Nemcina

Príspevok v téme: Nemcina
nj

Zdravím, viete mi poradit ako sa mám ucit nemcinu? Skúsal som pozerat na nete slovícka ale to nie je velká sláva. Nejaké cvicenia na nete pre zaciatocníka sú? Nejaké dobré s ktorými máte skúsenosti?
Potreboval by som sa naucit za rok hovorit nemecky. Nemusí to byt nic extra ale aspom základná komunikácia +/- Je to vobec mozné?

nj

A politiku alebo ekonomiku vázne nepotrebujem ked nerobím v tom odbore.
btw tiez som v bavorsku :D ale ujde to. Ale je tu plno rusov a arabákov. samé hatala tatala buu

nj

A co si myslíte o mojom systéme? Veim ako tak slusne anglicky a hlavne mám velkú slovnú zásobu ang. slovícok. Ano, vdaka hrám ktoré som hrával ked som bol mladsí a skolo-povinný :D Ale mne pomáha ked si prekladám anglické slovícka do nemciny. Neviem preco ale lahsie sa mi tak ucí. A keby som vedel tolko slov v nemcine co viem v anglictine tak som za vodou ;)
Mozno je to individuálne a nie kazdému by vyhovovalo ang.-nem.
Inak nenasli ste na nete nejaké veci typu: obrázok a pod tým v nemcine ako sa nejaká vec volá? Viem si lepsie zapamätat vizuálne veci. Hlavne podstatné mená. Slovesá sa snád ani nedajú dat do nejakého obrázku, jedine asi cinnost. To by som bol velmi vdacný. Alebo si tu kúpim nejakú detskú obrázkovú knizku :D :D

biela mačka3

ja nemčinu učím - treba hlavne veľa komunikovať, pozerať relácie hoci aj s titulkami ale neučiť sa texty podľa stránok typu referaty.sk!!!!!! lebo je tam plno chýb typu ich esste a podobne

ahoj001

Som ucitelka nemcinarka, nemcinu ucim 10 rokov, naozaj ako tu niektori pisali treba ist po zakladoch do Nemecka tam sa za rok naucis co tu za 7 alebo za 5.
Mne pomaha pri cudzich reciach prelozit si ich pesnicky a ja si ich potom aj spievam pochopis ich myslenie aspon trocha a citat si nemecke stranky napr. na internete, moje kamosky ked este nebol tak rozsireny internet si citali nemecke knihy dostat ich vsade, chyby spravi
kazdy kto nie je rodeny Nemec, takze ked budes v Nemecku tak rozpravat a rozpravat.

Maoam

ale Rusi, tych odhalis na sto km...ti maju strasnu nemcinu, mimoriadne silny prizvuk, Poliaci tiez, ale miernejsi ako Rusi

Maoam

fakt? :D, no tak u vas dolu je to ine, vsak bavorske filmy niekedy bezia pre zvysok DE s titulkami :DD

to ma udivuje, u mna polsky povod netipoval zatial nikto :D, par jedincov sa trafilo do 'ehemalige Tschechoslowakei', jeden tipoval UK a ostatni Dansko a jeden este Swiss :D, no a teraz si vyber :D, ale väcsina sa radsej opyta, aby nemuseli tipovat :D

0vecka

2 Maoam asi blbo... ale tuto to tak neberu... obcas pocujem nejaku rustinu alebo anglictinu a potom ked sa zapocuvam tak zistim ze to nemcina s takym sialenym prizvukom... bezne sa ma pytaju ci som z polska...