Čaj zo senny - ako dlho?

Príspevok v téme: Čaj zo senny - ako dlho?
lavazza1

Ahojte mám problémy s vyprázdňovaním, bola som aj u lekára ktorý mi povedal že to bude určite súvisieť s psychikou a nič konkrétne mi nezistil. Jediné čo mi poradil začať brať probiotiká, piť čaj zo senny a skúšať užívať Lactulosu na zmäkčenie stolice. Lactulosu užívam asi mesiac., probiotiká asi dva týždne a čaj žo senny pijem ráno a večer po dobu dvoch týždňov. Čítala som však že by sa tento čaj nemal užívať dlhšie ako týždeň akurát že ja mám pocit že ak by som si ho nedala tak sa normálne nevyprázdnim. Od zajtra ho však chcem prestať piť a chcela by som namiesto neho začať piť čaj Figuran. Obsahuje tiež nejaké percento ľudí zo senny ale nezaťažuje tak čreva. Chcela by som sa informovať čoi už tu niekto z vás pil tento čaj zo senny ak nejak dlhodobejšie a ak hej čo to spôsobuje?? . Určite chcem aj zmeniť životosprávu ale nejaký čas to trvá...postupne znižujem aj dávky Lactulosy až ju chcem vyradiť úplne len sa bojím že ak to spravím nepôjdem na wc už vôbec.. :-/

redka

ono treba zistit, ze preco mas problemy s vyprazdnovanim... mozno sa pozriet na stravovanie a pitny rezim a tiez na telesnu aktivitu.... ci dost pijes, ci mas dostatocny prijem vlakniny, ci nejes privela bielkoviny (napriklad zapeka po niektorych mliecnych vyrobkoch vo vacsom mnozstve - syry a pod), ci nejes privela mucnych veci a pod... ci vkuse nesedis na zadku - creva treba "rozhybat".... ak by si nasla odvahu skus klystir... nevidim nic lepsie na taketo problemy... upradnostnim to pred akymikolvek cajmi a pripravkami.... vlakninu si dopln pouzivanim psyllia, inulinu, surova zelenina a pod....

Zelený čaj

Na Vašu otázku presne odpovedať neviem, no práve vznikol jeden zaujímavý web, kde nájdete podobné informácie - blog.zeleny-caj.eu