Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť

Príspevok v téme: Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť
Monči :)

Mám 22 rokov, som mladá baba, myslím si že šikovná a inteligentná. Mám vyštudovanú hotelovku, ale v tejto oblasti ma práca veľmi nebaví, je to taká otročina. Moji známy mi hovoria, že robím málo preto aby som si našla prácu. No a to je pravda, jediné čo robím, je že si pozriem na internete každý deň nové ponuky práce. Bývam na dedinke, najbližšie mesto je tak 8 km, no je tam málo práce. Do zahraničia nechcem ísť. Odboručili mi aby som si vytlačila zopár životopisov a išla zaniesť do dákych firiem na okolý. Ale nieje to také jednoduché, vôbec som nevedela kam si ich zaniesť. Akým spoôsobom si mám ešte hladať prácu, som už s toho nešťastná, je tu leto, žiadny príjem, žiadna dovolenka, žiadne zážitky. Síce priatel ma sem tam niekam zobere, nerobí mu problém mi niečo zaplatiť, ale už by som chcela zaplatiť niečo aj ja jemu, niekam ho tiež pozvať :(

Mondžika

Dobrý deň, som veľmi šikovná, no neviem si nájsť prácu. Pomôžete mi niekto ? Viem sa chytiť každej dobrej práce, ale kedže mam ukončené Konzervatórium, veľa toho nedosiahnem, kedže všetko je plné. Ďakujem za ponuky, pekný deň

Lulita

1000 e v cistom je fajn, ja mam narocnu pracu na pozornost, vkuse som na ludi mila, z kazdej strany tlaky v praci na vykon, kazdy týžden niekto z firmy odchadza, lebo...nielen tlaky, ale aj mensie fin. ohodnotenie za to, co tam musime strpiet, ale tak nevyberiem si, co z toho, ked v BA zarobim raz tolko, ked mam hypoteku a tam tiez treba niekde byvat

Mimulus

Fleur-de-lis tak nejak to je...prečo je človek na tejto planéte a dostal do vienka život? Aby ho žil. Napísala si to dobre.

podnikatel67 - čo sa týka tvojho synovca tak to nie sú známosti ale rodinkárstvo :D Ale pekne píšeš až je mi to čudné, že ešte u teba nepracujem :)

Fleur-de-lis

podnikatel67,
vyzerá, že máš férový prístup k zamestnancom, to je super.
A keďže si v detstve zažil chudobu tak máš asi dosť veľkú potrebu finančného zabezpečenia.
Ale ak niekto nemá čas či energiu na rodinu tak dve luxusné dovolenky, či drahé dary nikdy nenahradia pravidelný čas strávený spolu. To je chyba, ktorú veľa ľudí nevidí. A potom tu máme generácie, ktoré potrebujú mať stále viac, total konzumný spôsob života, no citovo vyprahnutý, vo vnútri prázdni lebo rodičia vôbec nepochopili, že najviac čo ich dieťa potrebuje je ich čas a záujem.
A rovnako rozvody a nešťastné manželstvá.
Nájsť v živote rovnováhu je každopádne neľahká úloha. Vidieť to na tom, koľko ľudí to nezvládlo...
To nemala byť kritika na teba, ja neviem ako ty žiješ, vyjadrila som sa len k niektorým z tvojich názorov.

podnikatel67

K znamostiam vam poviem toto - moj synovec prisiel za mnou, chcel pracu, povedal, ze chape moje principy a ze bude makat. Vyhodil som ho na treti den, ked ho niekto videl pocas pracovnej doby vo firemnom aute s frajerkou. Nie nie je to o konexiach, to su max. zle platene fleky vo verejnej a statnej sprave, kde rozhoduju neschopni politicki nominanti a ide to tam dolu vodou. Za mnou kto pride a presvedci ma nazormi, je smely a tvrdi, ze vie co chce a chape, co je tvrda robota, tak ako na zapad od nas, ten dostane sancu. Ja zamestnavam aj rakusanov a nemcov, lebo tu na Slovensku je naozaj tazke zohnat tvrdo pracujucich ludi. Nas narod je taky, ze sa radsej uspokoji s malom a viac si chce uzivat v malom. Ja zase preferujem, tvrdo poctivo makaj a chod napr. 2x do roka s rodinou na luxusnu dovolenku a vsetko im to tam vynahrad + samozrejme vysoky zivotny standard v beznom kazdodennom zivote. Ja neodsudzujem tych, ktori sa uspokoja s malom, viac si chcu uzivat zivot, ak maju taku prioritu, je to super, ja len neznasam, ze taki sa stazuju, ze zle zarabaju a tak. Ja som nikdy v zivote nemal problem najst si dobru pracu - naopak, ked som odchadzal, vsade za mnou doslova smutili, ze takeho cloveka ako ja uz nezozenu. Inak vzdy som im povedal, ked sme sa bavili o plate - ja nepytam konkretnu sumu, ale chcem od vas, aby ste si vsimali moje pracovne vykony a podla toho ma ohodnotili - a moje pracovne vykony boli 3x vyssie ako u kolegov - a to som nemakal tak, ze sa mi z kecky parilo, len som jednoducho naozaj plne vyuzival pracovny cas bez ulievania, aby mi to v praci rychlejsie ubehlo...
Leela - si z okolia BA?

%

Podnikateľ dobrú prácu bez konexii nezoženie. Zoženie zlú lebo takú nechce nik robiť tak je stále voľna. V dnesne dobe sa kocke nečudujem ze ma problém si nájsť. Rozposlielat CV jej bez konexii nepomôže.

Mimulus

Leela333 - s tými známosťami máš naozaj pravdu - ja môžem mať prácu stačilo by stlačiť jeden gombík na telefóne ale prečo by som to mal robiť? Čo sú vlastne tie známosti o ktorých všetci tak s nádejou rozprávajú... Ja to napíšem asi takto... ak si niekto hľadá prácu pomocou známostí tak nemá ten človek nič, čoby ponúkol tomuto svetu :) Toť môj názor. A podnikatel67 veľmi dobre píšeš no ak to takto vidí jeden človek z milióna tak prevrat neurobí :)

Leela333

podnikatel67, tvoj prístup sa mi páči, nehľadáš náhodou ľudí? ;-)

Monči, z toho, ako si to napísala, by som to pochopila rovnako. Teda, že sedíš na zadku od skončenia školy a nič nerobíš. Hoci neviem prečo sa tak bojíš vytrčiť päty zo Slovenska, lebo priateľ? Tých bude. Ale to je tvoja vec. Hľadaj na portáloch, pýtaj sa, ale v dnešnej dobe ani to nepomôže. Najlepšie je mať známosti niekde, lebo bohužiaľ, to už dnes zaváži viac, ako titul či prax...