Vztah s chalanom ktory mal problemy s drogami

Príspevok v téme: Vztah s chalanom ktory mal problemy s drogami
karin232

ist do vztahu s chalanom, ktoremu som pomohla prekonat problemy s drogami?
je pravda ze nas spajaju silne city aj z jeho aj z mojej strany ale predsa sa toho bojim, pozname sa pol roka, to co pre mna spravil pre mna znamena nenormalne vela, prestal s drogami, nechal svoju priatelku, dalsie ine veci pre kt. mu patri velka vdaka!
ja 16 on 19

0vecka

2 doubledog ja nepoznam rekreacneho uzivatela pika :-D ked tak takych co si to parkrat dali a uz sa k tomu nevratili ale nepoznam pripad ze by si to niekto daval pravidelne cez vikendy a potom s tym prestal vecsinou ti ludia bud neprestanu alebo prestanu az kym im to zacne robit dost velke problemy

doubledog

z toho, co pises, unho slo skor o rekreacnu konzumaciu drog, ani nie prilis castu.

mal aj nejake realne problemy?

kafe

stretáva sa s partiou/kamarátmi ktorí sú drogám naklonení? Chodieva na miesta/akcie, kde sa dajú zohnať? Neni dobré, ak dôvod pre ktorý s tým prestal si TY, alebo tvoja spoločnosť (len presmeroval svoju závislosť síce pozitívnym smerom, ale nevyriešil príčinu). Ak nebudete spolu, aký bude mať dôvod to nebrať? On si musí dať do poriadku svoj život, to čo nezvládal, čo ho doviedlo k drogám a zosilnieť a naučiť sa žiť sám so sebou (nie kvôli svojej láske). A ísť si za niečím, čo chce dosiahnuť.

kafe

No, asi by som mala oči na stopkách. Prvá vec je tvoj vek - si ešte veľmi tvárna, naivná, ovplyvniteľná okolím. Bála by som sa nevhodnej spoločnosti/miestami s ktorými ťa môže zoznámiť. Druhá vec je, či je chlapec skutočne čistý. To ty, ako laik asi ťažko vieš posúdiť a veriť jeho slovám je v tomto prípade asi riadna hlúposť. Skutkom hej. Ak čas ukáže, že naozaj nemá žiadny problém, snáď môžeš začať veriť aj slovám, takže buď veľmi opatrná a zo začiatku radšej nedôverčivá. Určite ak by si mala sebamenšie podozrenie, že niečo nie je v poriadku - okamžite si držať od neho odstup. Nesnaž sa mu pomôcť, byť mu oporou, také niečo by si nezvládla ani náhodou, si na to príliš slabá. Takýto ľudia dokázali zničiť psychicky celé rodiny, niekoľko členov, ak si budeš myslieť, že toto je ale iný prípad a ty mu pomôžeš sa z toho dostať, si na veľkom omyle a chlapec môže potopiť ešte aj teba (buď ťa namočí do užívania alebo ťa zničí psychicky). Takže v tomto si musíš urobiť jasno v prvom rade TY a držať sa toho ako klieš. Nebyť mäkká, lebo tým mu nepomôžeš.

0vecka

tak trava a XTC je v podstate nic ak to nedava kazdy den... ale pervitin ja by som mu ani neveril ze s tym prestal aj ked mozne to je...

karin232

tak ono my sme sa spoznali trosku nezvycajnym sposobom-v parku. on sa mi prihovoril. a vtedy som videla ze je cely bezseba potom som sa ho nato pytala a nakoniec z toho bola 4 hodinova debata..povedal mi vsetko preco zacal kedy ako..a ked sme sa vzdy castejsie stretavali tak to unho akosi pominulo. casto mi vravieval ako dobre sa so mnou citi ze mu je somnou fajn a ze zabudne na vsetko. kazdy den sme chodievali niekam von. a teraz 2 tyzdne dozadu mi vravel ze odkedy sa pozname tak 5 mesiacov je cisty
viem mozno to znie akoby som bola naivka ale to nieee..to by ste mali poznat cely pribeh

karin232

sleeper: nebolo by to z vdacnosti a to som tiez nepisala ze bol zavisly ale bral tie drogy

marihuanu, pervitin, extazu
aj ked to nebolo kazdy den. trava 1-3krat do tyzdna kedy ako, pervitin niekedy do tyzdna inokedy cely mesiac nic
a extazu iba na party

Blondula

a ake drogy bral ?? ako sa chova ked nic nebere ? treba trosku obsirnejsie rozpisat :D nikde nie je napisane,ze ak zavisly clovek prestane s drogou,zacne znova !!

sleeper

Vzťah z vďačnosti ? Určite nie. Si veľmi mladučká a naivná, s drogami sa len tak ľahko neskončí, nech urobil pre teba čokoľvek, je to jeho vôľa a ochota, nezavazuje ťa to k ničomu a už vôbec nie k tomu aby si s ním chodila alebo spavala.