IQ (Mensa)

Príspevok v téme: IQ (Mensa)
whee_ee

Ahojte,

chcela som si splniť môj dávny detský sen a absolvovala som IQ test Mensa. Nedávno mi prišli oficiálne výsledky, kde stojí, že moje vrodené IQ je 152. Mne však test prišiel naozaj veľmi jednoduchý, väčšina z otázok sa dala vyriešiť v priebehu pár sekúnd, preto som nemala problém ani s časom, ako (súdiac podľa vravy po teste) väčšina zúčastnených. Mám tendenciu sa podceňovať, a preto neviem, či môžem daný výsledok brať vážne (pretože podobné IQ má vraj tuším cca 0,5% populácie), či sú seriózne tie úlohy náročné a "bežný" človek ich nezvládne?

Nechcem, aby to znelo, že sa povyšujem, ale vážne stále nad tým premýšľam. Pretože si myslím, že taký výsledok pri tomto teste by mohol mať vážne každý.

Mám aj problém vyjadriť svoje myšlienky tak, aby boli pochopené správne, tak dúfam, že toto nebude ten prípad :)

Ďakujem za názory!

darijaja

dodatok: fakt mám najradšej takýto prístup ako tu predviedla Marilinka.. Whee sa ukázala čo vie a to preto lebo som ju napríklad aj ja k tomu prijmela, nech mi vysvetlí riešenia nejakých príkladov a už tu máme osobu, ktorej asi vadí, aká je..

Ukázala len to, čo je pre ňu uplne prirodzené a určite vie, že keby sa nerozvýjala iným spôsobom, úspech jej to nezaručí. Všade sa o tom píše, takže si neprišla s ničím novým. A pokiaľ sa takýto človek cíti menejcenne tak je to tuším aj preto, lebo ho ešte chudáka dodrbú, že má naviac miesto toho, aby mu prejavili rešpekt.. fakt fasa.

darijaja

Marilynka,

nemyslím, že si Whee dokazuje, normálne odpovedá na otázky k príkladom, ktoré sa niektorým z nás zdajú ťažké ale chceme tomu prísť na kloub. Je zaujímavé ako rozmýšľa - mňa to baví (myslím, že nie som sama) a skôr by si jej mala prejaviť rešpekt ako takýmto štýlom ju ...

A mať pozornosť druhých je v živote dôležité..

Marilynka

Hmmm z jednej strany pises ze sa podcenujes a z druhej strany opisujes ake to bolo lahke a aky vysledok si dosiahla...
cize, dokazujes si tu na druhych aky si inteligent???

Skor by som to definovala, si logik, nie kazdy ma takyto dar zmyslat:)))

ale v skutocnosti sa mi velmi pacia vid dole...vety ktore podla mna nesu velmi silnu pravdu...

Celý náš vzdelávací systém je založený na hodnotení naučených informácií, nie na inteligencii. Je založený na intelekte a verbalizácii, nie na vizualizácii. Keď žijeme život založený na vedomostiach, pomaly stratíme schopnosť byť inteligentní. Život nie je logický a nedá sa vysveliť obyčajnou logikou a intelektom, pretože sa odohráva na oveľa vyššej hladine ako je intelekt.

Proste vysoke IQ ti nezaruci uspech a pocit ze nieco znamenas...

Skus sa zacat mat rada, prestan sa ustavicne porovnavat a dokazovat sebe, druhym a podobne... ale asi si prilis mladunka... raz pochopis ze mat pozornost druhych neznamena vsetko..

tvoja odpoved aka si a co v tej hlavicke mas ukaze tvoja minulost,co za sebou zanechavas, ake mas nazory a ci dake mas, ako ich prezentujes, tvoje zivotne rozhodnutia a bla bla..

darijaja

Whee,

čo riešiš v adventurkách?.. ja Felixa a som na 9, tá osmička bola veľmi ťažká.. Je to na zblbnutie, dúfam, že zajtra vytiahnem päty z domu, je to chytľavé - všetky tieto hry, testy atd.. Som v tom 3 dni a už ma to riadne pohltilo..

Aja02

0vecka, súhlasím s tebou v tom, že tam bude asi viac tých intelektuálne zameraných ľudí, ktorí nebudú ohurovať vtipmi o prdení. :)
No v bežnom živote si môžeš vybrať s kým budeš komunikovať a s kým nie. Ja som sa v živote ešte nestretla s takými jednoduchšími ľudmi, resp. stretla, ale nerozprávam sa s nimi o odborných témach, ale o bežných veciach.

Inak, niečo na tom bude, že tie testy sa dajú naučiť, ale komu by sa to chcelo? Niekedy ti nepomôže ani cvičiť tie testy. Buď to "vidíš" alebo nie. Len tak pre zábavu si niekedy pôjdem dať spraviť tento test, ale nadpriemer nečakám. :D

0vecka

2 whee_ee dikes uz to chapem :)

2 Aja02 jj ale podla mna je v mense dobra sanca ze tam nestretnes ludi ktory ohuruju inych ftipmi o prdeni a podobnymi vecami. TU nejde len o temy ale o tom ze je pre tych ludi dolezitejsia intelektualna stranka.

Okrem toho nesuhlasim ze tieto testy meraju vrodene IQ. Vsetko sa da naucit a da sa naucit aj vyplnovanie podobnych testov.

whee_ee

Vidíš, dari, ja som na to pozrela len ako na stĺpce, viď obrázok. Všetko záleží od uhla pohľadu :) Iný neznamená nesprávny :)