Stále mám afty

Príspevok v téme: Stále mám afty
biela mačka3

Mám taký problém, že dosžť často sa mi tvoria afty, našla som aj článok cez google, že príčin môže byť viacej a vraj je to problém s imunitou. Okrem toho mám často kútiky. Zajtra pôjdem k obvodnej, lebo neviem, ku ktorému odbornému lekárovi s tým mám skočiť - či teda k tej alergologičke, alebo ku kožnému, či nebodaj k zubárke? mMne stačí, že mám pred menštruáciou, alebo jednu noc nespím, prípadne sa kusnem a hneď mi vybehne aft. nedávno som dojedla tie pivovarské kvasnice a napriek tomu sa mi aft objavil. Ak keď napríklad keď jem vitamín B kvôli pleti, tak práve vtedy sa mi plať zhorší. Tak neviem, čo by pomôže. Asi si budem musieť nosievať so sebou slamky a nepiť v kaviarňach a inde z cudzích šálok, možno som niečo chytila.
Tento rok mám aftu v ústach od začiatku marca už piatykrát.

Ivka 1

Alebo si kúp 36 % aloe zubnú pastu s propolisom , pomáha to nielen na afty ale na rôzne zápaly v ústnej dutine , spevňuje ďasná , pôsobí ako prevencia pred vznikom paradentózy...

adka221

Ahoj ahoj, presne to iste som mala aj ja. Vyskusala som uz vsetko maste kvapky tabletky antibiotika probiotika a vies co ? Ziadna zmena. Zistujem ze nic lepsie ako priroda nieje kupila som si kvapky s propolisom taku tinkturu a surovy propolis to mi poradila jedna pani co to predava aj cez internet (pleva.sk)a som treti mesiac bez aftov. Aj ked uz mam pocit ze sa tvori...zmizne skor nez vypukne. Skus tam napisat a vedia aj poradit aspon mne pomohlo. Drzim palce.

RNG

Az 70% imunity v tele je vysledok spravne osadeneho hrubeho creva probiotikami tj uzitocnymi mikrobami, co nam nielenze pomahaju travit, ale tvoria rozne ziviny a az 70% vsetkych obrannych latok. Tj toto by som adresoval najprv branim kvalirnych probiotik a ich az 1000 nasobnym rozmnozenim pomocou mikrovlaknin, zmes krotych odporucam kazdemu brat cely zivot, lebo ich v nasej potrave nie je ani zdaleka dost na udrzxanie probiotickej flory v crevach.
Nuz a bezne doplnky tiez zvysuju iminitu, odporucam
zinok(30 az 50 mg)
selen(200 az 600 mikrogramov)
jod(2 az 6 mg),
vitaminy C(3 az 5 gramov)
E (200 az 600 IU
a D-3(2000 az 5000 IU)
teda vo vyssich mnozstvach, ako urcuje archaicka tabulka odporucenych dennych davok z roku 1948.

aminna *

Veľmi dobré je cmúľacie probiotikum Super Acidophilus 10 miliárd. Nájdeš na mojezdravie.sk
Ale celkové posilnenie imunity a vhodná strava je tiež veľmi dôležitá, pozdáva sa mi aj tá kyslá kapusta.

afty prec!

afty som maval cely zivot prakticky a vyskusal som vsetko na ne...od liekov cez masticky, vodicky, slivovicu atď. Ale nic nepomahalo a afty som nemal dva tyzdne a vratili sa mi znovu a tak stale dokola az dokym som nezacal jest kyslu kvasenu kapustu. Do troch dni som videl prve zlepsenie a potom mi zmizli :) Ak sa mi teraz ide robit aft hned zacnem papat kapustu kyslu a aft ustupi..je to proste zazrak neviem si to vynachvalit ...a to hovorim ja co som afty mal pravidelne a niekedy aj 5 aftov naraz ani jest som nemohol nic !! takze doporucujem kvasenu kyslu kapustu ale nie z obchodu ale z trhoviska nejaku domacu a musi byt kvasena aby tam boli bakterie mliesneho kvasenia :)

biela mačka3

tak alergologička potrebuje od zubárky potvrdenie, že nemám defekt v ústnej dutine, trebárs nejaký mŕtvy zub ( na prehliadke v polovici marca mi ale zubárka nič také nenašla), potom s potvrdením, keď nebudem mať ani jeden aft, mám ísť na odber krvi. Tak som zvedavá. Aft mám vtedy, keď som nevyspatá, prípadne sa mi niečo nezdá, tak si tam hrabem ruka,mi a potom mi vzmnikne afta.

biela mačka3

inak ak je príčinou znížená imunita - prečo potom som zatiaľ v chrípkovom období neochorela? Zaočkovať som sa nikdy nedala, považujem to za blbosť.

biela mačka3

A nemôže sa tak prejavovať alergia na zvieratá? Lebo mi zistili stredne ťažkú alergiu na mačky a jednu potvorku mám doma už tretí rok. Ale nedám ju preč, komu? Inak posledná afta sa mi vyhodila po tom, ako som dve noci nespala, lebo som išla na víkendový zájazd busom. Je to aj tým?

GoFruit

Zmen stravu prestan jest sladke mucne mliecne vsetko. Jedz vela surovej zeleniny. Pi citronovu vodu a grepovu. Niez obchodu. Hyb sa tancuj cvic medituj cvicjogu