Extrakcia zuba

ni-ka

no vidis ze si to zvladla :-)
urcite si to nevyplachuj, aby si si neodstranila krvnu zrazeninu ktora podporuje hojenie...vyplachovanim riskujes vznik sucheho lozka,co je dost bolestive a vyzaduje dalsi zasah stomatologa...
usta vyplachuj az na dalsi den ale len tak ze si vlaznu tekutinu (repikovy odvar,antibakterialnu vodu) podrzis na mieste po extrakcii a opatrne vyplujes...zuby si umyt mozes ale opatrne a bez pasty...

Michella

už mam po extrakcii len by som sa chcela spytat ci sa to ma vyplachovat ??? lebo mne zubar povedal ze to vyplachovat vobec nemam...a este ze ani umyvat zuby si vobec nemam ale nepovedal konkretne kolko hodin alebo dni...

ojka

Michella, každý môže ten zákrok vnímať inak. Nenechaj sa niečím zastrašiť. To čo platilo u jedného, u druhého to môže byť úplne inak :)
Pre príklad:
kolegyni vyberali všetky osmičky naraz (áno naraz), o týždeň už bola v pohode a mohla takmer už aj normálne jedávať....
Mne pre komplikácie nemôžu vyberať všetky naraz, ale postupne. S prvým zubom sa trápili vyše hodiny a 3 tt som musela byť ešte po extrakcii (rezanie aj zašívanie) na PN.
Keď nie sú problémy, tak do 20 min môže byť zúbok kľudne vonku :))
Keď ti chce tie 2 zuby ťahať naraz, tak asi to nebude u teba také hrozné a vážne. Nestrachuj sa už toľko. Injekcia... no taká ako "každá" iná... po pár sekundách už ani nebudeš cítiť nejakú "bolesť" po injekcii....
Kedy ideš vlastne na zákrok? Budem držať palce...

Michella

a je moc bolestiva ta inekcia...tak aspon si myslim ze mi ide vytiahnut predne horne dva zuby zatial a potom horne osmicky strasne sa bojim neviem už co mam robit

ni-ka

michella-ak ti bude trhat dva predne horne,tak najhorsie zo vsetkeho je injekcia...pri dolnych zuboch to nie je nic strasne ale pri hornych musi prerazit ihlou tvrde podnebie a to je dooost neprijemne...potom ti strpne pol tvare,co je tiez dost divny pocit...
a inak, urcite to zvladnes,samotna extrakcia neboli,citis len tlak...
su aj horsie lekarske ukony:-)

Michella

tak mne ide asik vytuahnut predne dba zuby tak dufam že to nebude viac hodinove a hlavne nech to je bez bolesti :-(

bublinka555

ahojte, všetky zuby naraz ti určite nebude trhať (teda ak sa bavíme o osmičkách). Tam by mohlo dôjsť ku komplikáciam - aspoň toľko povedal zubár mojej kamoške teraz. Myswlím, že najviac robia dva naraz.. a určite ti odporúčam wobenzym to je perfiš vec na hojenie a odpúchanie.. ušetrí ti problémy po zákroku. Drž sa a veľa zdravíčka prajem.