Chcem sa rozísť ,len neviem ako na to ...

Príspevok v téme: Chcem sa rozísť ,len neviem ako na to ...
Kaja_555

Ahojte.Mám problém s mojím priatelom.Sme spolu 2,5 roka ale mne už tento vztah nevyhovuje. Ja som mala mojho priatela na začiatku vztahu hrozne rada lubila som ho ale ... Odvtedy sa dosť udialo boli sme spolu v zahraničí samozrejme sme spolu byvali a mne postupom času začalo všetko na nom vadiť.A hlavne to že sa k sebe asi ani nehodíme vobec.Ja som až príliš spoločenská rada chodím do spoločnosti rada sa bavím , a moj priatel ? On ani za svet . Je hrozne nudný spoločník ,v spoločnosti skoro vobec s nikým sa nebaví,a mna to deprimuje . Má síce kamarátov ale tí su nejaký podobní by som povedala . Na začiatku mi to práveže vobec nevadilo,lebo som aspon kecala stále ja ale teraz ? Ved ja sa už s ním neviem ani normálne debatovať o ničom ja stále hovorím on je ticho .Ale to je len jedna z viacerích vecí co mi vadia . Tak isto je nezodpovedný v mnohých veciach a je uplne flegmatický . Už dlhšie rozmýšlam o rozchode ,ale bojím sa urobiť ten krok , bojím sa že by som to mohla olutovať alebo co.A hlavne sa bojím že mu nejako ublížim ,lebo on je inak dobrý chalan,aj ku mne bol vždy dobrý len si ideme proste na nervy...Neviem ako sa mám pohnut dalej.Nechcem zotrvávať v takomto vztahu už ho nelubim a neviem co mam urobiť.Cítim sa zle koli tomu a som hrozne nervozna zo dna na den .Dokonca spolu byvame aj pracujeme a sme non stop spolu co vobec nepomáha tomu aby sme to nejako napravili.Neviem ci mi nejako poradíte skor som sa potrebovala nejako vykecat z toho lebo ma to zožiera a dosť...:(((((((

Mimulus

Ja sa tiež nedokážem zabávať s niekým, s kým mi nie je dobre.(spoločnosť) Ak mám ísť niekde kde viem, že sa nebudem cítiť príjemne a nič mi to nedá tak si radšej pozriem ,,mama ožeň ma,, prepáč ale takto nejako to je. Je úplne jedno či fajčíš alebo piješ - dôležitá je spoločnosť a čo považuješ za zábavu ty a čo on.

Fleur-de-lis

Kaja, nedovoľ si nejaké sebaobviňovanie za rozchod. Ty nejdeš nikomu ublížiť naschvál. Chodenie je predsa na to, aby dvaja rozlíšili či sa k sebe hodia alebo nie. Ty za to nijak nemôžeš, že to cítiš takto, proste je to fakt, ktorý ty zmeniť nemôžeš. Mne osobne by viac ublížilo keby že sa dozviem, že je so mnou partner zo súcitu alebo strachu z rozchodu. Pre mňa osobne by to bolo poníženie.
Ak si svojho priateľa vážiš ako človeka a priateľa, tak s tým dlho nečakaj a buď k nemu férová a úprimná...
Však vy to už obaja zvládnete!

Kaja_555

čo pre mna znamená zábava ? Dobre napr. íst niekam vonku , íst do kina , ísť niekam s priatelmi posedieť . ísť si opekat , íst k jazeru alebo ja neviem ... Lenže s ním nič také nerobíme a sme stále doma. a vlastne mna by to už asi s ním ani nebavilo povedala by som.

take-me

Vidis teraz si nestastna a ubija ta to .. to fakt nikam nevedie mozno by si bola prekvapena a mozno tvoj priatel citi nieco podobne len tak isto ako ty tak aj on premysla and tym pozitivnym a hlada dvovody preco sa nerozist pretoze ste spolu uz dva a pol roka to uz nieco znamena a nieje dobre to len tak zahodit....

ale na druhej strane byt stale utrapeny nema zmysel, preto je velmi dvolezite rozlozit si PLUS a MINUS a podla toho sa rozhodnut. Musis chapat ze rozchod je normalna vec a zase raz spomeniem to ze mozno by ste nakoniec ako kamosi k sebe znova nasli cestu a vsetko by mohlo byt omnoho lepsie. Niekedy ludia skratka potrebuju na nejaky cas vypnut.

Naozaj nema vyznam aby si sa trapila a mozno urcitym sposobom stracala cas s niekym o kom uz teraz vies ze to nebude ten pravy :)

a chalani cakaju za kazdym rohom takze sa urcite neboj (ak sa nahodou bojis) toho ze ostanes sama :)

Kaja_555

Mimulus ...tu práveže ide o tu zábavu tak že on so mnou nikam nechodi , proste nejde o discoteky vsak ja idem na discoteku tak raz za pol roka ... a nefajcim a dokonca ani nepijem (teda malicko) tu ide o to že ked aj idem tak chodim sama s kamarátkami lebo keby isiel on tak je zduty ... a to ja nepotrebujem .proste ked su dvaja spolu tak by sa mali vediet aj nejako zabavat ale mi nic proste vobec nic :/// nebavý ma vobec takýto vztah,jednoducho ma ubija a prichadzam o nervy ... a prave toho sa bojim ze budem rozmyslat nad tym co bolo pekne .a hlavne budem rozmyslat nad tym ze ako on trpy tym ze som sa s nim rozisla :((( teda ak sa s nim rozidem... joj hrozna situacia.....

take-me

Ahoj, je velmi dvolezite aby si si uvedomila ze za svoje stastie mozes len ty sama a nemozes trpiet len preto ze ti je tvojho partnera mozno luto alebo sa bojis ze mu ublizis.

To nikam nevedie a uz urcite nepomoze ak zacnes spominat na vase spolocne pozitivne zazitky (to ani neskusaj :P ). Ak si s tym chalanom rozdielna a uz sa nelubite a nemate si co poveddat nieje ina moznos len sa rozist.

A ak to spravis rozumne urcite ostanete kamarati a mozno nskvor sa date zase dokopi ale pouceni z vlastnych chyb ;)

(viem ze vsetko toto sa lahsie "hovori" ako vykona ale asi ina rada nieje :( )

Mimulus

ja sa ťa opýtam len jedno - čo pre teba znamená slovíčko zábava? pretože pre niekoho je to napríklad tanec, zafajčené bary, diskotéky, alkohol... Toto ani ja nepovažujem za zábavu - a tanec som nikdy nepovažoval...len ma to zaujíma.