Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa zbaviť nespavosti?

Silvia85

Prosim poradte mi som v 20tyzdni a zacinam trpiet strasnou nespavostou co ma dost vycerpava poradte mi co s tym, v noci si neviem najst vhodnu polohu a preto nespim

dennis

Nespavosť nie je fyzická porucha, preto by sa určite nemala riešiť tabletkami, dokonca benzodiazepínmi. Za nespavosťou sa môže skrývať nejaký nevyriešený problém, ukrytý v podvedomí, ktorý jednoducho nenechá našu myseľ uvoľniť sa. Na tvojom mieste by som to začal riešiť akupunktúrou, sám som dokonca mal svojho času problém so spánkom, na akupunktúre som si kupodivu parádne oddýchol, doktorka ma nechala s ihlami, namiesto 20 minút, ležať vyše hodiny a pol. Po absolvovaní niekoľkých návštev akupunktúry sa bude tvoja myseľ už lepšie uvoľňovať a možno aj prídeš na to, že čo ti vlastne nedá spať. Inak ešte odporúčim aj hypnoterapiu, ktorá ma takisto priaznivé účinky, najmä v poznaní samého seba a v uvedomení si problému, ktorý zahltil našu myseľ.

xirenka1

Ahojte,ja beriem na spanie zopiclon...trpela som nespavostou a on ma naucil zase zaspavat aj po vysadeni,inac beriem aj ja paretin,orfiril a kventiax nakolko mam bipolarku,no neradim lieky vysadzovat,ja som zacinala PP a skoncilo to tazkymi depkami nakolko som sa neliecila,nic vam nepomoze viac ako dobry doktor a lieky ktore Vam sadnu,bez nich sa Vam to vzdy vrati a stale v horsej podobe,tiez som si myslela ze to zvladnem sama,bez liekou,silou vole a ine bludy ale nieje to tak to je proste choroba ktoru treba liecit a nie prekonavat nakolko Vas to len vystavy a budete na tom ovela horsie,ale ako kdo no netreba nikoho nutit... :D

Laaacky

Ahojte pre vsetkych!Ozivim tuto temu a budem sa snazit vas povzbudit.Mam 33rokov a PP trpim cca 11rokov,vsetky tie stavy,lieky vysetrenia mam za sebou.Samozrejme ako vacsine z vas mi nic nezistili okrem vyssieho krvneho tlaku a pulzu.Bol som hospitalizovany,chodil psichologom,psychiatrom,atd..Bral lieky na vsetko a raz som sa zamyslel nad sebou a povedal dost!!!Vykaslal sa na vsetky lieky a vstupil si do svedomia.Ataky,stavy a pocity mam stale ci s liekov alebo bez nich(preto ich vobec neberiem),len som sa ich naucil ovladat a zit s nimi(napr dychovym cvicenim).Nie je to vobec tazke ked clovek chce a veri!S PP sa neda vyliecit uplne,len sa s tym naucit zit ako som uz spomenul.Hlavu hore a drzim palce.:-)))

xxx66454111

Mne Xanax vobec nepomaha na spanie preto musim vyskusat nieco ine...Drzim vam, teda nam vsetkym palce, nech sa z toho co najskor dostaneme a nech ziadne AD ani lieky na spanie vobec nemusime pouzivat...;-)

McDonald

xxx66454111

ja som mal tiez problemy s nespavostou, bral som nato pred spaním zolpidem a vzdy som zaspal a aj zaspím, bez ohladu nato ci sa mi spať chce alebo nie, je to velmi silné, ale zas veľmi návykové, ja som sa kvoli zavislosti dopracoval k 12 tab. denne, hoc predpisuje sa najviac jedna, momentálne beriem len 1 denne, ale uz sa z toho nedostanem uplne nikdy

Lulita

a co mi pomaha? niekedy nic :)) ale vzdy ako prve su hovorim, klud, nic sa ti nestane, si v bezpeci, to je moja zachranna formulka a flasa cistej vody, bez vody sa ani nehnem, ked je velmi zle, najst tichsie miesto, lavicku, zhlboka dychat, zavriet oci, pit

Lulita

xxx - cca 9-10 rokov, je mi zle rovnako, aj som si uz zvykla, kazdy den mi je biedne, mam take divne stavy, tocenie hlavy, pcoity na omdletie, extrasystoly, derealizacia, ci beriem ad ci nie je to jedno, asi moj udel

xxx66454111

Lulita - A teraz ked neberies ziadne AD ako sa citis? a ako casto dostavas panicke ataky?? Je ti lepsie ako ti bolo vtedy, ked si AD uzivala? Ako dlho uz trpis panickou poruchou a co ti najviac pomaha ked dostanes atak?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa zbaviť nespavosti? - Fórum - ZDRAVIE.sk