Hanbim sa pred mamou

Príspevok v téme: Hanbim sa pred mamou
betka711

Ahojte.Mam problem skor psychicky ale tyka sa to menstruacie a podobnych veci.Strasne sa hanbim pred mamou ked si musim napr.vymenit vlozku alebo ked ma vidi ze ju odhadzujem.Ja viem ze je to normalna vec ale proste sa hanbim.Mozno je to preto ze ma skor vnima este ako dieta a nie ako 16 rocne dievca.Ked som to prvykrat dostala tak mi nic nepovedala ani nic.Neviem ako jej mam povedat ze ma to trapi.A ohladom sexu alebo nieco to ani nehovorim pritom viem ze rodicia a hlavne mama by sa o tomto mala s dcerou rozpravat.Poradte mi prosim.

Ja899999

Moja mama je tiež taká, že ma vždy podpichuje aj keď mi došla menštr. prvý krát tak to každému trúbila v rodine, že mi došla a pritom je to normálna vec. Hlavne mamy sú také, ale neber to tak vážne, ale skôr s humorom, je to v pohode, niesi sama čo má takú mamu :-). Veď čo je natom? My síce nemáme kľúč na dverách kúpeľni a nikdy mi mama nevie kedy mám svoje dni a ani kôš nemáme v kúpeľni a proste vôbec to nevnímam keď idem odhodiť vložku do koša či ma vtedy vidí. A proste ma nevidí a nevie, že tú menštruáciu mám. Netráp sa na blbostiach!! :)
Mne došla v 13tich (mám 15) a odvtedy si kupujem vždy sama vložky, takže ani s tým nemám problém, ale keď ide mama do shopu tak jej poviem v pohode, že Mami dones mi vložku!! Predtým to vždy riešila, smiala sa mi, ale teraz sa jej to už zunovalo a už aj ja kašlem nato! Možno ešte práve ty potrebuješ trošku dospieť, aby si pochopila, že je to normálne a vôbec sa nemáš začo hanbiť a stresovať sa.

Možno aj ty budeš taká, keď budeš mať dcéru a všetko príde samo, z malého nevinného dievčatka sa zrazu stane žena, nájde si chlapca, tak aj ty to budeš riešiť. Uvidíš:-). Takže fakt, nad týmto ani nepremýšlaj.

Meretseger

Ako vraví Maoam, naozaj škoda, mať u matiek takýto prístup... Moja mama bola v pohode (aspoň v tomto :D), menzes som dostala v 16-tich, veď to už nemáš ďaleko k dospelosti, prosím ťa! Len som povedala, že potrebujem vložky a bolo, a teraz ani nevie, kedy to mám, kedy nie, len mi vadí, keď sa pýta, načo ešte aj toto potrebuje vedieť, omg? A o sexe sme sa nikdy nebavili, po istých udalostiach to ani nešlo...
Ako tu bolo písané, tiež myslím, že okúňanie sa prejde, no problem.

poPotvorka

zase musim povedat ,ze moja mamka mi o tom rozpravala dopredu ,ze sa moze stat ,ze zacnem krvacat a veci s tym spojene aj o sexe a bla bla ...... no ja som sa vzdy tvarila akoze nepocujem ,proste hlava dole ,rumenec v licach a jedinne co som dokazala povedat bolo "bozeeeee mama prestan" ale v skutocnosti ma to hrozne zaujimalo :D
takze betka neboj ,tento tvoj momentalny stav okúňačiek prejde ,len to chce cas :)

Maoam

tento typ matiek s tymto pristupom to je cista katastrofa, narobia dceram akurat psych. problemy a komplexy z veci, ktore su absolutne prirodzene :-/. je to vec vychovy, to je jasne,ale vzdy mi je luto, ze to baby este aj dnes musia prezivat

Blondula

moja mama o tom ani nevedela ze mam menstruaciu.dostala som su asi v 15 rokoch,dost neskoro.kedze som dostavala vreckove,vtedy vlozky som si kupuvala sama.ale raz sa stalo,ze nejako nevydalo,tak som si brala z jej :D a ona prekvapena sa ma pyta,ze ty si uz dostala menzes ?? :D samozrejme,bordova,cervena a ked to povedala ocovi,sla som sa zasit do izby a s nikym som sa nebavila :D :D hrozne volaco :D :D
co sa sexu tyka,tak to vobec sme nedebatili,lebo v tej dobe moja mamka vedela o tom oooovela menej ako ja 15 rocna :D :D to je ista etapa vo vyvoji,ktora prejde velmi rychlo :D

MultiLevel

Ja si tiez pamatam, ze som sa celkom hanbila :) Hlavne som to dostala skor, ako kedysi mamina a jej to neslo do hlavy, ze tak skoro dospievam :D Neustale to riesila, dokonca si myslela chvilu, ze som si menzes vymyslela...No a pak som sa hanbila este viac. Samozrejme, vlozky nam kupovala mamina spolu a odkladala ich do takej skrinky. A vzdy ked som ich chcela, musela som si ich vypytat....Pamatam si, ze som to velmi zle niesla vzdy :D
To nejak prirodzene prejde. Neskor si zacnes tieto veci kupovat sama. Ja som si napriklad od 15 sama kupovala, co som potrebovala, mala som to pri sebe, odhadzovala do kosa vedla wc a vzdy aj sama vyhodila do velkeho kosa...

jedulka

mno, to je zase na výchově tvojí mamky.Nevíš jak to udělala stará mama jej? Tam je to obyčejně zakopané. Já bych to tedy taky neřešila, od toho jsou igelitové tašky, černé, neprůhledné, ale jestli tak na rovinu se jí zeptej.Chce to asi trochu drzosti, ale možná se zrovna tak cítí i tvoje mamka?

Lulita

uplne normalne pocity, to prejde, vobec to neries, btw. ja som sa o sexe s mamou vobec nerozpravala, nemala som potrebu o tom hovorit, naco :) hadam vies, co a ako

betka711

Tak som to nemyslela...ale ja sa snazim aby neprisla na to ze mam svoje dni ale ako to tak citam co som napisala som vhodna akurat na psychiatriu