Prosím o radu, ako schudnúť?

Príspevok v téme: Prosím o radu, ako schudnúť?
taminka

Mám 16 rokov, potrebovala by som poradiť ako najlepšie schudnúť a to zo zadku a stehien. Mám 165 cm a 57,5 kg. Stravu som už upravila a schudla som 2 kilá ale potrebujem dať dole tie centimetre. Tak vedel by mi niekto prosím poradiť čo cvičiť, kedy, koľko poprípade aj nejaké cvičenia na spevnenie? Budem veľmi vdačná za každý príspevok :)

Maoam

povedz mame, jasne a razne, ze ta tym neustalym pripominanim ZRANUJE (mozno si to ani neuvedomuje), hlavne necus a neprehltaj tie neustale narazky, vmietni jej do tvare, ze ked jej na tom uz tak zalezi - tak nech ti POMOZE realne s tym, ze ti cojaviem zaplati permanentku do fitka atd.

tvoja mama bude z tych zien, ktore si velmi zakladaju na stihlej postave az do staroby a preto aj malo je, aby sa 'udrzala', takze to vyzaduje vlastne aj od teba, projektuje to na teba

na to ju tiez upozorni....prijemne jej to nebude, ale raz sa musis naucit byt asertivna a ukazat druhym (aj rodine) SVOJE hranice

kritizovat je lahke - pomoct uz tazsie...

taminka

Ale áno mama to myslí dobre, ale už to niekedy až preháňa ked mi to furt hovorí. Raz som si skúšala jedny šaty a povedala som že mi nie sú dobré a ona že to nie je problém v šatách (myslela že problém je v mojej postave) vtedy som sa až rozplakala. Ale niekedy mi v tom pomáha, napr. mi nedovolí si dať sladkosť ked mám na ňu hroznú chuť :D a pár krát sme boli spolu aj cvičiť :) a s tou stravou by mi asi nevedela pomôcť pretože ona neje velmi zdravo (vždy si večer o 11 dá jogurt s cereáliami) a nepriberá, váži 52 kg...akurát je velmi málo.

Maoam

no ide o to, AKO jej to hovori, su ludia, vramci rodiny alebo znamych, ktori vyslovene ponizuju ci sikanuju, to je otrasne

su ale ludia, ktori to myslia dobre s tym, ze jej chcu pomoct - no niekto ju na to upozornit musi a mozno ma jej mama obavu, ze este je mladucka, metabolizmus na maxime a ked bude starsia, mohla by mat nebodaj problem s nadvahou

ide ale fakt o sposobo, AKYM sa to povie

ak teda maminka chce skutocne pomoct, nech ti kupi permanentku do fitka, alebo nech s tebou chodi tiez cvicit, alebo nieco podobne...to by bola super pomoc + by ti mohla pomoct aj so stravou, predsa len v 16tich clovek este kde-tu potrebuje nasmerovat

Maoam

chod do fitka a do polroka-roka bude z teba uplne ina baba, ked tam budes pravidelne, alebo zvol iny sport, spalovat tuk budes pri aerobnych aktivitach

LIGHT 90

Taminka a este do tretice = pribeh: Jedno dievca asi v Tvojom veku strasne si davala na svoju vahu pozor ,az to znasala dost tazko ,ani trosku sladke si nedopriala ,len kvoli tomu ze jej chlapec jej povedal ,ze ma velky zadok...on si potom nasiel potom taku moletku....PA

taminka

LIGHT 90: Máš pravdu, váhu nemám takú zlú ale naozaj mám skutočné tučné stehná a veľký zadok :/ už aj mama mi to furt hovorí lebo ona je chudučká ale mňa to už takto fakt nebaví, a som odhodlaná spraviť čokolvek aby som aspoň trochu z tých častí schudla :)

Maoam

to bude o jej veku, na 16r

keby mala 30, bolo by to fajn, myslim, ze keby zaradila aerobne cvicenie, sport, pohyb, tak par kg da dole a bude kocica ako hrom (a kocka je aj teraz, to nepopieram), len treba si do buducnosti nechat nejaku rezervu smerom nahor, lebo nas metabolizmus sa meni a po 40tke zvlast a hormonalne zmeny v ich hladinach sposobia, ze kazda zena neskor priberie, takze je lepsie mat nejaku 'rezervu' na neskor, teda luft