby ma napriklad partner sklamal alebo podviedol alebo nechal, to nevidim ako dovod na samovrazdu

ninajenina

p.d odpovedam na otazku vlastnou dedukciou nie nazorom - tu je totiz sebauvaha na mieste, kdezto ta tvoja v predchadzajucej teme kde dievca prosi o rady ta tvoja sebauvaha - rezat sa je sibnute zrejme na mieste nebola :D. Ak sa mrzak uzdravi tak sa uzdravi a? Ovplyvnuje sa vsetko navzajom. A? Co ak medicina pokroci tak, ze sa ten mrzak uzdravi - zatial nepokrocila a otazka je stavana na takomto principe (keby fungovalo vsetko ako tu...) takze na co vlastne ptrebujes odpoved? Asi na to ako odpovedat na otazky.

p.d.

Je to len tvoj osobny nazor, ale prezentujes ho pred vela ludmi a tym ich mozes aj ovplyvnit. Nie je to trochu nezodpovedne? Co ak medicina pokroci tak, ze aj ten mrzak sa raz uzdravi???