Počujem hlasy, vidím predmety..

Príspevok v téme: Počujem hlasy, vidím predmety..
DSDV

Zdravim vas... uz som sem par krat pisala, opisem to ale znova a v skratke: Mam nieco podobne schize ( ak to ovsem nie je schiza): pocujem hlasy, vidim predmety, machule, vidim ludi ale v skutocnosti nie su... mavam stavy kde toto vnimam, velmi sa bojim lud az v ich spolocnosti placem alebo utekam odtial... je to zvlastne lebo okrem toho ze mam panicky strach z ludi akokeby pri tych stavoch nic necitim- mama place a ani to s mnou nehne, niekoho nieco trapi ja nic... mavam amoky vtedy, velmi kricim a hadam a s kazdym ,hadzem po ostatnych veci a tak.. nedoverujem nikomu, mavam depresie, chcem si siahnut na zivot... mam pocity ze ma kazdy prenasleduje, ze mi citaju myslienky a ze sa proti mne spriahli vsetci. Nikto ma nechape a ja to stale vyhadzujem pred oci mojim najblizsim... mama hovori ze si nevie so mnou rady a aj ONA stale na mna hulaka a aj s otcom a otec niekedy a fyzicky zasiahne. Lenze najhorsie je ze ja si myslim ked mam tie stavy ze to je normalne co robim a co sa mi deje a proste potom ke prejdu tak som zo seba znechutena a aj pocas tych stavou mam pocit ze som tu navyse, ze kazdemu so len a len na pritaz. Posledne som videla postavu fakt strasidelnu tak som sa rozbehla a schovala. Vydavam aj neznesitelne zvuky a neviem spat. Bojim sa. Posledne som mala aj take pocity ze som lezala a mysela som ze sa hybem aokeby so mnou niekto manipuloval... Ale najhorsie je na tom to ze nikto ma nechape kazdy mi radi tvari sa ze je to lahke prermoct ako nejake prechladnutie... Rodicia aj rodina na mna kricia, ale asi od zufalstva to chapem, ale ja za to nemozem a vobec mi to nepomaha... k psychiatroi chodim, antipsychotika beriem, no posledne mi ich zmenila koli zdravotnemu stavu na slabsie... vas nazor? nejake rady? pomoc???

MarelSVIT

Ako som už písal v predošlom príspevku, prešiel som si a prechádzam diagnózov OKP a Depresia asi stále občas sa prejavujú úzkosti a mne napríklad pomohla čo to a nie málo aj EXORCIZOVANÁ voda od KRESŤANSKÉHO asi Katolíckeho - sám som Katolík - exorcistu. URČITE by som sa nechcel pustiť do pokusov s liečbou s roznymi exorcistami alebo "exorcistami" a podobne či už na volnej nohe, siekt, alebo Nekresťanských vier. Vlastne do úvahy by som bral asi len Katolícke a blízke asi Katolíckej. Inak sa človek može dostať časom do ešte vačších problémov a tiež sa može dostať do hriechu modloslužby tuším. A keďže hriech vzďaľuje od BOHA, ktorý nás ako jediný može 100% ochrániť pred útokmi zla s iných svetov, tak to može byť problém, časný i VEČNÝ. Pozor na to!

Buki

No pokial to naozaj nie je psychicka choroba tak je to prenikanie paralelneho sveta alebo sveta duchov do nasho. Poznam cloveka ktory by ti vedel pomoct. Mam s nim skusenost s ocistou bytu a pomohlo. Mozem ti dat kontakt ked napises...

Ipsik

Vieš, ono to nie sú srandy to, čo máš. Pravdepodobne si prenikla do duchovného sveta. Hlavne si daj pozor na to, aby si im bytostiam nenaletela, lebo oni ťa budú isto nahovárať na nejaké "zbojstvá". Môžeš aj niekomu ublížiť, keď im na to skočíš. Také zvýšené vnímanie tejto inej reality môžeš mať tak polroka, potom by sa to malo modifikovať na miernejšiu formu tohto vnímania. Si žena, tak je logické, že máš strach, ale nemala by si mať. Musíš zachovať chladnú hlavu a dokázať ich max. ignorovať. To je jediný spôsob, ako sa z toho ako tak dostať. Viem si živo predstaviť, ako ma tu každý sprdne, ale je mi to jedno. Ďalej nepokračujem, to by bolo väčšie science fiction ako že Tinanik je väčší ako kôň. Toto by ma ani so 6. zmyslom isto nenapadlo:-D

Marelsvit

Nemusí to byť nutne schíza, ja som si myslel, že ju mám a bál som sa psychiatrie (ECT, Lobotómia ...), totižto má zaujímavú minulosť, ale ako sa hovorí, každý nejako začína, a dnešná psychiatria je už dosť vpohode, dokonca som mohol vydieť na kamarátovy priaznivý účinok ECT asi asi.

No a u mňa, keď som sa po asi 3 rokoch odhodlal ísť zo svojími problémami, ktoré som pred tým dosť úspešne skrýval aj pred psychológom klinickým, špeciálnymi pedagógmi, rodičmi za Pani psychiatričkou, po tom čo už som mal ťažké depresie s kŕčmi ,nespavosťou, pocitom silnej úzkosti, popravde túžil som už aj umrieť tuším a myslel som, že sa tak stane padlo podozrenie na schizu, ale nepotvrdilo sa, diagnostikovali mi OKP a depresiu, zažíval som niečo ako ozvučené vnucujúce sa myšlienky - hlasy, obrazy, scény - dosť hororové, týkajúce sa veľmi doležitých osob, ako z rodiny tak z KRESŤANSKEJ viery, vpodstate také pseudohalucinácie, vačšinou som ich vedel rozlíšiť od podnetov s tohoto sveta, len keď som bol už - aj tým veľmi vyčerpaný, v depresii, alebo driemal, som do toho viacej padal, pred hospitalizáciou, som nevedel povedať vetu, či slovo bez aj niekoľkých páuz na urovnanie si podnetov v hlave, nebezpečný som na základe toho pre iných nebol, iba trochu pre seba, lebo som si semtam otrieskal hlavu a tak. Alebo som sa nevedel zbaviť nejakej chytľavej melódie úplne aj 3 dni. V nemocnici v Martine som bol 5 týždňov, bolo tam fajn,chcem sa aj POĎAKOVAŤ personálu tam, dalo sa tam aj fajčiť, nasadili mi Eliceu 2x10mg, Olanzapin tuším 15mg, Oxazepam, Zolpidem, namiesto
ktorého beriem už len občas Prothazin, Oxazepam vyradili a ostatku znížili dávky denné na 5mg Olanzapinu a 1x 10mg Elicei postupne, už sa liečim okolo roka a je mi dá sa povedať super, až na to že som bribral s dajakých 94kg na 120kg za pár mesiacov a už nemám cca 10kg ale okolo 36kg nadváhu, ale hýbať sa jakš, takš vládzem, aj keď občas sa ešte nejaký ten pozostatok symptómov nepríjemný ozve, najlepšie mi robí tuším Olanzapin, ale aj tá Elicea pomáha proti úzkosti.

DSDV

no zdravim bola som u toho psychologa ale na Rorschacha uz potrebujem doporucenie, tak mne sa len rozpravali a idem 31.7. Len mne bolo uz skoro dobre, dokym mamina nezacala na mna hulakat... teraz mam mensie obavy :(

DSDV

No aj ja som nad tym rozmyslala niekedy ale ludi co vidim a aj tvare ked sa mi formuju z machul alebo tie hlasy (stale je to ten isty, muzsky) tak ich proste nepoznam, su to nezname... i ked je pravda ze raz som videla samu seba v takom akokeby tranze a totalne znicenu tak neviem... zajtra idem k psychologovi, budu mi robit Rorschacha tak ked tak napisem :)

DSDV

No ja mam vcelku dobru psyychiatricku, nemozem na nu povedat zleho slova, je to starsia skusenejsia pani... len je aj pravda ze ja sa priecim aj tomu co mi hovori, proste si myslim ze to nepotrebujem ale to asi k tej diagnoze aj patri nie?... no nic asi by som sa mala premoct a urobyt vyrazny prelov vo svojom zivote