Potrebujem poradit UVLF

Príspevok v téme: Potrebujem poradit UVLF
sisi007

Zdravim, prosim o radu, prijali ma na veterinu aj na farmaciu do Kosic na UVLF a neviem sa rozhodnut ktory odbor si mam vybrat. Ja viem ze ked pozeram na uplatnenie, je na tom samozrejme lepsia farmacia, ale zas ako obycajna predavacka nechcem skoncit. Mam rada zvierata (mame doma farmu) tak vzdy ma to tahalo k nim, ale poznam vela veterinarov ktory nepracuju vo "svojom".
Ďakujem.

orchidejka

nastupny plat 480€ V CISTOM v kosiciach/presove pre absolventa podla najaktualnejsich informacii z jula 2013. jasne najdu sa aj vynimky, kde ponuknu viac ale 1000 urcite necakaj. a samozrejme je iny plat ked uz niekolko rokov robis v danom odbore.

Minnie Mae

Prepáčte že sa miešam do diskusie, ale nedá mi nezareagovať... To, že by boli platy farmaceutov oproti minulosti nižšie- to neviem, ale akosi sa mi nechce veriť... no dobre, dievča je "od fachu", asi vie, čo hovorí... No aj tak, ak si dnes porovnáte platy farmaceutov s platmi absolventov iných odborov, tak až na pár výnimiek sú o dosť vyššie. Teda ak aj oproti minulosti klesli, stále sú nadpriemerné a určite sa to oplatí študovať. Nehovorím to "z brucha", v rodine mám pár farmaceutov a všetci sa majú lepšie než dobre (teraz v lete sú každý druhý týždeň na dovolenke, takže určite nestrádajú). O a kamoška ktorá študuje farmáciu v BA mala 2 pracovné ponuky a VYSOKO nadpriemerným platom už na začiatku posledného ročníka :D takže tak...

sisi007

no ja som z kosic.. ale nerobi mi problem za pracou odcestovat hoci aj do zahranicia, takze v tom problem nevidim

orchidejka

je ale ked si predstais ze este rped takymi 2-3 rokmi bol nedostatok a lukrativne povolanie, ktory uplne vyplnila UVLF. odkial konkretne si? statnice som mala pred par dnami, cize robotu este nemam a dost zalezi aj to kde byvas a kde chces pracovat, lebo urcite su este mesta kde surne hladaju farmaceutov, samozrejme vychod a zapad do nich nepatria.
a co by som isla studovat ked nie farmaciu? to je tazka otazka, vobec neviem. musela by som dlho rpemyslat. kazde povolanie ma svoje plusy ale aj minusy

sisi007

hm ale ked to tak zoberem tak dnes je presyteny trh uz skoro vo vsetkych odvetviach ... a chcela som sa spytat ze ked nie farmacia tak co by si si vybrala? a po skonceni skoly si si nasla pracu hned ci bol nejaky problem ?? a este by som mala otazky ohladom predmetov ale to sa ta spytam az po zapise.. lebo teraz to asi bude skoro este .. :P