Panická porucha / Panický atak / Tetánia

Príspevok v téme: Panická porucha / Panický atak / Tetánia
Sima333

Videla som tu viac príspekov ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Tí, ktorí máte skúsenosti s týmito stavmi prosím prispejte sem a poraďte nám,ľudom ktorí to nedokážu sami. Čo robiť ak na vás príde panický atak? Čo robiť pri nespavosti? Aké lieky užívať? Ako ste to prekonali alebo ako sa snážite to prekonať? Aké užívate lieky a ako na vás vplývajú? Vopred ďakujem všetkým za rady.

ataka

Ked to na vas pride ,dychajte z hlboka pomaly vydychujte alebo pri tetanii treba dychat do igelit. sacku aby sa vyrovnala hladina oxidu v krvi,mne pomahaju liekY seroxat ,uz nemavam tetanicke zachvaty ,to bolo kvoli tomu ze som nevedel co sa deje a od strachu som to maval,potom mi pomahalo aj pomaha viera v Boha,modlitba atd. urcite aj sport ,pri behani sa vyplavuje serotonin do mozgu

Lulita

jedulka - to by som plno veci nerobila, co vsetko ma stve :))

mna stve na vycerpanost a to, ze ked mi je zle musim to v praci pretrpiet, dnes mam dovolenku a spala som na obed, proste nevladzem...

jedulka

jen klid, to si s Vámi zahrávají nervy.zkus tohle si koupit www.pilatesvtabletkach.sk
doma,když nemáš nic po ruce naučte se správně dýchat, tady na netu je návodů víc než dost, jděte do koupelny,puste vodu do vany´, sednte si na zem,dobře dýchej a dívej se na tekoucí vodu. Kupte si zatím třeba Herba Vitális, přírodní látky ke zklidnění.Před spaním jděte na procházku, s někým, vypadá to otřepaně ale pomáhá to.
Jestli se cítíte už hodně špatně, zajdete hned k lékaři a požádej o Neurol.Pozor je návykový, ale dá Vám klid do 30minut nejpozději.Když už Vám zabere a zklidníte budete v klidu popřemýšlej co je ve Vašem životě špatně, co způsobuje nervové vypětí.
Nelžete si,a to co Vám "nesedí" zrušte !Poškozené nervy se nedají léčit,najděte příčinu napětí,třesu,strachu, trpnutí rtů a panické záchvaty.Je to jen na Vás!

XXXX477852

Zazivam presne to iste co ty, kazdy vecer zachvaty typu - triaska, trpnutie ruk, noh, pier. Ak ti zacnu trpnut ruky tak dychaj do papieroveho sacku, ale nie zhlboka, nadychni sa v mysli pocitaj aspon do 10 a tak vydychni. Trpnutie nastava koli tomu ze sa zlaknes a tvoj organizmus je prekysliceny. Potom skus mysliet na nieco pekne na nejaky zazitok a rozmyslaj o tom, dookola si opakuj ze si v pohode a hlavne ze aj ked ti je fakt strasne zle - NIC SA TI NEMOZE STAT. Je to vsetko v tvojej hlave a je to len chvilkove. Ked si toto dookola opakujem prestane to. A takisto mi pomaha zmes cajov - medovka, lubovnik, mäta, alebo valerianka lekarska. Su to vsetko caje urcene na tieto problemy. A ak do seba nechces tlacit vselijake mozne AD vyskusaj tabletky Persen su cisto na prirodnej baze - same bylinky. Mne pomohli a ked na mna takyto zavrat pride tak si dam Neurol. Tiez si skus najst na nete nejake upokojujce a relaxacne cvicenia (napr. L. Chudík - Cesta k uvolneniu) Treba s tym bojovať aj ked to nie je ľahke, pretože ten kto to nezažil nikdy nepochopi ako nam pocas ataku je. AD pomozu docasne ale vyrovnat sa s tym a prekonat to musime sami. Treba len chciet. Drzim vam vsetkym palce :-)

Lulita

ked to n teba pride, musis v prvom rade sama seba ukludnit, ze sa nic nedeje, ja si v duchu opakujem, vsetko je v poriadku a dokolecka, kým atak neodozneje, pit cistu vodu, telefonovat, urobit drepy, proste robit nieco v tej chvili

Ddana

U každého zaberá niečo iné - mne stačilo vysvetlenie mechanizmu vzniku - prečo všetko tŕpne - zlé dýchanie. Niekomu pomôžu lieky, a kto chce a dokáže pracovať sám so sebou s pomocou psychológa si s tým poradí /netvrdím, že hravo/.